S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Preorders la Gameshop sau altele.

Go down 
+9
kulok
axia
Tica
Tazul
Acidutzuh
mihai
zaazuum
Vanth
Slicker
13 posters
AuthorMessage
Slicker
noob
noob



Number of posts : 20
Age : 44
Location : Iasi
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Derbedeutza
Class: Assasin
Race: Aquilonian

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptyTue May 06, 2008 1:29 am

Ok imi cer scuze daca am deschis topic aiurea dar m-am gandit ca suntem multi cu precomanda la ei si tinand cont de abrambureala din trecut cu precomenzile la WoW ,poate aici va fi locul in care sa ne scriem amareala sau dimpotriva "the excitement" ca avem preorderul la timp lol.

Azi m-au sunat de la Gameshop sa imi spuna ca au primit preorderul -eu facand comanda la AoC-CE de pe siteul gameshop pe 25-04-08- si nu am apucat sa intreb ce naiba inseamna ca "au primit" preorderul lol . Acum am citit in mai multe locuri ca cei care au preorder primesc mount+ key de early access (acum incepe pe 17 Mai si in Europa si In SUA dupa cum au stabilit cei de la Funcom) . Stie cineva ceva de chestia asta ? Pe mail nu am primit decat confirmarea de pe 25-04 de la gameshop si nimic altceva . Daca nici voi nu stiti atunci am sa ii sun miercuri sa vedem ce si cum bounce
Back to top Go down
Vanth
noob
noob



Number of posts : 3
Age : 38
Location : Bucharest
Registration date : 2008-05-07

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptyWed May 07, 2008 11:57 am

Funcom negociaza cu distribuitorii in ceea ce priveste early access, mounts, extra items, guide books etc. Unii vor primii de toate (Scandinavia), unii doar early access, unii doar un item "special" - cum suntem noi.
Gameshop spune ca e in discutii cu FC, desi negocierile s-au incheiat.
Putem insa spera.

"Funcom(/Eidos) clearly negotiated a number of different deals with various retailers:
Some got a rhino mount,
Some got a mammoth mount
Some got other bonus items (e.g. bags, bows),
Some got early access
Some got a guide book
Some offered the CE "

Vineri, 9 mai, party intern la Funcom pentru release.
Free booze and food - cum o descriu devii. Update-uri dupa data respectiva Smile
Back to top Go down
zaazuum
noob
noob



Number of posts : 21
Age : 50
Location : Bucharest
Registration date : 2008-04-27

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptyWed May 07, 2008 1:01 pm

Iaca,

Quote :
Stimate client,



Va multumim pentru interesul in produsele noastre si pentru precomanda facuta la Age of Conan: Hyborian Adventures.



Pe langa versiunea fizica (in cutie) a jocului, pe care o vom trimite la data lansarii, avem pentru dumneavoastra si un cod unic care va permite sa aveti acces la unul dintre cele doua mount-uri din joc:

War Mammoth

SAU

Killer Rhyno



Cum se obtine codul de mount:

1.Pentru fiecare joc precomandat, fie ca este editia de colectie sau editia normala, veti primi un astfel de cod prin e-mail. Va puteti alege pe care dintre cele doua coduri doriti sa le primiti si va rugam sa raspundeti la acest e-mail in urmatoarea forma:



Nume:

Prenume:

Nr. jocuri comandate:

Data comenzii:

Ce cod(uri) doresc:



Exemplu:

Nume: Popescu

Prenume: Ion

Nr. jocuri comandate: 2 jocuri editia normala, 1 joc editia de colectie.

Data comenzii: 24.04.2008.

Ce cod(uri) doresc: 1 cod War Mammoth si 2 coduri Killer Rhyno.



2. Dupa primirea e-mailului, vom verifica comanda dumneavoastra si va vom trimite un e-mail cu codurile solicitate.



Early Access

Pe langa bonusul sub forma de mount veti putea participa si la programul Early Access, care va ofera posibilitatea de a intra in joc mai devreme decat ceilalti participanti.



Cum se obtine Early Access:

Codul de mount este acelasi cod cu care puteti beneficia de Early Access. Nu aveti nevoie de alt cod, il veti folosi tot pe cel pe care vi-l trimite echipa GameShop.ro pentru mount(uri).



Cum se poate beneficia de Early Access:

Dupa ce primiti de la noi codul de mount/Early Access

1. Accesati https://register.ageofconan.com

2. Creati un cont pe acest site.

3. Platiti prin card credit/debit acceptat international suma de 5 EUR. Aceasta suma se plateste direct la producator si reprezinta contravaloarea costurilor de transfer prin internet (bandwith). Aceasta plata va ofera si 10 zile de joc aditionale. GameShop.ro si compania Best Distribution S.R.L. nu sunt responsabile in niciun fel pentru aceasta suma sau alte sume asociate cu aceasta tranzactie, nici pentru acceptarea cardului dumneavoastra de catre site-ul oficial. Toate aceste detalii sunt responsabilitatea dumneavoastra.

4. Incepand cu data de 10 mai veti putea incepe sa descarcati jocul – dimensiunea va fi de aproximativ 10-15 GB.

5. Incepand cu o data stabilita de producator in acest moment la 17.05.2008, veti putea folosi programul Early Access.



Dupa lansarea jocului (23.05.2008), veti putea continua jocul folosind codul din interiorul cutiei jocului, pe care il vom trimite prin curier.

Daca ati creat un cont cu ajutorul codului de mount/Early Access, veti putea continua sa jucati inca 10 zile. Dupa aceasta perioada veti putea introduce codul din interiorul cutiei jocului pe care o veti primi prin curier.



Intrebari frecvente:

1. Ce se intampla daca nu aleg unul dintre coduri?

Daca nu primim un e-mail de la dumneavoastra, va vom trimite automat si aleatoriu unul dintre cele doua coduri pentru fiecare joc comandat.



2. Ce se intampla daca nu doresc sa folosesc aceste coduri?

Aceste coduri reprezinta un bonus. Daca nu doriti sa le folositi, veti primi jocul dupa lansare si il veti putea plati prin curier, moment in care veti putea crea contul si incepe jocul.



3. De ce trebuie sa platesc in plus pentru Early Access?

Este o decizie a producatorului care justifica costul de banda de internet si va ofera si 10 zile de joc in plus. Aceasta suma nu este folosita de GameShop.ro, pentru ca intra direct in contul producatorului.



4. Pot sa primesc ambele coduri de mount pentru un joc precomandat ?

Nu, pentru fiecare joc precomandat puteti primi un singur cod.



5. Pot sa schimb codul dupa ce l-am primit?

Nu.



6. Am alte intrebari, cum pot sa va contactez ?

Va rugam sa ne contactati prin reply la acest e-mail, prin telefon la 0374004944 sau prin mail la info@bestdistribution.ro.



Cu stima,

Echipa www.GameShop.ro
Back to top Go down
Vanth
noob
noob



Number of posts : 3
Age : 38
Location : Bucharest
Registration date : 2008-05-07

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptyWed May 07, 2008 5:43 pm

Am facut precomanda acum o luna, insa nu mi-a venit nici un cod :/
Insa "Both the Mammoth and Rhino will be available in game as purchasable mounts.", asa ca nu vor fi atat de unice pe cat se spera.
Back to top Go down
mihai
noob
noob



Number of posts : 2
Age : 46
Location : bucuresti
Registration date : 2008-05-07

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptyWed May 07, 2008 5:56 pm

daca ai facut precomanda la GameShop trebuie sa trimiti un mail la razvan.amzu@bestdistribution.ro care sa contina:

Exemplu:
Nume: Popescu
Prenume: Ion
Nr. jocuri comandate: 2 jocuri editia normala, 1 joc editia de colectie.
Data comenzii: 24.04.2008.
Ce cod(uri) doresc: 1 cod War Mammoth si 2 coduri Killer Rhyno.

Eu am primit codul azi sunny
Back to top Go down
Acidutzuh
noob
noob
Acidutzuh


Number of posts : 8
Age : 40
Location : UK
Registration date : 2008-04-23

Ingame Character
Name: Zdreantza
Class: Ranger
Race: Aquilonian

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptyWed May 07, 2008 7:27 pm

eu am cumparat din uk si au zis ca voi primi early acces rhyno mount si extra bag slot sau ceva de genul...cat despre earlya cces voi primi jocu cu cateva zile inainte de lansarea oficiala...plm nu am primit nimic de genul....dar plm om vedea
Back to top Go down
Slicker
noob
noob



Number of posts : 20
Age : 44
Location : Iasi
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Derbedeutza
Class: Assasin
Race: Aquilonian

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptyWed May 07, 2008 10:53 pm

Woot am primit si eu codul, mi-am ales mamutul si m-am si inregistrat cu codul pe funcom (am platit 5 euro ) pentru early acces. Mountul nu este unic da dar daca tot este free economisesc si eu niste bani din joc asa hhh .
Sant placut surprins sa vad ca si noi cei din Romania am incaput pe listele celor de la Funcom /EA .
Back to top Go down
Tazul
noob
noob
Tazul


Number of posts : 11
Age : 49
Location : Cluj
Registration date : 2008-04-23

Ingame Character
Name:
Class:
Race:

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptySat May 10, 2008 12:42 pm

Stie cineva daca au dat drumul la download si daca da un link ar fi binevenit Smile merci
Back to top Go down
Tica
noob
noob



Number of posts : 23
Age : 36
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-24

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptySun May 11, 2008 4:33 pm

mamutul si rinocerul nu pot fi cumparate din joc... le puteai lua decat daca faci preorder in joc nu se gasesc ... eu am comandat de la gameshop.ro si au fost foarte ok oamenii am primit codul si mi-am luat rinocerul si early acces ... astazi spre seara au zis ca dau drumu la link-urile de downloadat early acces ...
Back to top Go down
axia
noob
noob



Number of posts : 9
Age : 48
Location : Bucharest
Registration date : 2008-04-25

Ingame Character
Name: Zyraxes
Class: barbarian
Race: Aquilonian

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptySun May 11, 2008 7:25 pm

IMO faceti preorder si incercati sa puneti mana pe un key de mount, in cazul asta numai trebuie sa te ingrijoreze goldul pt mount (cel putin la inceput ) Smile
Back to top Go down
zaazuum
noob
noob



Number of posts : 21
Age : 50
Location : Bucharest
Registration date : 2008-04-27

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptyTue May 13, 2008 2:07 pm

Quote :
mamutul si rinocerul nu pot fi cumparate din joc...
din cate am citi eu se pot cumpara din joc.
pe de alta parte mam si rino sunt mai mult pt siege decat pt viata de zi cu zi (viteza/manerabilitate mica, health mare, singurele care pot face damage la cladiri).
pt viata de zi cu zi cred ca vor fi foarte aprexciati si folositi caii.
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptyTue May 13, 2008 2:20 pm

avand in vedere ca sunt unicele creaturi care se folosesc pt siege o sa coste ceva in joc pt a putea sa ai unu...

Si oricum de la lvl 40 o sa le poti folosi asa ca o sa-l admiri foarte mult:P
Back to top Go down
BellCross
noob
noob



Number of posts : 24
Age : 36
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-10

Ingame Character
Name: BellCross
Class: Assasin
Race: 0727842948

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptyTue May 13, 2008 3:25 pm

gata am dat si eu precomanda si astept sa primesc contul de early acces dar nu stiu ce sa imi aleg Mammoth sau Rinocerul??
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptyTue May 13, 2008 3:46 pm

depinde ce te atrage cel mai mult. mammoth este lenes dar da dmg mare la cladiri... rinocerul e mai putin slab in dmg dar merge mai rapid
Back to top Go down
Uncas
Officer
Uncas


Number of posts : 47
Age : 54
Location : Vicovu de Jos/Suceava
Registration date : 2008-04-22

Ingame Character
Name: Tembohabe
Class: Guardian
Race: Cimmerian

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptyWed May 14, 2008 7:22 am

hopa .... hopa ...luatio incet ... ca doar cei care au facut comanda preorder o sa primeasca bonus de mount...... Twisted Evil
Back to top Go down
Masakan
curios
curios



Number of posts : 57
Age : 42
Location : Timisoara
Registration date : 2008-05-12

Ingame Character
Name: Masakan
Class: Barbarian
Race: Aquilonian

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptyWed May 14, 2008 9:21 am

Uncas wrote:
hopa .... hopa ...luatio incet ... ca doar cei care au facut comanda preorder o sa primeasca bonus de mount...... Twisted Evil
adica foarte multi Razz
Back to top Go down
BellCross
noob
noob



Number of posts : 24
Age : 36
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-10

Ingame Character
Name: BellCross
Class: Assasin
Race: 0727842948

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptyWed May 14, 2008 10:15 am

Fratilor simt ca plesneste ceva in mine. Abia astept jocul:P. De mult nu am mai avut sentimentul acesta( de cand mi-am luat computer sau cand era comp la reparat si trebuia sa vina:P).
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptyWed May 14, 2008 11:15 am

BellCross wrote:
Fratilor simt ca plesneste ceva in mine. Abia astept jocul:P. De mult nu am mai avut sentimentul acesta( de cand mi-am luat computer sau cand era comp la reparat si trebuia sa vina:P).
Loool.....oameni nebuni
Back to top Go down
Uncas
Officer
Uncas


Number of posts : 47
Age : 54
Location : Vicovu de Jos/Suceava
Registration date : 2008-04-22

Ingame Character
Name: Tembohabe
Class: Guardian
Race: Cimmerian

Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. EmptyWed May 14, 2008 12:31 pm

Masakan wrote:
adica foarte multi Razz

cu ct mai multi ...cu atat mai bine affraid
Back to top Go down
Sponsored content





Preorders la Gameshop sau altele. Empty
PostSubject: Re: Preorders la Gameshop sau altele.   Preorders la Gameshop sau altele. Empty

Back to top Go down
 
Preorders la Gameshop sau altele.
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Bauturi spirtoase
» teapa de la gameshop.ro
» gameshop nu tocmai cu plus pentru mine

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Brainstorming-
Jump to: