S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 REGULILE GHILDEI

Go down 
+9
Masakan
Darkskull
bethrazel
BellCross
Majester
Tex
MONCO
Bladeus
Tartaros
13 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 2:28 pm

eyechewer wrote:
chestia cu 20% timp petrecut pt guilda e ok ca principiu, da f greu de aplicat si contorizat.

Ca sugestie, zic ca e mai bine sa punem taxa (aplicabila pt caractere de lvl 80). Ar trebui sa fie 2 taxe:
1. resurse +gold pt city,
2. ceva maintainance tax dupa ce e gata city-ul, o chestie relatic mica, sa aiba guilda rezerve pt echipament specific la raiduri, etc. e f important sa fie taxa rezonabila, deoarecfe ne gandim pe termen lung. degeaba pui 5g pe saptamana daca sunt greu de obtinut si necesita prea mult efort pt cineva care joaca 10-15h/sapt. Gasim o valoare care sa fie ok pt toata lumea, ca nu stim cat gold faci la normal play dupa ce fixeaza exploiturile. Sa zicem 2-3g la fiecare 2 sapt. (la 30 caractere 80 active si tinand cont ca nu o sa fie cheltuiti din ei o vreme, o sa se adune).

Taxele vor functiona cat timp toate inregistrarile sunt publice. Thread separat, incasat atat de la, pe data de. Cheltuit atat pentru, pe data de. Available atata. Daca nu-s publice, 100% o sa apara probleme. La o adica pot face eu o aplicatie banala pentru partea asta (desi un google spreadsheet ar fi de ajuns). Tot la capitolul asta ar ajuta imens daca am sti exact cat e in banca, si cat mai avem nevoie pt tier 2, 3, etc. Bun, suntem 20 de oameni sa zicem care strangem cate 100 iron. Dar de ce-l strangem daca guilda are nevoie doar de 1100 iron total? (de ex)


De ce nu zilnic obligatoriu (nimic, inclusiv resurse):
- oamenii nu se logheaza zilnic, ca atare ii pedepseste pe cei care intra mai des. intru sa ma joc 2h, clar nu am timp de farmat 100 iron si 100 granit (ca ex)
- ti se taie cheful de joc cand stii ca esti obligat la o anumita chestie in fiecare zi. da guilda, responsabilitate, group... da daca nu-ti intra nimeni in joc n-ai castigat nimic. pe de alta parte, daca stii ca ai cota pe saptamana sau doua saptamani e altceva. intru fac ce am chef, si gasesc eu o zi in care sa fac si community service.

cu cat ii obligi pe oameni mai mult si mai des, cu atata o sa fie mai putini atrasi de joc si de guilda. in loc sa le ceri 100 resurse pe zi, cere-le 200 pe saptamana, si 1. everyone will be happier si o sa intre mai relaxat in joc/guilda. 2. la sf saptamanii oricum ai toate materialele pt keep (throwing numbers around, 200x20 = 4000, adica 40 stacks, in 2 sapt ramai fara loc in guild bank)

De ce nu saptamanal (discutabil, depinde de taxa)
- perioada de vara, vacanta, concedii, etc, lumea sta destul de mult de mult plecata;
- prinzi o saptamana ocupata la lucru, ti-e si naspa sa te gandesti ca cele 3-4h care le joci in weekend trebuie sa le petreci farmand gold sau alte chestii. Recrutarea initiala zicea ca e o guilda casual play, nu hardcore 8h/zi. Ca atare daca cineva lipseste cateva zile, pleaca pe weekend, etc, ar trebui sa nu cauzeze probleme.

De ce bisaptamanal
- e o perioada suficient de lunga pt oricine joaca jocul sa apuce sa adune resursele pentru taxa. adica daca nu ai postat undeva ca esti prin Caraibe 2 sapt, si lumea te vede online, in 2 sapt si stand in cap tot aduni 2-3g, indiferent de problemele de la lucru.
- iti ofera niste flexibilitate pentru cand sa te ocupi de community service si cand de fun.

Sincer, daca vin stresat de la lucru si unul sau altul imi cere ca in seara aia neaparat sa fac o anumita chestie pt guilda (de ex sa farmez o resursa), o sa fie naspa, si 80% din cazuri o sa fac tot ce am eu de gand sa fac sa ma relaxez. Nu o sa conteze pe moment guilda, ci faptul ca x-lescu imi dicteaza mie ce sa fac cu timpul liber (putinul care e) si automat toti nervii de pe ziua respectiva ajung in joc. Da guilda, da grup, da organizare, dar trebuie sa oferim oamenilor o anumita flexibilitate. Ai de trimis o taxa, te priveste cand cum, ai destul timp sa nu te afecteze 2-3 zile de program ocupat sau zile naspa (more about this si de situatii gen Biro in postul urmator, ca-s f ocupat la lucru Razz).
Mosule din cate vad io tu esti genul de roman care le stie pe toate cel mai bine.....politiciano-chibitz .... ok .... ce ar fi sa te implici matalutza si sa ne ajuti. Ce zici??
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 2:28 pm

eyechewer wrote:
Avantajele forumului fata de Ventrilo (evident Ventrilo ramane pt raids, groups, chat, etc, dar ar trebui accentuata si folosirea forumului):

1. E scris. A avut loc o discutie despre reguli, au fost sugestii, le gasesti scrise.
2. Regulile. Oricine poate intra si sa citeasca regulile actualizate in 2 min, ai log sa vezi cand s-a logat ultima data, deci scapi de scuze ca n-am stiut, etc. Eventual facem regula cu accesarea forumului macar o data pe saptamana (pt regulile esentiale) - ppl will get hooked on it, o sa devina repede obicei, ca verificatul mailului
3. Poate fi accesat de la lucru!!! In fct de profilul jobului, foarte multa lume gaseste 2 min pe zi sa intre sa vada ce mai e nou. Trebuie doar promovat forumul si adaugat content relevant/util.

Da, asa da, o atitudine constructiva. Sper sa se tina cont de sugestiile tale si sa le vedem puse in practica curand. Regulile trebuie scrise si sa fie clare precum si ierarhia in guild. Daca cineva are o idee care poate ajuta guildul trebuie sa o expuna ca apoi sa o putem discuta si sa ajungem la un rezultat care sa fie real si usor de pus in practica. cheers
Back to top Go down
eyechewer
noob
noob



Number of posts : 12
Age : 42
Location : cluj
Registration date : 2008-05-13

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 2:32 pm

Quote :

Mosule din cate vad io tu esti genul de roman care le stie pe toate cel mai bine.....politiciano-chibitz .... ok .... ce ar fi sa te implici matalutza si sa ne ajuti. Ce zici??

un post foarte constructiv al tau, de altfel, si-mi place din ce in ce mai mult atitudinea, mai ales ca ofiter

Erau sugestii pt discutat, argumentate. Daca nu-ti convine/place ceva de acolo, e threadul lung si lat sa-ti expui parerea, argumentele si solutia mai buna
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 2:37 pm

eyechewer wrote:
Quote :

Mosule din cate vad io tu esti genul de roman care le stie pe toate cel mai bine.....politiciano-chibitz .... ok .... ce ar fi sa te implici matalutza si sa ne ajuti. Ce zici??

un post foarte constructiv al tau, de altfel, si-mi place din ce in ce mai mult atitudinea, mai ales ca ofiter

Erau sugestii pt discutat, argumentate. Daca nu-ti convine/place ceva de acolo, e threadul lung si lat sa-ti expui parerea, argumentele si solutia mai buna
Tati.....vorba multa saracia omului (romanului). Io zic sa incetati sa va exprimati in stil Sadovenian si sa revenitzi pe pamant. Hai sa facem ceva.....cine nu ii convine ..... apasatzi butonul LEAVE GUILD .... eu zic ca e destul cu vorba. Nu am tipat la nimeni....nu am jignit pe nimeni... vreau doar sa facem ceva.....nu vreti sa fiti cu mine....LA REVEDERE.
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 3:55 pm

cata bataie de cap.
Back to top Go down
Kampfaren
noob
noob
Kampfaren


Number of posts : 10
Age : 43
Location : The garden of Thorns
Registration date : 2008-06-17

Ingame Character
Name: Kampfaren
Class: Herald of Xotli
Race: Stygian

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 4:22 pm

Ventrilo

As dori sa imi explice cineva de ce este necesar sa intre toti membrii guildei pe Ventrilo in momentul in care suntem la un click distant de /tell in joc si guild chat e vizibil pentru toata lumea. Cu atat mai mult cu cat nu facem inca grupuri organizate de PvP si nici raiduri. Ma intereseaza raspunsul fiindca sunt un nene care isi pretuieste intimitatea. Nu doresc sa ma pierd in discutii languroase pe Vent cand de fapt principalul meu scop e sa ma bucur de joc in putinul timp privat care il am.

Poate Tartaros are sa imi comunice scurt si la obiect ceva important legat de guild. Ok. Guild chat, Message of the Day, si Forum ar fi la fel de potrivite. Stau 8 ore online la servici, pe forum, pe cand in joc abia 90 de minute zilnic (ca si medie). E clar unde pot sa primesc mai usor mesajul.


Guild Farming

Daca toata lumea o face, sigur pot si eu, nici o problema. Totusi am facut questurile de incepator gatherer si mi-a luat cel putin 2 ore in zona de gather sa scot in total 100 de resurse cumulate. Hai ca acum am waypoints, cal si nu mai alerg de nebun in zona, dar tot ajungem la 90 minute pentru 100 resurse. Principalul motiv e ca nodurile sunt goale.

Aveam impresia ca progresia e liniara aici, adica tot timpul sunt la fel de multe noduri de level 1, 2, 3, in aceleasi pozitii si la acelasi distante. Dai odata cu ciocanul si tot o resursa primesti, deci 1 ora de cules minereu la level 40 = 1 ora de cules la level 80. 100 dintr-o resursa pe zi inseamna, 10 ore jumate pe saptamana. 20% din timpul meu ar fi ok, nu si 100% fiindca 10 ore pe saptamana joc in total. Si mai tineti minte o chestie: AoC nu e WoW, aici nu ai teleport, summon, portal. Deci dureaza inca 20 de minute sa te duci ori sa te intorci in zona de levelat dupa ce ai farmat.

Cum ar fi:
- 75 resurse pe saptamana de la level 70 la 80
- 150 resurse pe saptamana la level 80
Asta ca si efort hei-rup-ist pana e gata guild city. Vorba unui guildie, de ce ne grabim cu guild city cand nu avem oameni sa il aparam?
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 4:50 pm

Kampfaren wrote:
Ventrilo

As dori sa imi explice cineva de ce este necesar sa intre toti membrii guildei pe Ventrilo in momentul in care suntem la un click distant de /tell in joc si guild chat e vizibil pentru toata lumea. Cu atat mai mult cu cat nu facem inca grupuri organizate de PvP si nici raiduri. Ma intereseaza raspunsul fiindca sunt un nene care isi pretuieste intimitatea. Nu doresc sa ma pierd in discutii languroase pe Vent cand de fapt principalul meu scop e sa ma bucur de joc in putinul timp privat care il am.

Poate Tartaros are sa imi comunice scurt si la obiect ceva important legat de guild. Ok. Guild chat, Message of the Day, si Forum ar fi la fel de potrivite. Stau 8 ore online la servici, pe forum, pe cand in joc abia 90 de minute zilnic (ca si medie). E clar unde pot sa primesc mai usor mesajul.


Guild Farming

Daca toata lumea o face, sigur pot si eu, nici o problema. Totusi am facut questurile de incepator gatherer si mi-a luat cel putin 2 ore in zona de gather sa scot in total 100 de resurse cumulate. Hai ca acum am waypoints, cal si nu mai alerg de nebun in zona, dar tot ajungem la 90 minute pentru 100 resurse. Principalul motiv e ca nodurile sunt goale.

Aveam impresia ca progresia e liniara aici, adica tot timpul sunt la fel de multe noduri de level 1, 2, 3, in aceleasi pozitii si la acelasi distante. Dai odata cu ciocanul si tot o resursa primesti, deci 1 ora de cules minereu la level 40 = 1 ora de cules la level 80. 100 dintr-o resursa pe zi inseamna, 10 ore jumate pe saptamana. 20% din timpul meu ar fi ok, nu si 100% fiindca 10 ore pe saptamana joc in total. Si mai tineti minte o chestie: AoC nu e WoW, aici nu ai teleport, summon, portal. Deci dureaza inca 20 de minute sa te duci ori sa te intorci in zona de levelat dupa ce ai farmat.

Cum ar fi:
- 75 resurse pe saptamana de la level 70 la 80
- 150 resurse pe saptamana la level 80
Asta ca si efort hei-rup-ist pana e gata guild city. Vorba unui guildie, de ce ne grabim cu guild city cand nu avem oameni sa il aparam?
Prietene ... tu esti un fel de Chuck Norris in Lupul Singuratic ..... ar fi ok ....daca ai ajuta si guilda ..... dar nu te-am vazut pe lista celor ce au ajutat-o deci fara suparare ESTI INUTIL SI FARA ROST PT NOI. Ventrilo e tocmai pt COMUNICARE.....si daca esti timida stai singurel pe un canal,punetzi muzica preferata da ia si tu nene parte la viata de zi cu zi a guildei.Sper ca ai inteles si ca felul tau introvertit de a fi nu a fost bulversat de interventia mea un pic cam directa.Stiu ca unii din voi nu tre atinsi nici cu o floare da incercati sa va intoarcerti cu fata UN PIC si catre cei cu care jucati.Sper ca nu ai sa ai si tu un puseu de revolta ca Eachbla bla bla sa iti iei jucatica de stygian si sa pleci unde vezi cu okii.Sper ca am fost destul de "pe intelesu" tau ca sa ma exprim asa.
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 4:51 pm

Ventrilo este important atunci cand te duci la farm cu astia din guilda , coordonarea este mult mai buna (asta in primul rand).Sa nu mai spun de faptul ca o sa ne apucam sa facem raiduri si atunci chiar o sa fie un MUST HAVE.

Cat despre gathering , romanului daca i se spune sa aduca 100 de CEVA , eh el aduce 10% (sper sa prinzi ideea silent )
Back to top Go down
Kampfaren
noob
noob
Kampfaren


Number of posts : 10
Age : 43
Location : The garden of Thorns
Registration date : 2008-06-17

Ingame Character
Name: Kampfaren
Class: Herald of Xotli
Race: Stygian

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 5:14 pm

Tartaros, hai lasa kkturile si vorbeste calumea. Ai 38 de ani, foarte bine, dar incearca sa imi imparatasesti din experienta de viata fara sa faci pe seful. NU sunt angajatul tau. Imi castig painea cinstit si nu am nevoie de sef cu ceafa groasa in Age of Conan. Daca nu esti capabil sa vorbesti omeneste si respectuos, atunci colaborarea noastra nu va avea loc. Uite ca ajung acasa si pun 50s in Guild bank sa iti "merit" respectul. Astept cu interes schimbarea de atitudine alaturi de un raspuns la obiect pentru intrebarile mele, in calitatea de ofiter in guildul din care fac parte.

Tehnicile de intimidare nu fac decat sa imputa viata intr-o comunitate online. Deocamdata nu am vazut ncii un rasuns relevant din partea ta. Inteleg ca dai F5 de 6 ore pe threadul asta si iti creste tensiunea, dar revino in normalitate.
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 5:23 pm

Kampfaren wrote:
Tartaros, hai lasa kkturile si vorbeste calumea. Ai 38 de ani, foarte bine, dar incearca sa imi imparatasesti din experienta de viata fara sa faci pe seful. NU sunt angajatul tau. Imi castig painea cinstit si nu am nevoie de sef cu ceafa groasa in Age of Conan. Daca nu esti capabil sa vorbesti omeneste si respectuos, atunci colaborarea noastra nu va avea loc. Uite ca ajung acasa si pun 50s in Guild bank sa iti "merit" respectul. Astept cu interes schimbarea de atitudine alaturi de un raspuns la obiect pentru intrebarile mele, in calitatea de ofiter in guildul din care fac parte.

Tehnicile de intimidare nu fac decat sa imputa viata intr-o comunitate online. Deocamdata nu am vazut ncii un rasuns relevant din partea ta. Inteleg ca dai F5 de 6 ore pe threadul asta si iti creste tensiunea, dar revino in normalitate.
Loool ai imbogatit guilda nene.....cu 50s ai tai .....rulam pe server.Ma robotule, asculta la mine....daca erai un OM care socializa cu ceilalti aveai de dat 2 3 g asa.....fiind un nemultumit frustrat......esti si sarac ......deci leave si tu......si lasa-ma dracu in pace cu muierismele tale.Nu e nimeni sef aici .... suntem o comunitate care tre sa ridice o guilda ..... IMPREUNA.....cu nici 1000 ca tine nu trec de tier1.....asa ca lasa-ma cu vrajelile astea de pletos frustrat.....deci .... trezirea daca nu......la revedere si tie.
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 5:25 pm

Kampfaren wrote:
Tartaros, hai lasa kkturile si vorbeste calumea. Ai 38 de ani, foarte bine, dar incearca sa imi imparatasesti din experienta de viata fara sa faci pe seful. NU sunt angajatul tau. Imi castig painea cinstit si nu am nevoie de sef cu ceafa groasa in Age of Conan. Daca nu esti capabil sa vorbesti omeneste si respectuos, atunci colaborarea noastra nu va avea loc. Uite ca ajung acasa si pun 50s in Guild bank sa iti "merit" respectul. Astept cu interes schimbarea de atitudine alaturi de un raspuns la obiect pentru intrebarile mele, in calitatea de ofiter in guildul din care fac parte.

Tehnicile de intimidare nu fac decat sa imputa viata intr-o comunitate online. Deocamdata nu am vazut ncii un rasuns relevant din partea ta. Inteleg ca dai F5 de 6 ore pe threadul asta si iti creste tensiunea, dar revino in normalitate.
Aaaaa si daca esti destul de barbat....join ventrilo si vorbim....ca prin scrisorele nu am mai comunicat de la pubertate.
Back to top Go down
ardelos
apprentice
apprentice



Number of posts : 35
Age : 47
Location : London
Registration date : 2008-05-22

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 5:32 pm

parca era vorba de relaxed guild ?!?! si acum se vorbeste de rulat pe server and sht.....hai sa fim seriosi. este pacat ca s-a ajuns aici pentru niste ziduri virtuale sa va ajungetzi sa nu va mai respectatzi si sa va vorbitzi asa.
eu nu voi lua parte la asa ceva, imi pare rau sa o spun, dar poate nu sunt/nu am fost material de guilda.
Va urez multa bafta, de la mine Over and Out! Si apropo respectul se castiga nu se impune!
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 5:40 pm

ardelos wrote:
parca era vorba de relaxed guild ?!?! si acum se vorbeste de rulat pe server and sht.....hai sa fim seriosi. este pacat ca s-a ajuns aici pentru niste ziduri virtuale sa va ajungetzi sa nu va mai respectatzi si sa va vorbitzi asa.
eu nu voi lua parte la asa ceva, imi pare rau sa o spun, dar poate nu sunt/nu am fost material de guilda.
Va urez multa bafta, de la mine Over and Out! Si apropo respectul se castiga nu se impune!

Asta nu trebuia sa se intample... Ardelos cateva reguli pentru mmo-rpg trebuie sa existe, acum daca vrei sa pleci nu te poate tine nimeni,dar guildul este format din noi toti si nu doar dintr-o singura persoana. E greu sa "rulam" pe server cand noi jucam cate 3 ore pe zi pentru ca nu e mai mult timp asa ca chill nu cred ca o sa ajungem la asa ceva, dar putem avea o comunitate frumoasa in care sa ne bucuram de joc. Mai bine spui ce ti-ai dori de la joc si cum crezi ca acest guild poate creste. A in loc sa continuam threatu' mai bine sa zica cineva de ce resurse avem nevoie pentru T2 city ca sa stiu ce ma apuc sa strang. Eventual si de cat gold e nevoie... scratch
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 5:47 pm

ardelos wrote:
parca era vorba de relaxed guild ?!?! si acum se vorbeste de rulat pe server and sht.....hai sa fim seriosi. este pacat ca s-a ajuns aici pentru niste ziduri virtuale sa va ajungetzi sa nu va mai respectatzi si sa va vorbitzi asa.
eu nu voi lua parte la asa ceva, imi pare rau sa o spun, dar poate nu sunt/nu am fost material de guilda.
Va urez multa bafta, de la mine Over and Out! Si apropo respectul se castiga nu se impune!
OK.....3 out.....e bine......altzi doritori ii asteptam cu drag.Siege - urile se fak 50/50 deci nu ne sunt necesari 150 de oameni 50 si buni.Cei care vor sa se relaxeze doar le urez succes ... altii incearca sa si faca ceva ... sincer.... va sugerez sa va creeatzi o ghilda relaxata ... in care sa va bucurati de frumusetea peisajelor virtuale ca sa evitati stresul de a ajunge sa contati pe un server.Nu se impune nimeni insa....aici ai inteles gresit ....sunt 3 saptamani de cand Razvan se roaga la tot guildul sa se faca materiale.NIMENI nu l-a bagat in seama.....omul merge si farmeaza singur si pune banii in ghilda....NIMENI....da NIMENI nu e prostul numanui......v-ati asumat responsabilitatea sa faceti parte dintr-o ghilda....tre sa o luati si cu bune si cu rele.Nu unu se relaxeaza si altu isi fute viata si timpu sa ii faca p..a mare altuia.Skuzatzi limbaju ....asta pt domnisoare.
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 5:48 pm

bethrazel wrote:
ardelos wrote:
parca era vorba de relaxed guild ?!?! si acum se vorbeste de rulat pe server and sht.....hai sa fim seriosi. este pacat ca s-a ajuns aici pentru niste ziduri virtuale sa va ajungetzi sa nu va mai respectatzi si sa va vorbitzi asa.
eu nu voi lua parte la asa ceva, imi pare rau sa o spun, dar poate nu sunt/nu am fost material de guilda.
Va urez multa bafta, de la mine Over and Out! Si apropo respectul se castiga nu se impune!

Asta nu trebuia sa se intample... Ardelos cateva reguli pentru mmo-rpg trebuie sa existe, acum daca vrei sa pleci nu te poate tine nimeni,dar guildul este format din noi toti si nu doar dintr-o singura persoana. E greu sa "rulam" pe server cand noi jucam cate 3 ore pe zi pentru ca nu e mai mult timp asa ca chill nu cred ca o sa ajungem la asa ceva, dar putem avea o comunitate frumoasa in care sa ne bucuram de joc. Mai bine spui ce ti-ai dori de la joc si cum crezi ca acest guild poate creste. A in loc sa continuam threatu' mai bine sa zica cineva de ce resurse avem nevoie pentru T2 city ca sa stiu ce ma apuc sa strang. Eventual si de cat gold e nevoie... scratch
Cam 1000 iron si 1000 granit INCA
Back to top Go down
ardelos
apprentice
apprentice



Number of posts : 35
Age : 47
Location : London
Registration date : 2008-05-22

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 6:06 pm

[quote="tartaros"][quote="ardelos"]
OK.....3 out.....e bine......altzi doritori ii asteptam cu drag.Siege - urile se fak 50/50 deci nu ne sunt necesari 150 de oameni 50 si buni.Cei care vor sa se relaxeze doar le urez succes ... altii incearca sa si faca ceva ... sincer.... va sugerez sa va creeatzi o ghilda relaxata ... quote]


Nu are sens ce spui. Daca nu ai nevoie de noi de ce ne impui reguli? Daca potzi in 50 sa faci ceea ce tzi-ai propus de ce nu lasi in pace pe ceilaltzi 100?
Oricum de la mine este ultimul mesaj aici, salutari la lume si multa bafta. Voi urmari insa progresul si sper sincer sa fitzi unitzi si sa reusitzi sa obtzinetzi ce v-atzi propus.
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 6:14 pm

[quote="ardelos"][quote="tartaros"]
ardelos wrote:

OK.....3 out.....e bine......altzi doritori ii asteptam cu drag.Siege - urile se fak 50/50 deci nu ne sunt necesari 150 de oameni 50 si buni.Cei care vor sa se relaxeze doar le urez succes ... altii incearca sa si faca ceva ... sincer.... va sugerez sa va creeatzi o ghilda relaxata ... quote]


Nu are sens ce spui. Daca nu ai nevoie de noi de ce ne impui reguli? Daca potzi in 50 sa faci ceea ce tzi-ai propus de ce nu lasi in pace pe ceilaltzi 100?
Oricum de la mine este ultimul mesaj aici, salutari la lume si multa bafta. Voi urmari insa progresul si sper sincer sa fitzi unitzi si sa reusitzi sa obtzinetzi ce v-atzi propus.
Am nevoie de TOTI cei care inteleg conceptul de guilda ..... de unitate .... de lucru IMPREUNA.....NU AM NEVOIE....de singuratici , lunatici , relaxatzi si care le pasa doar de ei. Ardelos .... no offence .... dar daca nu te tzine sa faci parte din guilda....putem ramane amici in jok.O zi buna!
Back to top Go down
Tex
Officer
Tex


Number of posts : 178
Age : 43
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Judah
Class: Demonologist
Race: Stygian

REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 EmptyWed Jul 09, 2008 6:45 pm

Hai ca s-a ajuns pe aratura.
Exact ce nu vroiam sa se intample.

Stati cuminti, respirati o sa se ajunga la o cale de mijloc.

Topic closed
Back to top Go down
Sponsored content





REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty
PostSubject: Re: REGULILE GHILDEI   REGULILE GHILDEI - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
REGULILE GHILDEI
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Regulile Ghildei cu privire la gatering
» OFITERII GHILDEI
» Calea / Stilul Ghildei.
» TRADE - intre membri ghildei

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Brainstorming-
Jump to: