S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Idee / Propunere

Go down 
+7
Uncas
niraco79
Kronus
Tex
kulok
Bladeus
razvanp
11 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 EmptyFri Aug 08, 2008 11:12 am

Eu sincer am o problema cu mutarea forumului unei guilde in cadrul unui fansite. Aceste 2 concepte sunt foarte diferite si nu vad ce plus ne poate aduce noua ca guilda acest lucru. Nu am nimic impotriva si chiar sprijin ca membrii din S.P.Q.R sa foloseasca siteul respectiv pentru ca este normal ca orice joc sa aiba cel putin un fansite la nivel de tara, dar ca noi sa ajungem o subsectiune a forumului respectivului site nu prea ma incanta avand in vedere ca un guild site se refera la activitatile ce tin de acel guild (raiduri, pvpuri, siegeuri etc), iar un fansite adreseaza jocul in general (informatii generale referitoare la acel joc) dar si comunitatea de jucatori a tarii respective. Eu pana acum nu pot sa spun ca am vazut forumul unei guilde ca parte al unui fansite. Daca se doreste acest lucru, putem sa ne batem capul si sa punem la punct un site corespunzator pentru aceasta guilda si sa-l relationam intr-un fel cu acest fansite. Dar totusi deocamdata nu vad ce plusuri avem noi daca renuntam la acest forum, pentru ca una peste alta forumul acesta isi face datoria.
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 EmptyFri Aug 08, 2008 11:16 am

cred ca este destul de clar ca nu se renunta la acest forum Smile, se subintelege , dar acolo poate fi comunitate in general cel putin, eu asta caut , nimic altceva
Back to top Go down
Flo13
apprentice
apprentice



Number of posts : 48
Age : 45
Location : XXX
Registration date : 2008-05-22

Ingame Character
Name: Babacloanta
Class: Herald of Xotli
Race: Stygian

Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 EmptyFri Aug 08, 2008 11:39 am

Parerea mea este ca acest forum si-a atins deocamdata telul.
Aveti un site super (www.barbarian.ro) dar nu cred ca este oportuna mutarea forumului.
Bineinteles este parerea mea iar decizia nu-mi apartine dar prefer sa vad aici un post inceput de Bladeus gen "in seasrea asdya eu sunt lihjber" decat pe fansite.



PS: Pot sa folosesc termenul "sait" in memoria lui Pruteanu Very Happy? Twisted Evil
Back to top Go down
anita
noob
noob



Number of posts : 5
Age : 44
Location : Timisoara
Registration date : 2008-08-08

Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 EmptyFri Aug 08, 2008 12:44 pm

Kronus wrote:
Eu sincer am o problema cu mutarea forumului unei guilde in cadrul unui fansite. Aceste 2 concepte sunt foarte diferite si nu vad ce plus ne poate aduce noua ca guilda acest lucru. Nu am nimic impotriva si chiar sprijin ca membrii din S.P.Q.R sa foloseasca siteul respectiv pentru ca este normal ca orice joc sa aiba cel putin un fansite la nivel de tara, dar ca noi sa ajungem o subsectiune a forumului respectivului site nu prea ma incanta avand in vedere ca un guild site se refera la activitatile ce tin de acel guild (raiduri, pvpuri, siegeuri etc), iar un fansite adreseaza jocul in general (informatii generale referitoare la acel joc) dar si comunitatea de jucatori a tarii respective. Eu pana acum nu pot sa spun ca am vazut forumul unei guilde ca parte al unui fansite. Daca se doreste acest lucru, putem sa ne batem capul si sa punem la punct un site corespunzator pentru aceasta guilda si sa-l relationam intr-un fel cu acest fansite. Dar totusi deocamdata nu vad ce plusuri avem noi daca renuntam la acest forum, pentru ca una peste alta forumul acesta isi face datoria.

Cele doua concepte sunt diferite dar au aceeasi sursa si anume AOC.
Faptul ca este o sectiune a forumului nu ma impiedica cu nimic sa o setez sa functioneze ca un forum de sine statatator, de fapt asta am si facut.
Va dau un exemplu: Sectiunea SPQR nu este publica!! Am creat un grup special de membri [n.r. SPQR] si doar cei care fac parte din acel grup pot vedea CONTINUTUL sectiunii SPQR, restul, adica vizitatorii sau membrii obisnuiti au acces DOAR la partea de "recrutare".
Pe forumul de la barbarian.ro pot face setari si combinatii de setari la nivel de posturi, nivele de acces si altele.

Nu este parte a niciunui fansite. Este un forum general al comunitatii romanesti. Poate intr-un an vor fi 10 guilds romanesti si atunci fiecare va avea bucatica lui pe care o va administra cum vrea.
Stiu ca este plin de conservatori si reticenti la nou dar puteti rula in paralel ceva timp. Pot Folosi RSS Feed-ul de aici si sa copiez acolo o mare parte.

Astept si alte pareri constructive. Este o discutie interactiva.
Back to top Go down
anita
noob
noob



Number of posts : 5
Age : 44
Location : Timisoara
Registration date : 2008-08-08

Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 EmptyFri Aug 08, 2008 12:47 pm

Flo13 wrote:
Parerea mea este ca acest forum si-a atins deocamdata telul.
Aveti un site super (www.barbarian.ro) dar nu cred ca este oportuna mutarea forumului.
Bineinteles este parerea mea iar decizia nu-mi apartine dar prefer sa vad aici un post inceput de Bladeus gen "in seasrea asdya eu sunt lihjber" decat pe fansite.

PS: Pot sa folosesc termenul "sait" in memoria lui Pruteanu Very Happy? Twisted Evil

Nu stiu de unde s-a inoculat ideea asta cu fan sait.. va fi o sectiune privata nu va putea sa dea cu pietre oricine trece pe strada.
Doar domeniul/hostingul are ceva in comun cu comunicatatea romaneasca.
Back to top Go down
Tex
Officer
Tex


Number of posts : 178
Age : 43
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Judah
Class: Demonologist
Race: Stygian

Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 EmptyFri Aug 08, 2008 12:48 pm

Kronus wrote:
Eu sincer am o problema cu mutarea forumului unei guilde in cadrul unui fansite. Aceste 2 concepte sunt foarte diferite si nu vad ce plus ne poate aduce noua ca guilda acest lucru. Nu am nimic impotriva si chiar sprijin ca membrii din S.P.Q.R sa foloseasca siteul respectiv pentru ca este normal ca orice joc sa aiba cel putin un fansite la nivel de tara, dar ca noi sa ajungem o subsectiune a forumului respectivului site nu prea ma incanta avand in vedere ca un guild site se refera la activitatile ce tin de acel guild (raiduri, pvpuri, siegeuri etc), iar un fansite adreseaza jocul in general (informatii generale referitoare la acel joc) dar si comunitatea de jucatori a tarii respective. Eu pana acum nu pot sa spun ca am vazut forumul unei guilde ca parte al unui fansite. Daca se doreste acest lucru, putem sa ne batem capul si sa punem la punct un site corespunzator pentru aceasta guilda si sa-l relationam intr-un fel cu acest fansite. Dar totusi deocamdata nu vad ce plusuri avem noi daca renuntam la acest forum, pentru ca una peste alta forumul acesta isi face datoria.
Ai dreptate. Acum ca ma mai gandesc, forumul nostru deja a fost facut public prin diferite siteuri-forumuri. Am pierde avantajul de pionieri daca ne mutam.
Daca este pe asa, sa se faca un link de pe siteul acela, catre forumul nostru Smile
-forumul ramane
-suntem si pe fansite

Cum suna?


Last edited by Tex on Fri Aug 08, 2008 1:03 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
anita
noob
noob



Number of posts : 5
Age : 44
Location : Timisoara
Registration date : 2008-08-08

Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 EmptyFri Aug 08, 2008 12:50 pm

Puteti lasa aici doar o redirectare.
Acum depinde de fiecare ce cauta: solutii sau scuze.
Back to top Go down
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 EmptyFri Aug 08, 2008 1:00 pm

Nu prea inteleg de ce as cauta scuze in clipa de fata. Am postat niste motive pentru care nu consider ca este oportuna o mutare a forumului pe barbarian.ro. Daca vreti sa facem ceva constructiv putem sa discutam pe baza acelor motive. Totusi inca nu vad care sunt avantajele pentru noi sa ne mutam.
Back to top Go down
Tex
Officer
Tex


Number of posts : 178
Age : 43
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Judah
Class: Demonologist
Race: Stygian

Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 EmptyFri Aug 08, 2008 1:05 pm

anita wrote:
Puteti lasa aici doar o redirectare.
Acum depinde de fiecare ce cauta: solutii sau scuze.

Redirectionare suna ok.
Faceti un link catre forumul nostru si este ok. Toata lumea este multumita.
Back to top Go down
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 EmptyFri Aug 08, 2008 1:07 pm

Inteleg si respect ideea care sta in spatele acelui site. Totusi credeti sincer ca conteaza daca scrie .org sau .ro la capatul unei adrese. Inteleg ca vreti sa construiti o comunitate romaneasca pentru AoC si mi se pare o idee foarte buna si va vom ajuta in sensul acesta dar nu vad de ce am abandona acest forum.
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 EmptyFri Aug 08, 2008 1:13 pm

nu cred ca amandoneaza nimeni nimic Smile, e bine asa cum e si pe acolo si pe acolo , ideea este ca aici totul e super ok , acolo se face comunitate ceea ce e la fel de ok , eu pot sa zic cas multumit Very Happy.
Back to top Go down
anita
noob
noob



Number of posts : 5
Age : 44
Location : Timisoara
Registration date : 2008-08-08

Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 EmptyFri Aug 08, 2008 1:29 pm

@ Kronus .. democratia ne-ar ajuta in cazul in care am rula in paralel pentru 1 luna sa zicem si apoi oamenii sa-si faca o parere?

Pe mine personal nu ma coafeaza ideea cu 2 forumuri. O sa ma gandesc la o cale de mijloc, daca nu exista o sa fiu mebru aici ca SPQR si membru acolo ca jucator de AOC
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 EmptyFri Aug 08, 2008 1:54 pm

o singura intrebare am si eu, detalii tehnice

" nu se poate exporta si importa forumul din unu in altul astfel incat nu se pierde nimic ? , eu stiu ca exista asa ceva , dar nu imi dau seama in cazul de fata "
Back to top Go down
anita
noob
noob



Number of posts : 5
Age : 44
Location : Timisoara
Registration date : 2008-08-08

Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 EmptyFri Aug 08, 2008 3:53 pm

Nu e vorba de informatie.
Daca e nevoie le copiez si de mana. Am muncit eu si mai greu de atat Smile
Back to top Go down
Tex
Officer
Tex


Number of posts : 178
Age : 43
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Judah
Class: Demonologist
Race: Stygian

Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 EmptyFri Aug 08, 2008 6:04 pm

gandeste-te si la posibilitatea de a ne da un kit de layout pentru forumul asta sa-l facem sa semeene ca siteul vostru. Asta ar ajuta mai mult la integrarea lui in site.
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 EmptyFri Aug 08, 2008 9:54 pm

anita wrote:
@ Kronus .. democratia ne-ar ajuta in cazul in care am rula in paralel pentru 1 luna sa zicem si apoi oamenii sa-si faca o parere?
Pe mine personal nu ma coafeaza ideea cu 2 forumuri. O sa ma gandesc la o cale de mijloc, daca nu exista o sa fiu mebru aici ca SPQR si membru acolo ca jucator de AOC

Nu fortati nota, nu exista concurs aici, ce vreti voi nu se poate, chiar nu se poate. Singura solutie pe care o vad e ca voi sa ajutati dezvoltarea acestui guild. Sincer vad site-ul barbarian.ro, de ce nu barbarii?, ca un link pentru nou venitii in S.P.Q.R, desi mometan sunteti la inceput. Sper ca intelegeti ce vreau de la voi.
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 EmptyMon Aug 11, 2008 12:28 pm

bethrazel wrote:
anita wrote:
@ Kronus .. democratia ne-ar ajuta in cazul in care am rula in paralel pentru 1 luna sa zicem si apoi oamenii sa-si faca o parere?
Pe mine personal nu ma coafeaza ideea cu 2 forumuri. O sa ma gandesc la o cale de mijloc, daca nu exista o sa fiu mebru aici ca SPQR si membru acolo ca jucator de AOC

Nu fortati nota, nu exista concurs aici, ce vreti voi nu se poate, chiar nu se poate. Singura solutie pe care o vad e ca voi sa ajutati dezvoltarea acestui guild. Sincer vad site-ul barbarian.ro, de ce nu barbarii?, ca un link pentru nou venitii in S.P.Q.R, desi mometan sunteti la inceput. Sper ca intelegeti ce vreau de la voi.

Nota 10 Very Happy. in fine eu propun acum singura chestie care ar fi misto, sa fie un thred cu barbarian care sa-l vada toti si cei nelogati si sa se specifice ca este un site de comunitate AoC players cu forum de discutii generale about game study
Back to top Go down
Sponsored content





Idee / Propunere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Idee / Propunere   Idee / Propunere - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Idee / Propunere
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Ghilda si cum sa ne diferentem (in bine) fata de restu` lumii - IDEE

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Cafenea-
Jump to: