S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Weekly Donation List -

Go down 
3 posters
AuthorMessage
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

Weekly Donation List - Empty
PostSubject: Weekly Donation List -   Weekly Donation List - EmptyMon Sep 15, 2008 11:56 am

Saptamana 3 ( 05 - 12 Septembrie )

Urmatoarele donatii :

Resurese

Geanina 2807
Scarba 400
Bethrazel 1200
Anahsunamund 400
Oracolul 300
Niraco 100
Roirrawcro 23
Zettesse 142
Zamolxes 400


Platitorii de Taxe :

Scarba
Bethrazel
Oracolul
Kulok
Rassa
Nebiru
Bladeus
Nihilum
Despisedicon
Roirrawcro
Zettesse
Niraco
Zamolxes
Greybeard
Tartaros



In fiecare saptamana va aparea lista cu cei care au donat.
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Weekly Donation List - Empty
PostSubject: Re: Weekly Donation List -   Weekly Donation List - EmptyMon Sep 15, 2008 12:27 pm

Eu zic sa facem urmatorul lucru:

Sa ii pedepsim pe cei care nu dau donatii/taxa - li se permite sa vina in raid dar nu dau need decat cand ultimul din raid are obiectul respectiv si nimanui nu'i mai trebuie decat lui! Daca refuza sa nu vina la raid si este online atunci kick him out! Trebuie sa fie putin balansat si sa fie corect pt toti. Momentan nu se poate implementa sistemul de DKB pt ca facem raid si cu alte guilde.

E foarte important sa se ia masuri pentru ca altfel va zic soto ca ies discutii (eu am dat, ala nu a dat si a luat inaintea mea nu stiu ce sabie de la dragon! si se oftica si quit SPQR un membru care isi platea datoriile). Prefer sa dau pe celalalt out si sa pastram oamenii care intradevar stiu ce e ala team work.

Cheers
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Weekly Donation List - Empty
PostSubject: Re: Weekly Donation List -   Weekly Donation List - EmptyMon Sep 15, 2008 12:33 pm

kulok wrote:
Eu zic sa facem urmatorul lucru:

Sa ii pedepsim pe cei care nu dau donatii/taxa - li se permite sa vina in raid dar nu dau need decat cand ultimul din raid are obiectul respectiv si nimanui nu'i mai trebuie decat lui! Daca refuza sa nu vina la raid si este online atunci kick him out! Trebuie sa fie putin balansat si sa fie corect pt toti. Momentan nu se poate implementa sistemul de DKB pt ca facem raid si cu alte guilde.

E foarte important sa se ia masuri pentru ca altfel va zic soto ca ies discutii (eu am dat, ala nu a dat si a luat inaintea mea nu stiu ce sabie de la dragon! si se oftica si quit SPQR un membru care isi platea datoriile). Prefer sa dau pe celalalt out si sa pastram oamenii care intradevar stiu ce e ala team work.

Cheers
Pentru S.P.Q.R. e regula clara .... da need primul cel care e mai activ dion punct de vedere al guildei. Apoi urmatorul si tot asa .... jucatorii casual nu au prioritate ... decat dupa ce cei activi au itemele respective. Chiar daca fracem raid cu alte guilde...noi ne respectam regula interna.
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Weekly Donation List - Empty
PostSubject: Re: Weekly Donation List -   Weekly Donation List - EmptyMon Sep 15, 2008 12:35 pm

Tartaros wrote:
kulok wrote:
Eu zic sa facem urmatorul lucru:

Sa ii pedepsim pe cei care nu dau donatii/taxa - li se permite sa vina in raid dar nu dau need decat cand ultimul din raid are obiectul respectiv si nimanui nu'i mai trebuie decat lui! Daca refuza sa nu vina la raid si este online atunci kick him out! Trebuie sa fie putin balansat si sa fie corect pt toti. Momentan nu se poate implementa sistemul de DKB pt ca facem raid si cu alte guilde.

E foarte important sa se ia masuri pentru ca altfel va zic soto ca ies discutii (eu am dat, ala nu a dat si a luat inaintea mea nu stiu ce sabie de la dragon! si se oftica si quit SPQR un membru care isi platea datoriile). Prefer sa dau pe celalalt out si sa pastram oamenii care intradevar stiu ce e ala team work.

Cheers
Pentru S.P.Q.R. e regula clara .... da need primul cel care e mai activ dion punct de vedere al guildei. Apoi urmatorul si tot asa .... jucatorii casual nu au prioritate ... decat dupa ce cei activi au itemele respective. Chiar daca fracem raid cu alte guilde...noi ne respectam regula interna.


Bun asta am vrut sa aud, si sa fie citita de catre toti Smile
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

Weekly Donation List - Empty
PostSubject: Re: Weekly Donation List -   Weekly Donation List - EmptySat Sep 20, 2008 1:09 am

Saptamana 4 ( 12 - 19 Septembrie )

Urmatoarele donatii :

Resurese

Tartaros 1500
Anahsunamun 500
Kulok 761
Monco 200
Zamolxes 1000
Blestem 700
Revulsion 300
Greybeard 300
Jdust 200
Oracolul 300
Saidur 55
Rassa 621
Nebiru 200
Despisedicon 500



Platitorii de Taxe :

Tartaros
Anahsunamun
Kulok
Zamolxes
Blestem
Oracolul
Greybeard
Bladeus
Excess
Rassa
Abulurd
Nebiru
Despisedicon
Meniaz
Marcu
Valc
Back to top Go down
Sponsored content





Weekly Donation List - Empty
PostSubject: Re: Weekly Donation List -   Weekly Donation List - Empty

Back to top Go down
 
Weekly Donation List -
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Gathering Resource for Guild Donation Rules
» Black List Guild Members :

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: English Only-
Jump to: