S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 raid joi 28.08

Go down 
+9
cHar
Ulyse80
Jdust-1
Revulsion
Uncas
BreakRule
Tartaros
despisedicon(blackcloud)
bethrazel
13 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

raid joi 28.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid joi 28.08   raid joi 28.08 - Page 2 EmptyThu Aug 28, 2008 6:46 pm

BreakRule wrote:
Serverul e down pana la 18:30 GMT , 20:30 ora noastra cred pentru probleme tehnice. Nu cred ca o sa se mai stranga lumea pentru raid + ca 20:30 pe Antena 1 e meciul lui Vaslui.
Mda cred ca 21.30 deci in seara asta ne-a cam linistit, sper sa ai dreptate cu 20.30 dar eu parca asa stiu ca era +3
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

raid joi 28.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid joi 28.08   raid joi 28.08 - Page 2 EmptyThu Aug 28, 2008 6:49 pm

Cica a plecat serverul
Back to top Go down
despisedicon(blackcloud)
Expert
Expert
despisedicon(blackcloud)


Number of posts : 245
Age : 41
Location : buzau
Registration date : 2008-06-22

Ingame Character
Name: despised icon
Class:
Race: barbarian

raid joi 28.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid joi 28.08   raid joi 28.08 - Page 2 EmptyThu Aug 28, 2008 6:50 pm

nu suntem toti microbisti bre Razz
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

raid joi 28.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid joi 28.08   raid joi 28.08 - Page 2 EmptyThu Aug 28, 2008 6:52 pm

Eu ma cam uit la meciuri iar fara mine nu il puteti tanka pe vierme Very Happy, da pot sa arunc cate o geana la TV si sa joc Smile)

edit. In plus cred ca il putem omora in ~1 h , din 3-4 incercari adica . Totul e sa se stranga lumea la timp.
Back to top Go down
despisedicon(blackcloud)
Expert
Expert
despisedicon(blackcloud)


Number of posts : 245
Age : 41
Location : buzau
Registration date : 2008-06-22

Ingame Character
Name: despised icon
Class:
Race: barbarian

raid joi 28.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid joi 28.08   raid joi 28.08 - Page 2 EmptyFri Aug 29, 2008 8:21 am

ati facut aseara ceva? (io am fost plecat cu baietii la bere si nu am mai putut participa ) cyclops
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

raid joi 28.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid joi 28.08   raid joi 28.08 - Page 2 EmptyFri Aug 29, 2008 8:31 am

phoenixinflames wrote:
ati facut aseara ceva? (io am fost plecat cu baietii la bere si nu am mai putut participa ) cyclops
L-am dus pe vierme pana la 50% din viata si ....s-a resetat affraid
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

raid joi 28.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid joi 28.08   raid joi 28.08 - Page 2 EmptyFri Aug 29, 2008 9:32 am

Il omoram daca avea lumea feats de pve. Au jucat bine oamenii ,da cred ca cineva dadea totusi fire dmg. pentru ca eu am fost in stun aproape 50% din timp.
Aseara au fost mai multe probleme, toate datorate faptului ca nu erau oameni cu spec de pve.
1. Nici un healer nu avea vindicator (feats-ul ala care le da la soldati +10% hate in defencive stance)
2. Cineva dadea fire dmg pentru ca a dat multe stunuri (aproape 50% din timp) iar viermele ar trebui sa dea numai 2 stunuri . Practic a dat stun aproape ca Vistrix dar aici a fost mai rau pentru ca nu se puteau folosi bane. Datorita stun-urilor f. dese tank-ul nu putea mentine aggro + ca cei care aveau range atac nu primeau stun.
3. Lumea nu avea feats de -hate. Toate clasele au asemenea feats.Am avut in raid cel putin 10 rogue si nici unul nu avea distraction. Distraction da -5% hate pentru tot grupul iar daca sunt mai multi rogue in grup se cumuleaza . Practic 4 rogue in acelasi grup ajung la -20% hate pentru tot grupul. Pe acceasi linie de feats cu distraction rogue mai are un feats care ii scade hate pe fiecare lovitura pe care o da (rangerul are chiar combo de -hate). Chiar si cu spec de pve , feats-urile amintite anterior lumea trebuie sa fie atenta la aggro . Ar fi buna o mica rotatie a dps-ului pe vierme (e nevoie de dps mare pe vierme). Eu am jucat ranger la vierme si cu toate spec-urile de pve , atata timp cat un tank are ~110 dps iar un ranger ~600 dps tank-ul nu o sa poata tine aggro daca incepe rangerul sa dea full dps. Rangerul insa nu e singurul care are dps mare. Necro, barb ,demo dar si alte clase au dps f. mare situatia fiind similara si pentru aceste clase.
4. O tura am pierdut timpul pentru ca cineva a dat dps mare inainte de adds . Inainte de aparitia primilor adds poate fi dat dps numai normal (fara combo) si de jucatori care nu au gems pe ei.
5.Adds trebuie omorati f. repede pentru ca intreg raidul sa dea dps pe vierme . Nu stiu cum au jucat cei de la adds. da cred ca de multe ori au jucat rau pentru ca l-am vazut de cateva ori pe Troianul cu viata f. jos (10%). Soldatii (au fost destui in raid) trebuie sa dea f. repede charge pe adds si sa ia aggro de pe tank-ul care a facut raidul. O alta solutie ca sa compenseze faptul ca lumea nu e pe faza ar fi fost un al 2-lea tank (Troianul) cu +65% crushing. E f. important ca nimeni sa nu moara pentru ca lupta dureaza destul de mult , adds vin tot timpul si e nevoie de dps mare pe vierme. Deci cei la adds trebuie f. atenti , in special cei cu armura de cloth si light sa nu ia aggro de la adds pentru ca lovesc destul de tare (1300 crushing)
Back to top Go down
despisedicon(blackcloud)
Expert
Expert
despisedicon(blackcloud)


Number of posts : 245
Age : 41
Location : buzau
Registration date : 2008-06-22

Ingame Character
Name: despised icon
Class:
Race: barbarian

raid joi 28.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid joi 28.08   raid joi 28.08 - Page 2 EmptyFri Aug 29, 2008 10:23 am

eu zic ca sa vedem partea buna a lucrurilor :
-avem o strategie care da roade
-numarul de playeri de 80 creste
Back to top Go down
n3potu
noob
noob



Number of posts : 5
Age : 44
Location : Mooon
Registration date : 2008-07-26

Ingame Character
Name: Saiin
Class: Priest Of Mitra
Race: Aquilonian

raid joi 28.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid joi 28.08   raid joi 28.08 - Page 2 EmptyFri Aug 29, 2008 7:34 pm

Sry ca nu am putut veni desi m-am anuntzat dar se pare ca FunCom se joaca ca mine
Account frozen desi e platit pana in octombrie.
Back to top Go down
http://cauta-ma.ro/acum
Sponsored content





raid joi 28.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid joi 28.08   raid joi 28.08 - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
raid joi 28.08
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Raid With BSB!
» raid joi 21.08
» raid joi 4.09
» Raid Tuesday 16.09 X2
» raid monday 8.09

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Raids-
Jump to: