S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 raid marti 26.08

Go down 
+7
Nebiru
Troianu
Tartaros
Jdust-1
Kronus
scarba
bethrazel
11 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyTue Aug 26, 2008 3:45 pm

Nu te inteleg, ma rog fiecare cu problemele lui, dar asta cu gura mare cand conducea raiduri in wow... ma rog nu are rost... fiecare cu ce il face sa se simta bine. O sa ajungem si la Vistrix, noi nu am facut raiduri din lipsa de oameni de 80 si as fi putut pleca si eu din guild ca deh era mai la indemana...sper ca intelegi, dar noi la al doilea raid am pus jos primul boss pe cand de multe ori voi va lauti wipe dupa wipe si nu erati la prima incercare. Oricum mult succes cu Warhammer si la mai mare acolo.
Back to top Go down
MONCO
Dentist
MONCO


Number of posts : 114
Age : 44
Location : vaslui
Registration date : 2008-06-02

Ingame Character
Name: MONCO
Class: SALBATIC
Race: CAUCAZIAN

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyTue Aug 26, 2008 4:44 pm

mer g la raid sau la wipe fie ce-o fi
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyTue Aug 26, 2008 4:47 pm

In opinia mea trebuie sa tinem cont macar de opinia Elenei ... are experienta mult mai mare ca noi in orice instanta de pe jocul asta. Nu pot sa nu remarc insa ca si Betra are dreptate cu ramasu in guilda. Sincer ... se va vedea azi, e o vorba fiecare pasare pe limba ei piere. Si eu sunt de parere ca trebuie sa incercam si alte raiduri , la Killiki avem acum ceva experienta , in celelalte suntem noobi dar totul se invata. Sincer insa , eu am apreciat tot timpul sfaturile Elenei,kiar daca nu a mai jucat cu noi tot timpul ne-a kemat cu el,ne-a impartasit din tot ce face si cum se face. Daca imi permiteti o opinie personala ... Elena a fost mult mai de ajutor decat multi care au ramas la noi,da nu au ajutat cu nimic.Sa nu sariti cu gura pe mine Razz. Cat despre ca nu ramane in jok si pleaca pt probleme acestui jok abia lansat,nu pot fi de acord. Eu sunt de parere ca dintr-un jok se pleaca cand ai demonstrat ceva.
Back to top Go down
Ulyse80
noob
noob



Number of posts : 10
Age : 43
Location : Tulcea
Registration date : 2008-07-21

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyTue Aug 26, 2008 7:29 pm

vin si eu
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyTue Aug 26, 2008 7:44 pm

ma eu incep la 10:30 p.m. ora Romaniei munca . Da probabil vreo ora .. daca incepeti raidul la 9, pot sa va ajut si eu
Back to top Go down
scarba
curios
curios
scarba


Number of posts : 81
Age : 47
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-07-21

Ingame Character
Name: Scarba
Class: HoX
Race: Stygian

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyWed Aug 27, 2008 12:54 am

bah, eu merg unde mergeti voi (S.P.Q.R.)
si daca e de murit, mor.
pot sa mor in mai multe maniere desi as prefera un wipe decat sa ma omoare invitatii din alte ghilde:P.

hai noroc!
Back to top Go down
scarba
curios
curios
scarba


Number of posts : 81
Age : 47
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-07-21

Ingame Character
Name: Scarba
Class: HoX
Race: Stygian

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyWed Aug 27, 2008 1:03 am

raid marti 26.08 - Page 2 02111
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyWed Aug 27, 2008 5:53 am

bon , si intr-un final ? ca pana am plecat eu eram dezamagit de asa zisa strategie in care party 4 tot timpul mureau.

btw': nu ma judeca betra io zic verde in fatza tot ce gandesc.

ziceti , i-ati rupt moaca la viermele ala sau nu ?
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyWed Aug 27, 2008 7:20 am

Bladeus wrote:
bon , si intr-un final ? ca pana am plecat eu eram dezamagit de asa zisa strategie in care party 4 tot timpul mureau.

btw': nu ma judeca betra io zic verde in fatza tot ce gandesc.

ziceti , i-ati rupt moaca la viermele ala sau nu ?

Pai a venit elena si tanka singur viermele din cauza rezistentelor mari pe crushing si cold. Oricum nu va asteptati sa omoram un boss la prima infatisare ca fiecare are unele smecherii. O alta problema la el este ca cel ce formeaza raidul o sa fie atacat de add-uri deci cel mai potrivit ar fi un guardian. Sincer era de batut.
Cine te-a omorat Scarba? Un nume si nu-l mai invit la nici un raid/ daca ai un screenshot ar fi si mai bine
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyWed Aug 27, 2008 8:13 am

deci , u failed . haha ce nubi sunteti . vedeti , daca nu eram eu pe acolo , sa ii distrag atentia la vaca aia de vierme cu o sticla de tzuica , si voi ii dadeatzi un ciomag pe carca Very Happy
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyWed Aug 27, 2008 8:29 am

Am dat gres ... da nu e imposibil. Aici aviz pt Betra care tre sa ia aminte si la unii care au mai fost si stiu. Cand am vazut dezastru de aseara,am intrat pe mess si l-am contactat pe Elena si l-am rugat sa ne ajute,omul, dupa cum am mai spus a facut toti raizii si chiar se pricepe la jok din toate punctele de vedere.Oricum apreciez ceea ce face si Betra,e un timp ambitios care chiar se ocupa de raizi si pt asta trebuie sa ii multumim.
Back to top Go down
scarba
curios
curios
scarba


Number of posts : 81
Age : 47
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-07-21

Ingame Character
Name: Scarba
Class: HoX
Race: Stygian

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyWed Aug 27, 2008 8:35 am

Bethrazel,
nu e nici o paguba ca in gluma au sarit aia in capul meu, cand faceam switch intre grupuri, sa dea in mine.
Stanjenitor este ca s-a intamplat de doua ori si nu s-au oprit pana am murit ( nu i-a oprit nimeni) si a trebuit sa urlu pe acolo sa va atrag atentia.
Nu cred ca este cazul de screenshots (nici nu mi-a trecut prin cap sa fac asa ceva) sau de "no more invitations" dar ar trebui sa fii mai atent ca RL la aspectele astea.
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyWed Aug 27, 2008 8:55 am

E greu sa vad ce se intampla pentru ca de multe ori sunt in alt tab sa vad ce mai gasesc, dar mai derajante au fost pull-urile aiurea facute de unu sau altu' ...
Si da nu ma asteptam ca un tank sa aiba nevoie de crafted gear cu 65% rezistenta la crushing pentru un boss, era un pic ilogic ca asa ceva sa fie posibil( de ce dracu' ar mai strange guardianu iteme de tank tier 1 sau 2?)... oricum "input taken". Ma rog sa speram ca lucrurile se schimba la patch...ca tot veni vorba in dimineata asta nu am vazut nici un patch...sau poate nu am fost eu atent...
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyWed Aug 27, 2008 8:59 am

bethrazel wrote:
E greu sa vad ce se intampla pentru ca de multe ori sunt in alt tab sa vad ce mai gasesc, dar mai derajante au fost pull-urile aiurea facute de unu sau altu' ...
Si da nu ma asteptam ca un tank sa aiba nevoie de crafted gear cu 65% rezistenta la crushing pentru un boss, era un pic ilogic ca asa ceva sa fie posibil( de ce dracu' ar mai strange guardianu iteme de tank tier 1 sau 2?)... oricum "input taken". Ma rog sa speram ca lucrurile se schimba la patch...ca tot veni vorba in dimineata asta nu am vazut nici un patch...sau poate nu am fost eu atent...
Mda....si eu am fost destul de stupefiat ca merge jocul.Pe site ul oficial asa spuneau ca in data de 27 e pach.Si in legatura cu tancii si intemele ai perfecta dreptate,e o tampenie sa iti trebuiasca pt fiecare tanc cate ceva sa il poti tine.Inteleg sa fie greu,dar in halul asta e aprope imposibil isr daca gemurile se nerfuiesc is f curios cum dracu mai poti rezista la ce lovitura da bossu ala.
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyWed Aug 27, 2008 9:23 am

Adevarul e ca aveti noroc cu Betrazel. El va tine guilda in spate din punct de vedere a raidurilor.
Oricum Failedcom fac niste modificari total aiurea. Daca s-a trecut azi patch-ul de pe serverul de test pe cel normal nu o sa se mai poata face raiduri la bossi mari gen Yakmar si Vistrix pentru ca nu o sa mai reziste tancii. Pe serverul de test ca sa compenseze scaderea drastica a rez. au introdus un dublu heal ,adica o sa mearga simultan sa primesti viata de la 2 healeri. Faza e ca inca nu se stie daca chestia asta o sa fie suficienta pentru a tine in viata un tank. Probabil la vierme o sa mearga, da la Vistrix nu prea cred. Acolo un tank care are numai 25% rez. crushing primeste si 5000 dmg pe critical, cu alte cuvinte pierde 50% din viata .
Dupa patch-urile astea Age of One Shot o sa fie Age of Healers pentru ca nu cred ca o sa mai joace cineva cu alte clase. Healerii o sa fie mai mult decat op.
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyWed Aug 27, 2008 9:30 am

bethrazel wrote:
de ce dracu' ar mai strange guardianu iteme de tank tier 1 sau 2?)... oricum "input taken".

Rezistentele a itemurile de t1 si t2 initial erau bune ,in jur de 1,9-2,1 pe t1 si 2,5-2,8 pe t2. Defence-urile, atac rating, magic etc sunt capate iar un tank ajungea la defence maxim si fara epice. Epicele dau un mic bonus la viata, stamina si dmg + bonusurile alea de ``eroice`` ,da alea nu am idee in ce masura conteaza. Practic acum nu inseamna mare lucru epicele respective.

Edit. Am avut la Vistrix tank cu 6 epice ,da nu putea sa reziste.
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyWed Aug 27, 2008 9:45 am

BreakRule wrote:
Adevarul e ca aveti noroc cu Betrazel. El va tine guilda in spate din punct de vedere a raidurilor.
Oricum Failedcom fac niste modificari total aiurea. Daca s-a trecut azi patch-ul de pe serverul de test pe cel normal nu o sa se mai poata face raiduri la bossi mari gen Yakmar si Vistrix pentru ca nu o sa mai reziste tancii. Pe serverul de test ca sa compenseze scaderea drastica a rez. au introdus un dublu heal ,adica o sa mearga simultan sa primesti viata de la 2 healeri. Faza e ca inca nu se stie daca chestia asta o sa fie suficienta pentru a tine in viata un tank. Probabil la vierme o sa mearga, da la Vistrix nu prea cred. Acolo un tank care are numai 25% rez. crushing primeste si 5000 dmg pe critical, cu alte cuvinte pierde 50% din viata .
Dupa patch-urile astea Age of One Shot o sa fie Age of Healers pentru ca nu cred ca o sa mai joace cineva cu alte clase. Healerii o sa fie mai mult decat op.

Sa ma sustineti in alegeri la tron sa fac si eu un ban cinstit, statuie nu vreau ca se caca porumbeii pe mine mm lor de magari pirat
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyWed Aug 27, 2008 9:45 am

BreakRule wrote:
Adevarul e ca aveti noroc cu Betrazel. El va tine guilda in spate din punct de vedere a raidurilor.
Oricum Failedcom fac niste modificari total aiurea. Daca s-a trecut azi patch-ul de pe serverul de test pe cel normal nu o sa se mai poata face raiduri la bossi mari gen Yakmar si Vistrix pentru ca nu o sa mai reziste tancii. Pe serverul de test ca sa compenseze scaderea drastica a rez. au introdus un dublu heal ,adica o sa mearga simultan sa primesti viata de la 2 healeri. Faza e ca inca nu se stie daca chestia asta o sa fie suficienta pentru a tine in viata un tank. Probabil la vierme o sa mearga, da la Vistrix nu prea cred. Acolo un tank care are numai 25% rez. crushing primeste si 5000 dmg pe critical, cu alte cuvinte pierde 50% din viata .
Dupa patch-urile astea Age of One Shot o sa fie Age of Healers pentru ca nu cred ca o sa mai joace cineva cu alte clase. Healerii o sa fie mai mult decat op.
Pai e si normal ca el sa o tina....e ofiter desemnat cu RL . Separarea puterilor in stat e in S.P.Q.R. si mai avem 2....pe care ii asteptam sa se implice.
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyThu Aug 28, 2008 8:02 am

ba betra asfmom.assssssssssssssssssssssss stai , nu mai stgiu ce vereau sa spun ..

pul mea ia sa nu mai beti oi
Back to top Go down
MONCO
Dentist
MONCO


Number of posts : 114
Age : 44
Location : vaslui
Registration date : 2008-06-02

Ingame Character
Name: MONCO
Class: SALBATIC
Race: CAUCAZIAN

raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 EmptyThu Aug 28, 2008 9:02 am

ba nici o modificare inca la dmg si rezisturi au modificat chargeul nu stiu cum
Back to top Go down
Sponsored content





raid marti 26.08 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: raid marti 26.08   raid marti 26.08 - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
raid marti 26.08
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» raid marti 2.09
» raid miercuri 3.09
» raid joi 4.09
» Raid With BSB!
» raid joi 21.08

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Raids-
Jump to: