S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Vistrix - Quest

Go down 
3 posters
AuthorMessage
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

Vistrix - Quest Empty
PostSubject: Vistrix - Quest   Vistrix - Quest EmptyFri Sep 05, 2008 9:26 am

Vistrix sau Dragon Lair este una dintre cele mai dificile instante din jocul asta , mai dificila chiar si ca unele instante de t2 pentru ca necesita foarte multa organizare iar lumea trebuie sa joace extrem de precis.

De ce e nevoie pentru Vistrix ?

1. 2 tanci cu 65% crushing rez si 25%+ fire rez.(+ healeri evident)
2. 4 necro cu shatter care pot ucide in masa minions
3. 1-2 hox cu root-ul de mass stun
4. Healeri pentru fiecare grup, feats de pve si one shot pentru toate clasele care au aceasta posbilitate (rangerii si demo sunt superi, in special rangerul cu arc)
5. Unul dintre cele mai importante lucruri chiar daca il mentionez la final. E nevoie de 12 , chiar 15 bane (teoretic ar fi suficient 10, practic insa e bine sa ai undeva spre 15).
Questul de bane se ia de la Kurtz (numai casterii pot avea bane) , in stanga putin mai sus la intrare in Atzel. (Cand se foloseste acest bane se indeparteaza stunul iar Vistrix nu mai da 8000-10.000 fire dmg dupa stun , ci numai 2000)
Se subaintelege ca e nevoie de multa rabdare si tutun Very Happy

Persoanele care vorbesc pe ventrilo E nevoie de 3 persoane care sa vorbeasca pe ventrilo:
1. O persoana care foloseste un cronometru trebuie sa anunte stunul (Vistrix da cate un stun la fiecare ~50 s ,stun care dureaza intre 10-12 s) Aceasta persoana anunta stunul cu 15-20 s inainte. E obligatoriu ca nimeni ,cu exceptia tancului sa nu ramana in stun.
2. O persoana se ocupa de ordinea utilizarii bane-lor. Aceasta persoana stabileste ordinea folosirii banelor .Anunta pe ventrilo cine trebuie sa foloseasca bane si cine se pregateste pentru urmatorul stun. In cazul in care cineva nu mai poate folosi bane (moare etc) anunta scurt pe ventrilo iar aceasta persoana stabileste repede un inlocuitor. (daca o singura data nu se foloseste bane totul se duce naibii)
3. A 3 -a persoana trebuie sa stea in mijlocul grotei cu fata spre spatele grotei, sa urmareasca toate gaurile si sa anunte pe ventrilo ce adds vine (tipul lui) si din care parte. Anunta doar adds-urile care pleaca efectiv dinspre gauri . (sunt unii adds care mai stau aiurea fara sa plece de la gauri)


Last edited by BreakRule on Fri Sep 05, 2008 9:50 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

Vistrix - Quest Empty
PostSubject: Re: Vistrix - Quest   Vistrix - Quest EmptyFri Sep 05, 2008 9:29 am

Cum se formeaza grupurile si ce fac ele ?

1. Grupul de main.
Este format din 2 tanci, 3 healeri si un necro sau un offtank. Grupul din main se ocupa efectiv numai de Vistrix. Unul dintre tanci merge spre mijloc si trage dragonul spre intrare dinspre stanga. Nimeni nu trebuie sa loveasca dragonul. Dupa ce dragonul este adus pe pozitie al 2-lea tanc incepe sa loveasca si el. Abia dupa ce face si el 2 combouri cei din main grup incep sa loveasca dragonul. Prioritatea numarul 1 a healerilor din main group e tancul care are aggro pe dragon. La fiecare stun toata lumea din main grup , exceptand tancul care are aggro se retrage repede spre intrarea din stanga (fara sa parasesca grota) astfel incat sa iasa din raza stunului. Imediat dupa ce s-a folosit un bane healerii fug repede si dau heal mare pe tancul care a fost in stun. Intre cei 2 tanci se da taunt , de regula cand viata celui care are aggro ajunge in jurul cifrei de 4000. (Un tanc cu 65% crushing rez si 30% fire primeste totusi 1500 crushing dmg si 2000 fire dmg daca se foloseste bane). Daca se foloseste un offtank acesta are misiunea sa ia agrro pe orice mob care intra in grupul de main.
2. Grupul din dreapta grotei sau grupul de suport pentru grupul de main. Acest grup trebuie format din cei mai buni jucatori , 2 healeri , un offtanc , 1-2 rangeri cu one shot preferabil cu bow cu +5 range. Principala misiune a acestui grup este sa omoare absolut toti adds de langa gaura de la intrare-gaura cea mai apropiata de grupul din main. (Am incercat zeci de variante dar singura pozitie buna pentru a tanca dragonul este la intrare putin spre stanga, lucru care l-am aflat si noi de la alte guilde. Marele avantaj al acestui loc il consituie faptul ca exista numai o gaura din care ies adds, fiind mai usor pentru grupul de suport sa protejeze grupul din main). Rangerii din grupul de suport au si misiunea suplimentara sa atraga orice mob care ar putea scapa in grupul tancilor. La fel ca si celelalte grupuri , nimeni din grupul de suport nu are voie sa ramana in stun . Se retrag spre intrarea din dreapta fara sa iasa din grota.
3-4. Grupurile 3-4 se aseaza in stanga si dreapta grotei in spate cu putin mai departe de mijloc. Aceste grupuri nu dau dps deloc pe Vistrix pana dupa primul stun iar dupa primul dau doar dps normal. Abia de la al 3-lea stun dau dps full (Nimeni nu da dps full insa tot timpul- lumea se roteste datorita adds). Misiunea lor numarul 1 o reprezinta insa adds. Cele 2 grupuri pazesc practic 5 gauri. Ele , in raport de numarul adds-urilor anuntate penduleaza tot timpul intre adds (prioritatea nr. 1) si dps-ul pe dragon. One shoterii se rotesc intre ei pana pot sa omoare din nou.(De pilda un assssin cand este anuntat un minion in partea dreapta spate il omoara cu one shot dupa care fuge si da dps pe dragon ) La fel ca toate grupurile se retrag imediat (spre spatele grotei respectand pozitia grupui ,stanga sau dreapta) cand se anunta stunul .(Ma repet -Nimeni nu are voie sa ramana in stun cu exceptia tancului)


Last edited by BreakRule on Fri Sep 05, 2008 12:39 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

Vistrix - Quest Empty
PostSubject: Re: Vistrix - Quest   Vistrix - Quest EmptyFri Sep 05, 2008 9:30 am

nu scrie
Back to top Go down
MONCO
Dentist
MONCO


Number of posts : 114
Age : 44
Location : vaslui
Registration date : 2008-06-02

Ingame Character
Name: MONCO
Class: SALBATIC
Race: CAUCAZIAN

Vistrix - Quest Empty
PostSubject: Re: Vistrix - Quest   Vistrix - Quest EmptyFri Sep 05, 2008 9:33 am

Plm ce kkt cu faza ca numai casterii au bane. Pai ce ma eu nu am maini? Restu sunt mai inapoiatzi mintal si nu stiu cum sa-l foloseasca? Questul lu Peste prajit confused
Back to top Go down
despisedicon(blackcloud)
Expert
Expert
despisedicon(blackcloud)


Number of posts : 245
Age : 41
Location : buzau
Registration date : 2008-06-22

Ingame Character
Name: despised icon
Class:
Race: barbarian

Vistrix - Quest Empty
PostSubject: Re: Vistrix - Quest   Vistrix - Quest EmptyFri Sep 05, 2008 9:45 am

sa inteleg ca alea 4 bane de aseara au ramas la playeri si le putem folosi data viitoare?
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

Vistrix - Quest Empty
PostSubject: Re: Vistrix - Quest   Vistrix - Quest EmptyFri Sep 05, 2008 9:50 am

Raman. O sa scriu cand mai am timp ca sunt la birou acum.

edit. Sper sa pot edita alea 2 posturi care le-am lasat.Daca nu o sa pot e nevoie de cineva care poate muta posturile,
Back to top Go down
Sponsored content





Vistrix - Quest Empty
PostSubject: Re: Vistrix - Quest   Vistrix - Quest Empty

Back to top Go down
 
Vistrix - Quest
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Dragon Lair - Vistrix -
» asa se face destiny quest 80
» Nici nu are buguri jocu :) ultimul destiny quest

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Raids-
Jump to: