S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Calea / Stilul Ghildei.

Go down 
+5
Jdust-1
Tazul
BreakRule
MONCO
Bladeus
9 posters
AuthorMessage
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptyFri Jun 20, 2008 7:49 am

Acum ca sunt mai multi peste 50-60 la level , cred ca ar trebui sa stabilim ce tip de ghilda o sa fim.

Daca o sa fim una care face raiduri normale , o sa atacam alte orase , pvp' inraiti etc.

Nu de alta dar e important cum ne vom creste caracterele mai mult sau mai putin , specializarile in crafting , ce animale o sa ne cumparam sa calarim .. etc.

Nu cred ca o sa fie prea istet sa ne hotaram sa atacam un oras si sa nu avem mamuti si rinoceri sau ce naibii sunt aialalti. Sau sa fim pvp'isti inraiti si feat tree`urile noastre sa fie de pve.

Asa ca feedback us Smile
Back to top Go down
MONCO
Dentist
MONCO


Number of posts : 114
Age : 44
Location : vaslui
Registration date : 2008-06-02

Ingame Character
Name: MONCO
Class: SALBATIC
Race: CAUCAZIAN

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptyFri Jun 20, 2008 8:43 am

Da ba ai f f f f f mare dreptate dar din moment ce suntem pe server pvp io zic sa ne axam pe pvp si oricum vom putea sa facem si raiduri cu feturile astea
Cel mai important e sa fim 80 cat mai multi ,in cat mai scurt timp si apoi sa ne facem ceva equip decent din raiduri sau crafting apoi LUPIIII pe ei pe mama lor
Oricum faza cu orasele sau siegeurile nu e implementata si pana atunci nu prea are rost sa ne omoram deci--------------->Facem 80-------->equip decent------------>bani si materiale------------------>orash--------->schimbare feeturi--------------->pe ei pe mama lor
PLM Very Happy
Back to top Go down
MONCO
Dentist
MONCO


Number of posts : 114
Age : 44
Location : vaslui
Registration date : 2008-06-02

Ingame Character
Name: MONCO
Class: SALBATIC
Race: CAUCAZIAN

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptyFri Jun 20, 2008 8:55 am

P.S
Si fara kkturi gen:
Am un caracter lvl 50 dar ma bat astia si atunci i-mi fac altu de la inceput
Si referitor la Meserii nu cred ca are rost sa fim 100 de gemcutter sau 100 de weaponsmith sau 100 de armor smith
Nu prea stiu cum sta treaba cu meseriile astea
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptyFri Jun 20, 2008 9:10 am

Meseriile se fac foarte greu. Cel putin armorsmith de care m-am apucat eu necesita o multime de resurse si q care trebuie facute, ca sa nu mai spun de bani. Am cheltuit deja ~15 gold ca sa ajung sa fac lvl 70 la armura.
A trebuit sa faca o multime de armuri incepand cu lvl 40, 50 ,60 , iar acum sunt la 70 . Urmatoarele etape ar fi 75 si 80 din cate am auzit.
La lvl 70 deja armurile par destul de interesante. De pilda, pot face armura de full plate albastra cu 360 viata , 3 sloturi libere + alte statusuri. Ideea e ca chiar daca as ajunge lvl maxim in armorsmith nu as putea face armuri pe banda pentru ca fiecare tip de armura necesita cel putin o resursa rara, la lvl maxim fiind vorba de resurse foare rare.
Raportat la echipamentul pe care il am acum, daca ar fi cieneva care sa poata face si gem de lvl 70, armurile pe care le pot face ar fi mai bune decat cele pe care le am acum pe mine.
Back to top Go down
MONCO
Dentist
MONCO


Number of posts : 114
Age : 44
Location : vaslui
Registration date : 2008-06-02

Ingame Character
Name: MONCO
Class: SALBATIC
Race: CAUCAZIAN

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptyFri Jun 20, 2008 9:46 am

ar fi de ajuns sa o poti face adica sa ai skilul, materialele il intereseaza pe omul din ghilda care vrea armura respectiva pur si simplu ai dai lista si asta este
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptySat Jun 21, 2008 1:42 pm

Eu o sa ma duc pe gem cutter. Sunt lvl2 , curand lvl 3. Si dupa cum spune Monco , asta e primul scop acum . Lvl 80.
Back to top Go down
Tazul
noob
noob
Tazul


Number of posts : 11
Age : 49
Location : Cluj
Registration date : 2008-04-23

Ingame Character
Name:
Class:
Race:

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptySat Jun 21, 2008 7:28 pm

Pai eu zic cativa playeri "seriosi" adica din conducerea guildei sa aiba acces la guild bank si restul sa-i sponsorizeze sa ajunga la lev max intr-o specializarecat cat mai repede.Cine poate face lev 80 din ceva sa scrie intr-o rubrica speciala pe forum ca ceilalti sa poata apela la ei.
Mai tarziu cand are timp fiecare poate sa ridice 2 profesii la max dar mi se pare mai important sa ajungem la lev 80 si sa fim echipati bine ca sa putem face fata la orice provocare.
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptySat Jun 21, 2008 10:41 pm

Mai ales provocarea aia ... cand o sa ajunga olteanul nostru lvl.80 , ca el vrea sa fie D-zeu din criminal in serie.
Back to top Go down
MONCO
Dentist
MONCO


Number of posts : 114
Age : 44
Location : vaslui
Registration date : 2008-06-02

Ingame Character
Name: MONCO
Class: SALBATIC
Race: CAUCAZIAN

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptyMon Jun 23, 2008 2:25 pm

LoL olteanu e EL ce vrea sa dea Armaghedonu si sa moara toti d p server daca nu se lasa de joc
Back to top Go down
Jdust-1
curios
curios



Number of posts : 54
Age : 41
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-14

Ingame Character
Name: Jdust
Class: Conqueror
Race: Aquilonian

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptyMon Jun 23, 2008 2:31 pm

hahahaa ... Biro !!! unde esti taica ? te barfesc astia la greu !
Si eu tot gemcutter m-am facut ... o sa ma apuc sa fac si q de gemcutting de lvl 70 ...discutam pe ventrilo alte detalii
Back to top Go down
biro
noob
noob



Number of posts : 14
Age : 38
Location : Craiova
Registration date : 2008-05-31

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptyTue Jun 24, 2008 4:07 pm

Pff...tzatzelor ce sunteti ....vorbiti pe la colt.......Smile). Las ca va prind eu Smile
Back to top Go down
Razvan
noob
noob



Number of posts : 20
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-24

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptyWed Jun 25, 2008 9:30 pm

Este inca prea devreme pentru a definii un stil. Dupa ce avem un raid de lvl 80 (in jur de 15 oameni) putem sa adoptam un stil (sa batem pe toti, sa facem aliante etc). Pana atunci eu zic sa va napustiti asupra celor din guildele inamice cunoscute (sun, sangre etc le vedeti pe forum in lista dde guilde inamice).
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptyThu Jun 26, 2008 12:05 pm

Nu avem ce face cu un raid de ~15 oameni , nici macar cu 30-40 de oameni de lvl 80 nu o sa avem ce face. Va trebui sa colaboram (aliante ?) cu alte guilde pentru a putea face raiduri de boss. Degeaba ai 40-50 de membrii de lvl 80 in guilda pentru ca la un raid de boss iti trebuie peste 24 jucatori. Nu in ultimul rand o sa fie greu sa gasesti atatia oameni online simultan in guilda + ca trebuie sa aiba anumite clase.
Stiu foarte bine ce vorbesc pentru ca aseara am fost in raid de 24 in Dragon Lair si nu am reusit sa il omoram pe boss , cu toate ca am incercat de vreo 5-6 ori. Am avut prea multi healeri in raid (PoM si ToS) si au lipsit gardienii si dps-ul (cel mai bun dps se pare ca il are barbarul urmat de ranger). Am avut doar 2 gardieni , iar dupa ce picau aia era jale. Se pare ca ar fi fost nevoie de mai multi gardieni care sa il tankeze simultan (8-10) si mai multi jucatori cu dps mare. ToS si PoM or fi ei super, ca omoara pe toata lumea in pvp, or fi ei super si la mobi pentru ca au aoe, da la bossi nu prea merg. (nu stiu de ce ,dar la bossi de instanta conteza mai mult dmg fizic , dps-ul adica).
Pe boss-ul ala din Dragon Lair nu merg stun-uri, charm-uri etc. .deci trebuie tankat tot timpul.

/Edit Pentru dps din ce discutau aia pe acolo am inteles ca un grup de 5 barbari + un random healer ar fi super, babrari care sa aiba feats puse la un skil care le mareste dmg pe masura ce sunt mai multi in party.
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptyThu Jun 26, 2008 12:28 pm

Back to top Go down
Masakan
curios
curios



Number of posts : 57
Age : 42
Location : Timisoara
Registration date : 2008-05-12

Ingame Character
Name: Masakan
Class: Barbarian
Race: Aquilonian

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptyThu Jun 26, 2008 3:57 pm

Asta e ceva de genul Antharas(se si aseamana) in lumea AoC Wink
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptyFri Jun 27, 2008 2:19 am

Antharas pe oficial era mult mai greu de facut . Din cate stiu era nevoie de 24 x ... ?
Back to top Go down
Masakan
curios
curios



Number of posts : 57
Age : 42
Location : Timisoara
Registration date : 2008-05-12

Ingame Character
Name: Masakan
Class: Barbarian
Race: Aquilonian

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptyFri Jun 27, 2008 3:22 pm

Bladeus wrote:
Antharas pe oficial era mult mai greu de facut . Din cate stiu era nevoie de 24 x ... ?
n-am jucat pe oficial...deci nu stiu numarul...dar din cate am inteles nu mai este nevoie de chiar atat de multi playeri pt antharas...vreo 4 party-uri cred ca e de ajuns
Back to top Go down
Immanis
noob
noob



Number of posts : 13
Age : 38
Location : Constanta
Registration date : 2008-06-25

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptyFri Jun 27, 2008 5:05 pm

Eu cred ca trebuie sa vb (cei care vor sa participe la pvp organizat) pentru anumite ore si zile in care sa fie online ca sa jucam. Noi asa faceam in Guild Wars si mergea. Eu zic sa ne concentram pe pvp. ( ca e mai interesant decat endless raids). Cat despre profesii rog sa se faca un thread special unde fiecare membru activ sa spuna ce profesie are ca sa se poata comunica mai bine. Eu sunt alchemist si weaponsmith.
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. EmptySun Jun 29, 2008 6:29 pm

O sa fie un thread ptr. fiecare meserie in parte . De fapt unul pt. armorsmith , unu pt. alchemist, un gemcutter si unul pentru weaponsmith.

Arhitect e indeajuns unul singur in clan , pentru ca e scump si nu are folosinta decat la construit cladiri.
Back to top Go down
Sponsored content





Calea / Stilul Ghildei. Empty
PostSubject: Re: Calea / Stilul Ghildei.   Calea / Stilul Ghildei. Empty

Back to top Go down
 
Calea / Stilul Ghildei.
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» REGULILE GHILDEI
» OFITERII GHILDEI
» TRADE - intre membri ghildei
» Regulile Ghildei cu privire la gatering

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Brainstorming-
Jump to: