S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Bauturi spirtoase

Go down 
+6
Deceneu/Blestem
Bladeus
enKILL
Nebiru
Vorph
Rassa
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Rassa
Expert
Expert
Rassa


Number of posts : 210
Age : 37
Location : Craiova
Registration date : 2008-07-22

Ingame Character
Name: Rassa
Class: Barbarian
Race: Aquilian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyFri Sep 05, 2008 4:37 pm

Baga-ti la ......


Last edited by Rassa on Fri Sep 05, 2008 4:41 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Rassa
Expert
Expert
Rassa


Number of posts : 210
Age : 37
Location : Craiova
Registration date : 2008-07-22

Ingame Character
Name: Rassa
Class: Barbarian
Race: Aquilian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Bauturi spirtoase si altele   Bauturi spirtoase EmptyFri Sep 05, 2008 4:40 pm

Rassa wrote:
nicum este un Hungarian plante bitters, beat ca un digestif şi apéritif.

According to legend, the drink was initially presented by an ancestor of Zwack founder József Zwack to Kaiser Joseph II of Austria , who proclaimed "Das ist ein Unikum!" Conform legendei, în care băutura a fost iniţial prezentate de către un ancestor de Zwack József Zwack fondator la Kaiser Joseph II-lea al Austriei, care a proclamat "Das ist ein unikum!" ("This is unique!"). ( "Aceasta este unic!"). The liqueur is today produced by Zwack according to a secret formula including more than 40 herbs and aged in oak casks. Licoroase de astăzi este produs de Zwack conform unei formule secrete, inclusiv mai mult de 40 de plante medicinale şi, în vârstă de stejar casks. During the Communist regime in Hungary, Unicum was produced by a different formula. În timpul regimului comunist, în Ungaria, Unicum a fost produsă de o altă formulă. After the fall of communism, Péter Zwack returned to Hungary and resumed the production of the original Unicum. După căderea comunismului, Péter Zwack întors în Ungaria şi a fost reluată producţia de original Unicum.

Recently Zwack has also launched Unicum Next, a thinner-bodied drink which is more cherry flavoured in character. Recent a lansat, de asemenea, Zwack Next Unicum, o bautura mai subţire-bodied, care este cu aromă de cireşe, în mai multe caractere. Unicum is regarded as the national drink of Hungary; many restaurants and bars will offer it as a free after-dinner shot. Unicum este considerată ca băutura naţională din Ungaria; multe restaurante şi baruri vor oferi ca pe o libera dupa-masa, împuşcat. The production facility offers tours which include a tasting session of the three different varieties (Unicum, Unicum Next and Millenicum). De facilităţi de producţie, care ofera tururi include o sesiune de degustare a celor trei diferite soiuri (Unicum, Unicum următoare şi Millenicum). Though Millenicum was a special edition, it can still be found at a few retailers. Deşi Millenicum a fost o ediţie specială, acesta poate fi găsit la câţiva comercianţi cu amănuntul. It is a little stronger than the standard, with a slightly sweeter aftertaste. Este un pic mai puternică decât cea standard, cu un usor sweeter aftertaste. Zwack Frissitők is a pineapple based version of the drink. Zwack Frissitők pe bază de ananas este o versiune a bea. Unicum is available through select spirits distributors throughout the United States, as is Unicum Next, re-branded as "Zwack". Unicum este disponibilă prin intermediul spiritelor distribuitori selectaţi pe întreg teritoriul Statelor Unite, după cum este Unicum Apoi, re-ca produse de marcă "Zwack".


Pt Scarba sa o incerce


Bauturi spirtoase 450px-10
Back to top Go down
Vorph
apprentice
apprentice
Vorph


Number of posts : 30
Age : 41
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-09-03

Ingame Character
Name: Negru
Class: Assasin
Race: Aquilonian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyFri Sep 05, 2008 5:44 pm

Nu-i chiar spirtoasa, eu unul o urasc, insa-i a dracu de buna sa te faci muci rapid:

Bauturi spirtoase 200px-Absinthe-glass

WIKI: "Absinthe is traditionally a distilled, highly alcoholic (45%-75% ABV) beverage. It is an anise-flavored spirit derived from herbs, including the flowers and leaves of the herb Artemisia absinthium, also called wormwood. Absinthe has a characteristic natural green colour but is also produced in a clear style. It is often called "the Green Fairy". Although it is sometimes mistakenly called a liqueur, absinthe is not bottled with added sugar and is therefore classified as a liquor.[1] Absinthe is unusual among spirits in that it is bottled at a high proof but is normally diluted with water when it is drunk.

Absinthe originated in the canton of Neuchâtel in Switzerland. It achieved great popularity as an alcoholic drink in late 19th- and early 20th-century France, particularly among Parisian artists and writers. Due in part to its association with bohemian culture, absinthe was opposed by social conservatives and prohibitionists. Charles Baudelaire, Paul Verlaine, Arthur Rimbaud, Vincent van Gogh, Oscar Wilde, and Aleister Crowley were all notorious "bad men" of that day who were (or were thought to be) devotees of the Green Fairy. Absinthe was portrayed as a dangerously addictive psychoactive drug.[2] The chemical thujone, present in small quantities, was blamed for its alleged harmful effects. By 1915, absinthe had been banned in the United States and in most European countries except the United Kingdom, Sweden, Spain, Portugal, and the Austro-Hungarian Empire. Although absinthe was vilified, no evidence has shown it to be any more dangerous than ordinary liquor. Its psychoactive properties, apart from those of alcohol, had been much exaggerated.[2]

A revival of absinthe began in the 1990s, when countries in the European Union began to reauthorize its manufacture and sale. As of February 2008, nearly 200 brands of absinthe were being produced in a dozen countries, most notably in France, Switzerland, Spain, and the Czech Republic.[3]

Articol complet.
Back to top Go down
Rassa
Expert
Expert
Rassa


Number of posts : 210
Age : 37
Location : Craiova
Registration date : 2008-07-22

Ingame Character
Name: Rassa
Class: Barbarian
Race: Aquilian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyFri Sep 05, 2008 5:45 pm

dadadadada ffff buna good
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyFri Sep 05, 2008 5:54 pm

Stroh !!! FTW !!! e ceva gen Absinth , putin mai tare ( 80 % alch) si are gust putin amarui ... Va recomand , e f misto.
Back to top Go down
Vorph
apprentice
apprentice
Vorph


Number of posts : 30
Age : 41
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-09-03

Ingame Character
Name: Negru
Class: Assasin
Race: Aquilonian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyFri Sep 05, 2008 6:12 pm

Cea mai tare cica ar fi asta:

Bauturi spirtoase 250px-EverclearHiRes

WIKI: "Everclear is a brand of grain alcohol (ethanol), available at concentrations of 95% alcohol affraid (190 proof) and 75.5% (151 proof).[1] By contrast, hard liquors such as rum and vodka generally contain 40% alcohol (80 proof). Everclear is manufactured by Luxco (formerly the David Sherman Company).[2]

Since 95.6% ethanol and 4.4% water form an azeotrope (meaning that simple distillation cannot remove any of the remaining water), 191-proof spirits are the maximum proof that is available from the distilled beverage industry.

It is illegal to sell the 190-proof variety in some states of the U.S., including California, Florida, Hawaii, Illinois, Maine, Massachusetts, Michigan, Minnesota,[3] Nevada, New York, Ohio, Pennsylvania, Virginia, and Washington. In some of these states, the 151-proof variety may be sold.

In Canada, it is not sold in Saskatchewan but is available in Alberta."

Habar nu am cu este, insa sa mor de nu-mi comand de pe net...inclusiv un Stroh d'ala de 80 drunken
Back to top Go down
enKILL
noob
noob
enKILL


Number of posts : 12
Age : 37
Location : Craiova
Registration date : 2008-09-05

Ingame Character
Name: Saildur
Class: Ranger
Race: Cimmerian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyFri Sep 05, 2008 7:21 pm

Fratzilor Tequila e a mea *thinking*uhhhh Vama ....*thinking* ..... si imi mai place o chestie ... e iute si se face printrun bar prin craiova se numeste "Diablo" Rom cu multe grade nus sigur cate .... + tabasco si nu mai situ ce se face la shot e super buna ..... cel putin mie imi place Very Happy
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyFri Sep 05, 2008 9:53 pm

enKILL wrote:
Fratzilor Tequila e a mea *thinking*uhhhh Vama ....*thinking* ..... si imi mai place o chestie ... e iute si se face printrun bar prin craiova se numeste "Diablo" Rom cu multe grade nus sigur cate .... + tabasco si nu mai situ ce se face la shot e super buna ..... cel putin mie imi place Very Happy

Daca nu dai ochii peste cap de la ea , tot degeaba !!!
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyFri Sep 05, 2008 10:13 pm

Spirtoase? Ehh .. Smile

Nu ma bag baieti , ca as face un post tare mare aici .. cu multa istorie Wink
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyFri Sep 05, 2008 10:19 pm

Bladeus wrote:
Spirtoase? Ehh .. Smile

Nu ma bag baieti , ca as face un post tare mare aici .. cu multa istorie Wink

Stim tata ca tu le ai cu astea ... era un thread facut pentru noi noobii Smile)
Back to top Go down
Deceneu/Blestem
apprentice
apprentice



Number of posts : 43
Age : 40
Location : speed
Registration date : 2008-05-23

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptySat Sep 06, 2008 3:40 am

Bladeus wrote:
Spirtoase? Ehh .. Smile

Nu ma bag baieti , ca as face un post tare mare aici .. cu multa istorie Wink

da baga-te, eu unul chiar sunt curios si vreau sa incerc lucruri noi :p
Back to top Go down
Rassa
Expert
Expert
Rassa


Number of posts : 210
Age : 37
Location : Craiova
Registration date : 2008-07-22

Ingame Character
Name: Rassa
Class: Barbarian
Race: Aquilian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptySat Sep 06, 2008 12:47 pm

Deceneu wrote:
Bladeus wrote:
Spirtoase? Ehh .. Smile

Nu ma bag baieti , ca as face un post tare mare aici .. cu multa istorie Wink

da baga-te, eu unul chiar sunt curios si vreau sa incerc lucruri noi :p

Lucruri noi cu mari dureri de cap
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptySun Sep 07, 2008 9:46 pm

Oki. Am sa iti zic preferintele mele cand ma intorc. Ce si cum sa combini .. etc. Smile
Back to top Go down
scarba
curios
curios
scarba


Number of posts : 81
Age : 47
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-07-21

Ingame Character
Name: Scarba
Class: HoX
Race: Stygian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyMon Sep 08, 2008 1:50 am

OK, MULTUMESC PT SUGESTII, LE VOI INCERCA PE TOATE....ne vedem cand ma trezesc
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyMon Sep 08, 2008 6:57 am

Vorph wrote:
Cea mai tare cica ar fi asta:

bla bla bla ..
Habar nu am cu este, insa sa mor de nu-mi comand de pe net...inclusiv un Stroh d'ala de 80 drunken

Asta e si la noi. Se numea acum 3 ani Alcool Pur. Avea 96% si era facut pentru cei care faceau tzuica/palinka/rakiu/visinata/etc. acasa sau la curte.

Fiind in Constanta in aceea perioada imi aduc aminte ca firma aia care facea totul la 2 lei bucata producea si bautura asta , ARO parca se numea.

Am baut si inca sunt bautor de absint. Absintul original , adica cel mai de calitate e produs acum in franta ca ei inca folosesc iarba aia artemisia de unde ii vine si numele. Daca vrei sa cumperi ce e mai bun pe piata in materie cauta chiar numele original :Artemisia absinthium (eu am o sticla in bar , dar e 12 euro shotu` asa ca ma fut in el)

Stroh e rom , si e din Austria . Am baut cand am fost in cantonament acum multi ani la ei asa ceva , era Stroh 60. Nu stiu daca exista de 80 , dar am sa ma documentez. E bun intradevar , si sfatul meu la ala e sa ii bagi putin lime si gheata si bei ca painea calda. la 80% nu e mai tare ca abs. ca eu beau de obicei absinthe de 85% (e originar din Tunisia)in 4 culori.


Ce recomand ca bauturi eu , si cu ce merg cel mai bine in combinatii :

Midori (lichior de pepene galben) . e verde la culoare si e al dracului de bun cu sprite.
Malibu , cu ananas/cola.
Passoa Orange sau Passoa cu Votka si Sprite.
Archers , combinat cam cu tot ce vreti voi.

Bauturile astea oferite pentru pasarici ca lor le plac , sunt dulci , bine aromate cu un gust bun. Bune si pentru "bulanjerii" (nu fac referire la tine Majester Razz )

Absinthe RedBull . Asta e bine sa te makesti dar sa nu te duci dracu cum se intampla cand bei mai bine de juma de sticla.
Jagermeister cu cola sau Red Bull : asta merge parfum. e digestiv multi zic ca e suedez si nu stiu de ce ca el e produs de la mama lui din Germania.
Eu il iau drept un lichior tare , si cand il bei rece merge sa bei cu sticlele linistit.
Sambuca Sprite . asta dupa ce ai luat destul de multe shoturi la bord si parca vrei sa mergi in continuare pe tarie care aluneca dar un shot e prea tare.

Astea sunt bune de macheala. Eu nu pun la socoteala Votka/Whisky pentru ca probabil toata lumea stie deja de ele , si de combinatiile care le poti face.

La shootere va recomand : b56 , in loc de Grand Marnier , sa puna Navan. Grand Marnieru .. la baza e un fel de triple sec cu iz de portocala , pe cand Navan pe care l-au inventat americanii de curand , e cam acceasi branza numai ca are aroma de vanilie. Dar diferenta se simte. b56 am vazut eu ca scria intr-o carte de cocktailuri si asa redau si eu mai departe
diferentele de numere care le stiu sunt asa :
b52: kahlua/baileys/grand marnier
b53: kahlua/baileys/absolut
b54: kahlua/baileys/Green Chatereuse
b55: kahlua/baileys/absinthe

mai recomand unu : Sperm&surgical spirit.

E Kahlua / Archers / Baileys / Grenadine / dash de absint. Se pun in ordinea respectiva si daca e unu care stie cum sa le toarne o sa arate si bine al naibii in shot.

Hai sa mai zicem ca mai merge si Slippery Nipples(Sambuca si Baileys).

Cu shoturi din astea te imbeti frumos.

mai ziceti voi ce vreti sa mai stiti ca pe mine m-a luat somnu
Back to top Go down
despisedicon(blackcloud)
Expert
Expert
despisedicon(blackcloud)


Number of posts : 245
Age : 41
Location : buzau
Registration date : 2008-06-22

Ingame Character
Name: despised icon
Class:
Race: barbarian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyMon Sep 08, 2008 9:33 am

cred ca tea luat setea nu somnul Razz
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyMon Sep 08, 2008 9:40 am

Sambata am baut absint negru ... Foarte bun ... si dupa 2 sticle de absint negru in 5 persoane , am ajuns in direct la OTV spunandu-i lu Diaconescu cat de penala face emisiune sa de 2 lei . Normal ca mi-au inchis repede apelul , dar tot am apucat sa ii fac penali dupa 10 min de vb cu unu in studio , convigandu-l ca eu sunt fostul iubit al "Denisei" si ca am multe adevaruri de relevat in legatura cu ea... (cine mai e si aia , d-zeu cu mila)

Deci poate face minuni absintu asta Laughing
Back to top Go down
Rassa
Expert
Expert
Rassa


Number of posts : 210
Age : 37
Location : Craiova
Registration date : 2008-07-22

Ingame Character
Name: Rassa
Class: Barbarian
Race: Aquilian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyMon Sep 08, 2008 10:23 am

Nebiru wrote:
Sambata am baut absint negru ... Foarte bun ... si dupa 2 sticle de absint negru in 5 persoane , am ajuns in direct la OTV spunandu-i lu Diaconescu cat de penala face emisiune sa de 2 lei . Normal ca mi-au inchis repede apelul , dar tot am apucat sa ii fac penali dupa 10 min de vb cu unu in studio , convigandu-l ca eu sunt fostul iubit al "Denisei" si ca am multe adevaruri de relevat in legatura cu ea... (cine mai e si aia , d-zeu cu mila)

Deci poate face minuni absintu asta Laughing


corect
Back to top Go down
Roirrawcro
noob
noob
Roirrawcro


Number of posts : 13
Age : 48
Location : Ploiesti
Registration date : 2008-07-29

Ingame Character
Name: Roirrawcro
Class: Guarian
Race: Cimmerian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyMon Sep 08, 2008 10:58 am

la capitolul asta nu ma bag
il las pe Bladeus sa ne indrume Very Happy
e lider necontestat
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyMon Sep 08, 2008 11:01 am

Roirrawcro wrote:
la capitolul asta nu ma bag
il las pe Bladeus sa ne indrume Very Happy
e lider necontestat

Clar , Bladeus (zis si Drojdieru') e TATI lor !!!
Back to top Go down
Rassa
Expert
Expert
Rassa


Number of posts : 210
Age : 37
Location : Craiova
Registration date : 2008-07-22

Ingame Character
Name: Rassa
Class: Barbarian
Race: Aquilian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyMon Sep 08, 2008 11:36 am

asteptam o replica oficiala
Back to top Go down
Roirrawcro
noob
noob
Roirrawcro


Number of posts : 13
Age : 48
Location : Ploiesti
Registration date : 2008-07-29

Ingame Character
Name: Roirrawcro
Class: Guarian
Race: Cimmerian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyMon Sep 08, 2008 11:59 am

Rassa wrote:
asteptam o replica oficiala
cu mult interes chiar
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyMon Sep 08, 2008 12:46 pm

Drojdier oficial? Da ma . Istorie de makitor : m-am apucat de baut la 12 ani , la 14 ani deja o ardeam la 2 sticle de saniuta cu un coleg de scoala inainte sa plecam la discoteca(asa ii spunea atunci) .

Am avut o singura perioada de pe la 15 pana pe la vreo 19 ani cand am lasat-o mai moale. Dar pe urma iar am intrat in ritm.

Apogeu , o sticla de 700 ml. black absinthe+2 sticle Smirnoff toate cu red bull.

Sau 4 sticle de JB in 2 zile.


cum am pe un tricou ce plm' ... care vi-l arat mai tarziu... "im alex and im an alcoholic"
Back to top Go down
despisedicon(blackcloud)
Expert
Expert
despisedicon(blackcloud)


Number of posts : 245
Age : 41
Location : buzau
Registration date : 2008-06-22

Ingame Character
Name: despised icon
Class:
Race: barbarian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyMon Sep 08, 2008 1:40 pm

MAI TE TINE ficatul ? app am vaz pa prima pagina la LVL ca este AOC....poate mai prindem vreo 3 4 juatori daca i face reclama buna!!
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase EmptyMon Sep 08, 2008 1:42 pm

de luna asta ?
Back to top Go down
Sponsored content





Bauturi spirtoase Empty
PostSubject: Re: Bauturi spirtoase   Bauturi spirtoase Empty

Back to top Go down
 
Bauturi spirtoase
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Cafenea-
Jump to: