S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Preferinte privind Rasa/Clasa

Go down 
+17
ZBV
Kronus
BreakRule
zaazuum
Rhinnie
axia
PKhunteRO
Pepsi
Acidutzuh
Skilly
Slicker
BuuKid
Doly
mihA
BaBaie
Tex
Fearless
21 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Fearless
noob
noob
Fearless


Number of posts : 7
Age : 45
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-23

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyWed Apr 23, 2008 3:28 pm

Dupa cum am scris intr-un alt post, cred ca va fi bine sa incepem sa ne alegem clasa in joc, astfel va fi usor sa stabilim deja anumite party-uri si strategii viitoare; bineinteles ca in functie de preferinte si de numarul mai mare sau mai mic dintr-o clasa sau alta avem destul timp sa le mai schimbam pana va fi serverul on.
Asadar am sa incep eu prin a-mi exprima preferintele Smile
1 - rasa: Aquiloanian si clasa: Ranger;
2 - rasa: Stygian si clasa: Necromancer.

Functie de preferintele celorlalti am sa ma decid Smile
Back to top Go down
Tex
Officer
Tex


Number of posts : 178
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Judah
Class: Demonologist
Race: Stygian

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyWed Apr 23, 2008 4:29 pm

1 -rasa: Stygian; clasa: Necromancer
2.-rasa: The Aquilonians; Clasa: Priest of Mitra
Back to top Go down
BaBaie
Officer
BaBaie


Number of posts : 19
Age : 41
Location : Bucicuresti
Registration date : 2008-04-21

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyWed Apr 23, 2008 6:22 pm

Conquerer
Back to top Go down
mihA
apprentice
apprentice



Number of posts : 32
Age : 45
Location : london
Registration date : 2008-04-22

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyWed Apr 23, 2008 6:46 pm

BaBaie wrote:
Conquerer

ca 80% din beta server Very Happy
Back to top Go down
Doly
noob
noob



Number of posts : 10
Age : 41
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-23

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyWed Apr 23, 2008 8:17 pm

Eu urmaresc de ceva timp jocul, aproape un an, dar inca nu stiu care sunt diferentele intre rase.
Probabil va fi ceva in genul L2, una are mai mult Hp de baza, alta mai mult dmg samd, oricum nu ar trebui sa conteze prea mult.
Prima clasa care o sa o incerc va fi ranger, daca nu-mi va placea atunci urmatoarea e priest of mitra.

Toate clasele par f interesante si mai ales healerii, sunt ceva diferit fata de ce am vazut pana acum.
Back to top Go down
Tex
Officer
Tex


Number of posts : 178
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Judah
Class: Demonologist
Race: Stygian

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyWed Apr 23, 2008 10:09 pm

Vezi topicul asta pentru rase.
http://spqr.web-rpg.org/brainstorming-f1/age-of-conan-hyborian-adventures-information-t8.htm

Nu-ti poti face orice clasa cu fiecare dintre rase.
Back to top Go down
BuuKid
noob
noob



Number of posts : 14
Age : 64
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-23

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyWed Apr 23, 2008 10:53 pm

1 -rasa: Transformers ; clasa: GOD
Back to top Go down
Slicker
noob
noob



Number of posts : 20
Age : 44
Location : Iasi
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Derbedeutza
Class: Assasin
Race: Aquilonian

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyWed Apr 23, 2008 11:47 pm

Nici eu nu am gasit nicaieri diferentele dintre rase . Ma astept sa fie ceva in genul wow si ma gandesc sa nu imi para rau ca am ales o rasa cu un bonus aiurea pentru clasa ce o voi avea Smile Oricum clasa mea va fi Assasin cu siguranta. In WoW am evitat pe cat posibil sa joc rogue si am facut Priest apoi druid apoi mag si timp de 3 ani de zile m-am tot ofticat din cauza asta ba ca priestu e boring cu draci si subapreciat, druidu- "deh hybrid hybrid da treci mataluta la HEALBOTing avem tanks si rogues Sad" . Pana acum vreo 6-7 luni cand mi-am zis hay bah ce drequ sa vad si eu cum e rogue - si m-am indragostit de clasa asta de la lvl 10 lol !
Asa ca acum fac exact invers imi aleg Assasin din prima si nu ma mai agit aiurea Smile
Back to top Go down
Skilly
noob
noob
Skilly


Number of posts : 5
Age : 40
Location : Orastie
Registration date : 2008-04-23

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyThu Apr 24, 2008 12:56 am

probail bear shaman... sau cine stie..
Back to top Go down
Acidutzuh
noob
noob
Acidutzuh


Number of posts : 8
Age : 40
Location : UK
Registration date : 2008-04-23

Ingame Character
Name: Zdreantza
Class: Ranger
Race: Aquilonian

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyThu Apr 24, 2008 1:54 am

ranger
Back to top Go down
mihA
apprentice
apprentice



Number of posts : 32
Age : 45
Location : london
Registration date : 2008-04-22

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyThu Apr 24, 2008 9:50 am

Slicker wrote:
Nici eu nu am gasit nicaieri diferentele dintre rase . Ma astept sa fie ceva in genul wow si ma gandesc sa nu imi para rau ca am ales o rasa cu un bonus aiurea pentru clasa ce o voi avea Smile Oricum clasa mea va fi Assasin cu siguranta. In WoW am evitat pe cat posibil sa joc rogue si am facut Priest apoi druid apoi mag si timp de 3 ani de zile m-am tot ofticat din cauza asta ba ca priestu e boring cu draci si subapreciat, druidu- "deh hybrid hybrid da treci mataluta la HEALBOTing avem tanks si rogues Sad" . Pana acum vreo 6-7 luni cand mi-am zis hay bah ce drequ sa vad si eu cum e rogue - si m-am indragostit de clasa asta de la lvl 10 lol !
Asa ca acum fac exact invers imi aleg Assasin din prima si nu ma mai agit aiurea Smile

daca tzii cont ca inca nu sunt puse toate detaliile la punct inca, assasinul este cea mai slaba clasa in beta momentan.
principala lor caracteristica, abilitatea de HIDE o au toate clasele (level mai mic ce-i drept). erau niste chestii funny care ziceau ca un conquerer cu feats in HP regen si potions la acelasi nivel cu assasinul fara sa miste nu poate fi omorat deoarece regenereaza HP mai rpd decat da assasinul damage. in AOC ai doua stance-uri una de defence si una de atac in aia de atac omori target rapid cam cu 50% insa primesti damage cam la 75% plus (valori aproximative).
Un minus pt assasin este si faptul ca aproape toate clasele din ce am vazut eu au un skill numit perception care poate arata asasinul care incearca sa se strecoare. Eu unu daca as fi sa merg pe chestia asta cu melee high DPS single target char dintre assasin,barbarian si ranger as alege barbarian.
Back to top Go down
Skilly
noob
noob
Skilly


Number of posts : 5
Age : 40
Location : Orastie
Registration date : 2008-04-23

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyThu Apr 24, 2008 9:54 am

Vad ca multa lume vrea sa joace ranger...
Eu personal nu as face asa ceva.
Am descoperit niste filmulete de prezentare a claselor:
http://www.keenandgraev.com/?page_id=984

Multe clase sunt bug-uite sau nu merg asa cum ar trebui.. rangerul a fost nerfuit la greu, assasinul e imba..
chestii de genul asta.

Have fun searching for ur favourite class:)
Back to top Go down
Tex
Officer
Tex


Number of posts : 178
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Judah
Class: Demonologist
Race: Stygian

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyThu Apr 24, 2008 10:00 am

mihA wrote:
Slicker wrote:
Nici eu nu am gasit nicaieri diferentele dintre rase . Ma astept sa fie ceva in genul wow si ma gandesc sa nu imi para rau ca am ales o rasa cu un bonus aiurea pentru clasa ce o voi avea Smile Oricum clasa mea va fi Assasin cu siguranta. In WoW am evitat pe cat posibil sa joc rogue si am facut Priest apoi druid apoi mag si timp de 3 ani de zile m-am tot ofticat din cauza asta ba ca priestu e boring cu draci si subapreciat, druidu- "deh hybrid hybrid da treci mataluta la HEALBOTing avem tanks si rogues Sad" . Pana acum vreo 6-7 luni cand mi-am zis hay bah ce drequ sa vad si eu cum e rogue - si m-am indragostit de clasa asta de la lvl 10 lol !
Asa ca acum fac exact invers imi aleg Assasin din prima si nu ma mai agit aiurea Smile

daca tzii cont ca inca nu sunt puse toate detaliile la punct inca, assasinul este cea mai slaba clasa in beta momentan.
principala lor caracteristica, abilitatea de HIDE o au toate clasele (level mai mic ce-i drept). erau niste chestii funny care ziceau ca un conquerer cu feats in HP regen si potions la acelasi nivel cu assasinul fara sa miste nu poate fi omorat deoarece regenereaza HP mai rpd decat da assasinul damage. in AOC ai doua stance-uri una de defence si una de atac in aia de atac omori target rapid cam cu 50% insa primesti damage cam la 75% plus (valori aproximative).
Un minus pt assasin este si faptul ca aproape toate clasele din ce am vazut eu au un skill numit perception care poate arata asasinul care incearca sa se strecoare. Eu unu daca as fi sa merg pe chestia asta cu melee high DPS single target char dintre assasin,barbarian si ranger as alege barbarian.

Cosmine.. fa-ti cont si tu aici Smile
Back to top Go down
mihA
apprentice
apprentice



Number of posts : 32
Age : 45
Location : london
Registration date : 2008-04-22

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyThu Apr 24, 2008 10:24 am

Skilly wrote:
Vad ca multa lume vrea sa joace ranger...
Eu personal nu as face asa ceva.
Am descoperit niste filmulete de prezentare a claselor:
http://www.keenandgraev.com/?page_id=984

Multe clase sunt bug-uite sau nu merg asa cum ar trebui.. rangerul a fost nerfuit la greu, assasinul e imba..
chestii de genul asta.

Have fun searching for ur favourite class:)

asasinul este ultimul in PVP momentan, ranger la lvl 20 este intradevar imba insa multzi zic ca apoi devine super boring si deloc de temut in special vs magi. M-a uimit ca de la lvl 10 pana pe la 25 eu primeam skiluri de melee Very Happy ..plus ca nu apuc sa dau doua sagetzi pana targetul este langa mine plus ca in AOC nu prea gasesti single target...cam cate 3 odata vin Laughing momentan joc dark templar si este fun chiar daca si asta este buguit
Back to top Go down
Pepsi
noob
noob



Number of posts : 8
Age : 47
Location : Braila
Registration date : 2008-04-24

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyThu Apr 24, 2008 3:48 pm

Preferintele mele sunt knight-u (dual weapon daca se poate) si range atacker (arcas sau xbow) nu magi/healeri sau alte amazoane Very Happy. Astept recomandarile voastre privind preferintele mele ca n-am prea reusit sa-mi dau seama cum e cu clasele inca la AoC.
Back to top Go down
BaBaie
Officer
BaBaie


Number of posts : 19
Age : 41
Location : Bucicuresti
Registration date : 2008-04-21

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyThu Apr 24, 2008 4:06 pm

Fratilor..... sunt teste.... nu va uitati la filmulete de pe youtube. Cititi despre clasa respectiva de pe situl oficial... cititi prezentarea. Cand o sa fie lansat atunic o sa furnizeze si info generale, stats, iteme, skilluri etc.
Back to top Go down
Tex
Officer
Tex


Number of posts : 178
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Judah
Class: Demonologist
Race: Stygian

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyThu Apr 24, 2008 4:46 pm

mihA (acum cred ca posteaza depaft Cosmin), este betha tester acum pe AOC.
El este cel mai apropiat de produsul finit Smile
Back to top Go down
PKhunteRO
noob
noob
PKhunteRO


Number of posts : 4
Age : 35
Location : Brasov
Registration date : 2008-04-24

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyThu Apr 24, 2008 7:29 pm

BaBaie wrote:
Fratilor..... sunt teste.... nu va uitati la filmulete de pe youtube. Cititi despre clasa respectiva de pe situl oficial... cititi prezentarea. Cand o sa fie lansat atunic o sa furnizeze si info generale, stats, iteme, skilluri etc.
Babaie....na pula tata...salut btw Very Happy
PS ma fac hawkeye....aoleu ups am gresit jocu x0a0xa0xa0ax00ax0a lol!
Back to top Go down
axia
noob
noob



Number of posts : 9
Age : 48
Location : Bucharest
Registration date : 2008-04-25

Ingame Character
Name: Zyraxes
Class: barbarian
Race: Aquilonian

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyFri Apr 25, 2008 8:38 am

In primul rand salutare la toti, asta fiind primul meu post pe acest forum
Probabil o sa joc: demonologist, barbarian sau bear shaman, inca nu m-am decis ce sa aleg Very Happy
In WOW am fost priest, rogue si warlock
Back to top Go down
Rhinnie
noob
noob



Number of posts : 1
Age : 49
Location : Bucharest
Registration date : 2008-04-23

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyFri Apr 25, 2008 10:51 am

1\ Cinnerians - Bear Shaman
2\ Aquilonians - Priest of Mitra
Back to top Go down
BaBaie
Officer
BaBaie


Number of posts : 19
Age : 41
Location : Bucicuresti
Registration date : 2008-04-21

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyFri Apr 25, 2008 12:06 pm

Am decis: eu ma fac dwarf
Back to top Go down
zaazuum
noob
noob



Number of posts : 21
Age : 50
Location : Bucharest
Registration date : 2008-04-27

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptySun Apr 27, 2008 6:02 pm

salut,
nu ar merge mai usor cu un pool structurat ca si prezentarea de clase de site-ul oficial?
Eu voi incerca in open beta sa vad ce ma coafeaza. In principiu dupa 2 ani de backstab parca m-as face un pui de healer...
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyMon Apr 28, 2008 11:05 am

Mie mi se pare interesant gardianul. E printre putinele clase care poate sa poarte armura full plate si scut. Nu stiu insa cat de bune sunt skilurile pe care le are + eventualele dezavantaje.
Back to top Go down
BaBaie
Officer
BaBaie


Number of posts : 19
Age : 41
Location : Bucicuresti
Registration date : 2008-04-21

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyTue Apr 29, 2008 8:54 am

aud numai "healer". Facultatea de medicina lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Back to top Go down
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa EmptyTue Apr 29, 2008 6:10 pm

Am doua clase din care voi alege: Tempest of Set si Bear Shaman.
Back to top Go down
Sponsored content





Preferinte privind Rasa/Clasa Empty
PostSubject: Re: Preferinte privind Rasa/Clasa   Preferinte privind Rasa/Clasa Empty

Back to top Go down
 
Preferinte privind Rasa/Clasa
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Server, rasa, eventual clase
» Ce clasa veti alege?
» Forumuri pentru fiecare clasa

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Brainstorming-
Jump to: