S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?

Go down 
+6
despisedicon(blackcloud)
Tartaros
Nebiru
Rassa
razvanp
Majester
10 posters
AuthorMessage
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptyFri Sep 12, 2008 2:29 pm

VA ROG SA CITITI CU MARE ATENTIE ACEST THRED.
Daca credeti ca in alte guilzi o sa gasiti ceva mai bun decat ce este aici sunteti invitatii mei sa o faceti ...dar daca vreti sa

ramaneti in S.P.Q.R. mai jos veti gasi cu ce va veti confrunta in aceasta guilda.
Nu stau sa mai fac introducere bla bla ...ca nu e poriect de diploma, si nici nu fac marketing, aici avem novie de fapte asa ca

trec direct la subiect.
TELUL GUILDEI
- este sa faca o guilda de romani si sa o ridice printre primele guilzi de pe server. Pt. ca varsta de recrutare era +22 guilda

nu prea avea sanse deoarece acestia sunt 95% cazual players ( motivele se cunosc: familie, copi ...nevasta Smile...amanta, catel,

concediu si ++1 motive).
- va rog sa luati in considerare faptul ca in Aoc momentan nu exicsta o guilda % de aceeasi nationalitate iar ceeace facem noi

este inceputul unei premiere. Premiera o sa fie daca guilda noastra reusim sa o facem cunoscuta si respectata pe furry.
SOLUTII PT ATINGERA TELULI
- ca sa ne facem respectati si cunoscuti ne treb urmatoarele caracteristici pe care incerc sa le iau intr-o ordine accesibila

si pe care o putem urma: oras T3, intre timp albastre t2 +epice t1 dupa care full gear t2 si t3 cand s-o implementa +ce o sa apara

pe parcurs: neveste virtuale, haremuri...dar astea le discutam atunci.
- pt. ca in aoc momentan nu prea sunt player nici la noi in guilda nu prea sunt romani dar pt. ca jocul are potential eu

continui sa joc si sincer din acest motiv jucati si voi. Din nefericire pt ca nu se stia clar trendul acestei guilde au rulat

destui playeri valorosi lvl 80 si din cauza acestei confuzii eu cred ca guilda noastra a cam stacnat pe planul erarhic in ceeace

priveste caracteristicile de mai sus mentionate.
- trebuie tras cat mai tare ca sa terminam odata orasul T3.{sa nu uitati si de ziduri}
- trebuiesc organizate cat mai des raiduri de onix si keshata epic la ore oarecum mai accesibile.
- ne trebuie cativa diplomati care sa se ocupe cu organizarea de diferite evenimente cu alte guilzi din joc pe diferite planuri

si anume: raiduri pve, pvp, si in curand sigeuri, + ca poate va gasiti o iubita sau un iubit pe acolo sau cine stie ...un pet Smile.

OBLIGATIILE MEMBRILOR PT. ATINGEREA TELULUI
- indiferent de lvl toti cei care pot sa adune Bazalt, Duskmetal, Oak sunt obligati sa o faca imediat ce ating lvl care le

permite sa faca acest lucru.
- membri indiferent de rangul guildei, religie, sex, stare civila, varsta, etc. si care joaca in jur de 3,5 ore pe zi sunt

obligati sa adune pe saptamana minim :400bazalt, 400duskmetal, 400oak, 200gold. Va rog sa nu omoteti faptu ca am zis MINIM si nu

Maxim...sper ca realizati diferenta.
- sa foloseasca ventrilo indiferent de lvl.
EXCEPTII.
- cei care dinpacate nu poat juca 3-4 ore pe zi sau nu pot juca decat in anumite zile pot aduce resurse in functie de bunul lor

simt. Le propun acestora ca in cazul in care nu fac vreun raid sa se duca sa mineze si sa nu stea la pvp.
- mai sunt uni care se logeaza aoc la misto si intra la anumite ore exact la raid sau eu stiu la un anumit eveniment dupa ce

vine din wow sau din alt joc sau dupa ce a fost si a tras de timp la plimbare cu catelu 2 ore sa isi marcheze teritoriu in parc,

si incep sa isi dea cu pareea despre tactica de la un boss sau descopera el roata in pvp. Acest gen de playeri vor fi donati

MEH-ului
ALTE MENTIUNI
- nu va mai faceti alturi din diferite motive cum ar fi: ca treb la guilda tank, ba pom, ba necro, ba ca e timpu meu liber si

fac ce vreau....(in timpu tau liber te duci si minezi cu mainu nu cresti alturi ...sau le cresti dupa ce ti-ai facut norma minima

de resurse...da daca te gandesti la telul nostru iti zic eu ca nu o sa mai iti cresti 100 chauri pt ca un player de mmo stie ca

daca ai 4 charuri nici unu nu e bine imbracat si pe nici unu nu sti sa il joci perfect decat poate dupa 3 ani de jucat acel joc).

Jucati ce char va place si ramaneti cu ala indiferent de clasa altfel patiti ca Tembohabe care ia dezamagit pe toti care se bazau

pe el.Troianu si=a facut guardian si nu prea mai joaca....plus alte exemple nu stau sa va mai dau. Exeptie poate face BMBONEL care

cred ca ii place pe guadian.
CONCLUZII:
Cui nu ii convine aceste reguli va fi dati afara fara nici o ezitare....si veti fi asteptati acolo unde alearga catei

cushoaorma in cuada si cu pizza si cu ce mai vreti voi si nici nu ne mai incurcati pe noi.
Cine vrea sa ramana in guilda asta da nu vrea sa urmeze el regulile pe care eu le-am impus sa demonstreze ca si-a adus aportul

si interesul mai mult ca mine are tot dreptul din partea mea sa faca el alte reguli de a ajunge la telul nostru comun.
ALTE MENTIUNI IMPORTANTE
- nu avem novoie de ofticangii la noi in guilda pt ca asa cum ii critica pe alti asa ne pot critica si pe noi si anume: cand

jucatorii vor parasi guilda nu vreau sa aud faze ca o sa il gankez ba ca e las ba ca nu stiu ce...pt ca astea nu ne fac decat noua

rau. Cu cei care pleaca treb sa tinem in continuare legatura; cel mai bun exemplu e Elena.
- mai sunt multe chesti de discutat dar momentan ce am discutat mai sus e mult mai important.
PUNCTUL PE I
- incepand de azi in urmatoarele 3 zile toti cei care vor intra in joc li se va aduce la cunostinta de aceste reguli si in 3-4

zile vor ramane cei care au acelasi scop cu SPQR.
- playeri cu o incactivitate de 20 zile ar treb dati afara din gulda;
- nu uitati ca la un moment dat o sa terminam orasul asta si atunci o sa fim si noi mai linistiti Smile, si o sa va puteti face

cate alturi vreti Smile)...asta daca mai vreti.

NU AM NEVOIE DE COMENTARI INUTILE ...DACA NU CORESPUNZI CERINTELOR de mai sus, ne urezi si tu bafta inainte sa pleci si dute

unde vrei.Binenteles mi-ar face mare placere daca ai vrea sa tinem legatura in continuare dar PLZ lasane sa ne facem treaba cum

stim chiar daca o facem mai greu singuri. Decat sa ma rog de unu si de altu sa adune cate 200 resurse mai bine adun eu 500 singur

si gata.
Nu uitati ca de obicei un leader conduce in functie de felul lui de a fi si anume el poate fi mai temperamental, mai

vulcanic, mai molau ....plm cum e fiecare ....daca vrei sa faci reguli in SPQR implicate mai mult ca mine si atunci te vom asculta

pe tine si o sa adunam cate 400 resurse pe saptaman cu totu asa cum vrei tu, nu o sa terminam nicodata orasu...si o sa avem de

unde sa alegem cu ce char sa jucam ca de..avem vre-o 5 charuri 80 pe acc.
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptyFri Sep 12, 2008 2:37 pm

interesant.. din pacate. nu toti membri citesc acest forum scratch
Back to top Go down
Rassa
Expert
Expert
Rassa


Number of posts : 210
Age : 37
Location : Craiova
Registration date : 2008-07-22

Ingame Character
Name: Rassa
Class: Barbarian
Race: Aquilian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptyFri Sep 12, 2008 2:41 pm

.
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptyFri Sep 12, 2008 3:21 pm

pai daca baieti se apuca sa mineze cum am zis eu nu o sa le mai arda sa iasa din guilda iar aia care nu mineaza inseamna ca vor sa ii fenteze pe aia de la MEH care deja au oras t3 si ii asteapta pe ei Smile....so go ahead !
PT. inceput daca sunt 6 baieti care se baga cu mine ii dau afara pe toti cei care nu corespund fara nici o problema tinand cont de tot ce am discutat mai sus.
Poate unii ma cred cam nebun da mi-a cam ajuns si mie cutitu la os sa intru in joc sa o mai labaresc din cand in cand iar alti sa iasa din guilda si sa zica ca nu avem ce face ...asa ca e timpu sa vedem unde mergem ...ori la bal ori la spital. Oricum daca reusim sa facem orasu si in 15 oameni iti zic eu ca ni se duce vestea pe server si si MEH si RUSCORP o sa pastreze un party la ei in raid pt noi ca suntem baieti valabili Smile
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptyFri Sep 12, 2008 4:34 pm

Oooo that's the spirit !!! Asa nene , asa mai vorbim altfel . Raman in guilda asta pana la ultimul om , sa stiu ca ies ultimul !!!
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptyFri Sep 12, 2008 5:00 pm

cam dur Smile, nu cometez , eu sunt un cetatean care isi plateste taxele si impozitele ... cheers
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptyFri Sep 12, 2008 5:27 pm

Foarte bine Geanino !!
Back to top Go down
despisedicon(blackcloud)
Expert
Expert
despisedicon(blackcloud)


Number of posts : 245
Age : 41
Location : buzau
Registration date : 2008-06-22

Ingame Character
Name: despised icon
Class:
Race: barbarian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptyFri Sep 12, 2008 6:08 pm

a revenit si tartoru Very Happy sper ca lucrurile sa inceapa sa mearga si spre bine nu ca n ultimele zile care au fost cam aiurea dpdv al membrilor. . . ba pleaca ba vin....ca oile merg acolo unde e bine, nu spun mai multe ca nu are rost , sunt oameni si oameni ...mentalitati si mentalitati, pa uni ii conduc nevestele pa unii prostia Smile
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptyFri Sep 12, 2008 7:10 pm

ce comunisti. si cand ma gandesc ca am inceput cu ei si cu ei o sa termin Razz.
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptyFri Sep 12, 2008 7:43 pm

Bladeus wrote:
ce comunisti. si cand ma gandesc ca am inceput cu ei si cu ei o sa termin Razz.
Mori caine .... partidu te vrea tuns ... deci....HRRRR
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptyFri Sep 12, 2008 9:22 pm

nu mor io moldovene , si Partidu , nu se ia de mine ca io am piercinguri , nu pleata ...

il bag pe Nebiru la inaintare Very Happy Laughing
Back to top Go down
enKILL
noob
noob
enKILL


Number of posts : 12
Age : 37
Location : Craiova
Registration date : 2008-09-05

Ingame Character
Name: Saildur
Class: Ranger
Race: Cimmerian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptyFri Sep 12, 2008 11:43 pm

frumos spus .... se pare ca tre sa imi ascut tarnacopul cat mai curand si sa il bag la omor ^^
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptyFri Sep 12, 2008 11:53 pm

Bladeus wrote:
nu mor io moldovene , si Partidu , nu se ia de mine ca io am piercinguri , nu pleata ...

il bag pe Nebiru la inaintare Very Happy Laughing

What have i done ? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptySat Sep 13, 2008 7:04 am

sti doar ca eu am la suflet roackarii , in special categoriile blackeri/gothari/metalisti ...

mai imi plac si aia emo-memo , sa ii alerg cu lopata prin curte Very Happy
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptySat Sep 13, 2008 9:41 am

Geanina are dreptate ... e inadmisibil ca numai cativa oameni sa faca ceea ce trebuie.Propun urmatoarele reguli :
1. + 20 zile nelogat - out
2. daca in 7 zile membri capabili de gatering nu depun resurse - out
3. daca un ofiter lipseste nemotivat mai mult de 7 zile out (aici aviz lui Iskander care a disparut fara macar sa lase parola cuiva - nene sincer daca nu te poti ocupa muta si tu GM ul ca nu te ajuta cu nimic)
4. cei ce nu vor sa faca gatering ... donatia / saptamana 8 g - cam atat costa 400 resurse
5. NU SE MAI CRESC ALTURI .... nu mai vreau sa aud de alturile nimanui ...ca trebuie ca nu trebuie guildei....se va creste alt doar daca va fi transformat in main char
6.nemultumitii,carcotasii si barfitorii ar fi bine sa iasa iei pana sa ii dam noi afara...nu mai vreau sa aud aici de oameni gen Zapauca , Bethrazel si altii care pleaca in alte guilde pt motive meskine crezand ca sunt superjucatori .... Cei ce au plecat pe alte jocuri sau in alte guilde nu vor mai fi primiti in S.P.Q.R.
Back to top Go down
despisedicon(blackcloud)
Expert
Expert
despisedicon(blackcloud)


Number of posts : 245
Age : 41
Location : buzau
Registration date : 2008-06-22

Ingame Character
Name: despised icon
Class:
Race: barbarian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptySat Sep 13, 2008 9:58 am

deaccord mai ales cu punctu 6
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptySat Sep 13, 2008 11:34 am

Bladeus wrote:
sti doar ca eu am la suflet roackarii , in special categoriile blackeri/gothari/metalisti ...

mai imi plac si aia emo-memo , sa ii alerg cu lopata prin curte Very Happy

Stiu ma , don't worry Embarassed

@Tartaros Welcome back affraid
Back to top Go down
Marcu
noob
noob



Number of posts : 4
Age : 36
Location : Baia Mare
Registration date : 2008-08-30

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptySat Sep 13, 2008 3:10 pm

sunt si eu nou in clan si as dorii sa fac si eu niste comentari daca se poate,fara sa fac pe desteptu.

fara suparare dar in ritmul asta guilda va ramane fara playeri in cateva luni.
toti mai au probleme si mai lipesec 1 luna(poate mai mult poate mai putin) motive pot fi o infinitate...de ex:ti se arde placa de baza si nu poti a o inlocuesti decat peste 21 de zile:S etc etc.

oamenilor in general nu le plac obligatiile,regulile astea suna mai mult ca o obligatie,eu zic ca aici ar trebui putin lucrat.nu zic ca nu trebe adunate resurse,doar pe ei se ajuta cu resursele,de aia suntem o comunitate sa ne ajutam unii pe altii.
e exagerat sa zicem ca daca nu donezi in timp de 7 zile resursele necesare sa si zbori din clan,poate in saptamana cu pricina am si io 4 examene,sunt plecat in delegatie etc.

eu zic ca ar fi mai bine sa distinga playerii care merita sa stea in clan sau nu si dupa alte criterii,deaia sunt ofiteri si clan leaderi sa hotareasca chestiuni de genu asta.
cred ca ar fi mai bine ca dupa fiecare luna sa se traga linie si sa se faca calculele,cine merita sa ramana in guila bine cine nu ori sa fie avertizati ori sa fie dati afara,in functie de situatie.

daca incepem sa dam oameni asa afara pt motive de genu,sigur nu ajungem departe.

poate playerii ar trebui cumva motivati,de exemplu sa folosim un sitem de puncare,pt nustiu cate resure adunate primesti X nr de puncte,pt participarea in raidu cutare primeste alte X punct;la un total de Y punce primesti nustiu ce titul si o recompensa,sau orice hotarasc liderii(asa ca idee)
am folosit un sitem de punctare de genu asta in alt joc vreo 4 ani si totul a mers brici.

in concluzie parerea mea e ca ar trebui:
-sa gandim mai bine pe cine dam afara si pt ce motive
-resursele trebuie adunate,dar fara sa sune ca o obligatie si oamenii sa fie mereu amenitati cu datul afara(aici ar trebui lucrat)
-sa se prelungeasca perioada in care sa se stabileasca daca un player ramane sau nu.nu poti da un player afara pt ca nu a fost activ 1 saptamana...

ca sa ajungem guilda nr 1 ne trebe playeri experimentati si activi,iar pt asta ne trebe o baza mare de selectie,daca guilda ramane goala totul s`a dus pe apa sambetei.
Back to top Go down
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptySat Sep 13, 2008 6:11 pm

In primul rand absenta mea nu a fost nemotivata. Am postat faptul ca am plecat pentru 2 saptamani in Turcia in concediu. Am revenit si am promovat azi 2 oameni pe post de ofiteri: Kulok si Oracolul
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptySat Sep 13, 2008 6:17 pm

Marcu wrote:
sunt si eu nou in clan si as dorii sa fac si eu niste comentari daca se poate,fara sa fac pe desteptu.

fara suparare dar in ritmul asta guilda va ramane fara playeri in cateva luni.
toti mai au probleme si mai lipesec 1 luna(poate mai mult poate mai putin) motive pot fi o infinitate...de ex:ti se arde placa de baza si nu poti a o inlocuesti decat peste 21 de zile:S etc etc.

oamenilor in general nu le plac obligatiile,regulile astea suna mai mult ca o obligatie,eu zic ca aici ar trebui putin lucrat.nu zic ca nu trebe adunate resurse,doar pe ei se ajuta cu resursele,de aia suntem o comunitate sa ne ajutam unii pe altii.
e exagerat sa zicem ca daca nu donezi in timp de 7 zile resursele necesare sa si zbori din clan,poate in saptamana cu pricina am si io 4 examene,sunt plecat in delegatie etc.

eu zic ca ar fi mai bine sa distinga playerii care merita sa stea in clan sau nu si dupa alte criterii,deaia sunt ofiteri si clan leaderi sa hotareasca chestiuni de genu asta.
cred ca ar fi mai bine ca dupa fiecare luna sa se traga linie si sa se faca calculele,cine merita sa ramana in guila bine cine nu ori sa fie avertizati ori sa fie dati afara,in functie de situatie.

daca incepem sa dam oameni asa afara pt motive de genu,sigur nu ajungem departe.

poate playerii ar trebui cumva motivati,de exemplu sa folosim un sitem de puncare,pt nustiu cate resure adunate primesti X nr de puncte,pt participarea in raidu cutare primeste alte X punct;la un total de Y punce primesti nustiu ce titul si o recompensa,sau orice hotarasc liderii(asa ca idee)
am folosit un sitem de punctare de genu asta in alt joc vreo 4 ani si totul a mers brici.

in concluzie parerea mea e ca ar trebui:
-sa gandim mai bine pe cine dam afara si pt ce motive
-resursele trebuie adunate,dar fara sa sune ca o obligatie si oamenii sa fie mereu amenitati cu datul afara(aici ar trebui lucrat)
-sa se prelungeasca perioada in care sa se stabileasca daca un player ramane sau nu.nu poti da un player afara pt ca nu a fost activ 1 saptamana...

ca sa ajungem guilda nr 1 ne trebe playeri experimentati si activi,iar pt asta ne trebe o baza mare de selectie,daca guilda ramane goala totul s`a dus pe apa sambetei.
Foarte pertinent si corect .... insa io ma refeream DOAR la cei ce joaca .... nu la cei ce sunt absent motivat. Oricine e liber sa plece si 2 luni din guilda....de aia e acest forum posteaza aici motivele lipsei sale si durata si ramanem cei mai buni tovarasi.
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptySat Sep 13, 2008 6:19 pm

Kronus wrote:
In primul rand absenta mea nu a fost nemotivata. Am postat faptul ca am plecat pentru 2 saptamani in Turcia in concediu. Am revenit si am promovat azi 2 oameni pe post de ofiteri: Kulok si Oracolul
Stiu Kronusule.....era vorba ca la un moment dat,nimeni nu avea passu de la tine sa se poata promova oamni la ambasador.
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptySun Sep 14, 2008 3:23 pm

@Marcu Problema la noi e ca suntem o guilda veche , chiar printre primele fondate . Tu te-ai apucat acum de jucat si cand ai vazut regulile astea , e normal sa te sperii . Afla ca de cand s-a facut guilda pe nimeni nu intereseaza de nimic si s-a ajuns la un punct in care trebuie sa promovam guilda sub orice forma.

S-au facut regulile astea pentru ca pe nimeni nu intereseaza de nimic , toti vor power lvl , toti vor raid , iar cand e vb sa doneze cate ceva pt guilda , se "dau la fund".

Iti inteleg supararea dar trebuie sa ne ajutam unii pe altii , daca nu din respect (ceea ce nu s-a intamplat ) prin niste "legi" impuse . Like in real life .
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptyMon Sep 15, 2008 9:57 am

Mai Marcule din moment ce uni sunt asa prinsi de joc e normal sa faca regulile astea .....daca nu poti mina nici macar minimul de resurse care treb sa le donezi asta e...dar sa nu vad pe cineva ca sta ore in sir in joc sau isi creste alturi si nu depune resurse ca asta e chiar penibil.
NU UITATI CA IN CURAND TERMINAM SI CONSTRUIREA ORASULUI SI ATUNCI O SA FIM MULT MAI RELAXATI.
Daca vreti sa jucati linistiti si relaxati o veti face dupa ce suntem imbracati bine si avem oras T3 Smile.
Nimeni nu o sa fie dat aiurea din clan asta poti fi sigur ca nu sunt chiar asa tampit.
Dupa cum am mai zis...guilda e condusa de leader si dc sa ne cacam pe noi da e si slefuita in functie de caracterul si principiile acestuia...asa ca hai sa iti zic un mic principiu: Eu respect mult mai mult o guilda cu 20 super organizati decat una cu 300 insi neorganizati. Astia se aduna 300 si din toti astia sunt de baza 40 sa zicem. Cam asa facem si noi iar daca TELUL celorlalti nu este cu al nostru sunt liberi sa plece...iar asta iti dai seama dupa cum vb si dupa cum se comporta in joc .
PS. Marcule acum nu ma refer la tine ci vb pt oricine.

Mai multe planuri despre ce o sa facem si cum asta e partea a 2-a important este SA STIM CE VREM DE LA JOC si in functie de asta gasim solutiile necesare Smile. Ce vrea guilda de la joc am spus la inceputul thredului, daca tu vrei acest lucru esti binevenit sa ni te alaturi daca nu dute unde vrei, iti urez multa distractie asa cum doresti tu Smile


Last edited by Majester on Mon Sep 15, 2008 10:11 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? EmptyMon Sep 15, 2008 10:00 am

saptamana asta o sa bag si eu "de toti banii" cum as zice eu Smile
Back to top Go down
Sponsored content





Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty
PostSubject: Re: Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?   Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista? Empty

Back to top Go down
 
Dinastia TELUL! o fi oare ca m-am nascut in perioada comunista?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» kulok off pt o perioada

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Brainstorming-
Jump to: