S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Raid sambata ora 16 -vierme

Go down 
3 posters
AuthorMessage
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

Raid sambata ora 16 -vierme Empty
PostSubject: Raid sambata ora 16 -vierme   Raid sambata ora 16 -vierme EmptySat Aug 30, 2008 1:43 pm

Daca vreti sa veniti la vierme o sa fiu azi online. E suficient 3 grupuri ca sa il omoram ,da trebuie sa aveti feats de pve. Fara suparare ,asa se procedeaza si in alte guilda , da daca pica items de gardian le iau eu (pot sa pice numai 2) E faire pentru ca am cheltuit ~150 gold pe echipamentul de crush rezist si nu e corect ca un gardian care se plimba toata ziua cu parul prin Khesatta si beneficiaza de fun si sa voteze pentru itemuri in detrimentul unui tank.
Postez aici 2 poze cum l-am omorat pe vierme (16 oameni) cu rangerul aseara de 2 ori si spec general de pve pentru rogue. (partea dreapta)

[img][/img]Raid sambata ora 16 -vierme Rogue_10
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

Raid sambata ora 16 -vierme Empty
PostSubject: Re: Raid sambata ora 16 -vierme   Raid sambata ora 16 -vierme EmptySat Aug 30, 2008 1:44 pm




Last edited by BreakRule on Sat Aug 30, 2008 11:12 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

Raid sambata ora 16 -vierme Empty
PostSubject: Re: Raid sambata ora 16 -vierme   Raid sambata ora 16 -vierme EmptySat Aug 30, 2008 1:58 pm

Spec-ul general de pve pentru rogue include:
- 3 puncte in ``Subtlety`` feats care da individual -7% hate/lovitura,
- 3 puncte in ``Distraction`` feats care da intregului grup din care face parte rogue -5% hate si care beneficiaza de cumul, adica daca sunt 4 rogue intr-un grup fieacare cu ``Distraction`` grupul o sa beneficieze de -20% hate;
- 2 puncte in `` Cheat the Reaper`` da sanse rogului sa se resurecteze singur daca moare (feats f. important inclusiv in pvp !!)
- cate 1 punct in ``Wiles`` si ``Trickery`` feats-uri care sunt oarecum inversul Goad-urilor de la gardian in sensul ca permite rogului daca ia aggro sa mute atentia mobului spre alta tinta. Functioneaza bine ,da din experienta mea mobul nu se duce neaparat pe tank dupa ce ii dai ``Trickery``,asa ca e de prefarat sa nu ia aggro Very Happy

edit. Specul de pve nu e suficient. Trebuie ca cei care au range atac (melee o sa ia si ei stun, asa ca se presupune ca nu sunt o problema) sa nu mai loveasca boss-ul in momentul in care tank-ul primeste stun. (Trebuie anuntat pe ventrilo).
Back to top Go down
Troianu
apprentice
apprentice



Number of posts : 25
Age : 50
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-22

Ingame Character
Name: Troianu
Class: INGINER
Race: INFOMETAT

Raid sambata ora 16 -vierme Empty
PostSubject: Re: Raid sambata ora 16 -vierme   Raid sambata ora 16 -vierme EmptySat Aug 30, 2008 5:43 pm

Elena sper ca nu cumva sa iti faci impresia ca la vreun raid de al nostru o sa dai numai tu need pe iteme de guardian.Asta ca sa fie lucrurile clare.
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

Raid sambata ora 16 -vierme Empty
PostSubject: Re: Raid sambata ora 16 -vierme   Raid sambata ora 16 -vierme EmptySat Aug 30, 2008 6:04 pm

Asa se procedeaza in toate guildele serioase pentru ca altfel nu mai joaca nimeni tank ca e boring, te omoara toata lumea in pvp si pierzi o gramda de vreme sa iti faci tank-ul.
Daca raidul are nevoie de 1-3 tanci numai aia dau need pe items daca au nevoie de ele . Asa se joaca in Die Trying, asa se joaca in M.E.H. etc. Daca Yakhmar se face cu un tank numai ala da need pe items , Vistrix - 2 tanci , Killiky -3 etc. Oricum eu nu tin sa merg cu voi in raid si vad ca oricum lumea nu e interesata de raiduri. Chiar crezi ca cineva e fraier sa piarda ore in sir sa faca un tank si sa vina unul care se distreaza cu parul in mana toata ziua sa ia toate itemurile ca are bulan ? Atat in Die cat si in M.E.H. e plin de gardieni daia cu parul, da au prioritate la items tancii. Il stiu pe unul din tancii de la M.E.H. ca jumate din armuri i le-am facut eu pe cheltuiala mea cand era in Cydonian (Brogoma) iar pe aia din Die ii stiu din guilda ,da la toti li se pare normal sa aiba prioritate cei care tankeaza efectiv. Oricum dupa patch-ul cu nerfurile cred ca o sa dispara chestia asta.
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Raid sambata ora 16 -vierme Empty
PostSubject: Re: Raid sambata ora 16 -vierme   Raid sambata ora 16 -vierme EmptySat Aug 30, 2008 6:26 pm

Se poate spune acelasi lucru despre toti care sunt cu spec de pve... Toti stau strict pentru pve...asta nu e motiv, dar aici la tank-uri lucrurile sunt un pic diferite dat fiind ca ei au trebuit sa bage mult gold in gear... si aici troianu a bagat mult gold in echipament la fel ca si tine... Daca pica item de guardian amandoi o sa aveti prioritate, daca merge ceea ce am discutat azi atunci nu o sa fie nevoie decat de un singur tanc si atunci el o sa fie cel care da need la iteme. Din nefericire momentan patchul se lasa asteptat si nu merita sa se faca investitii in gearul de tank. Sincer momentan nici nu avem pe ce discuta dat fiind ca inca nu a picat nici un boss major din cauza prezentei prea mici la raiduri.
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

Raid sambata ora 16 -vierme Empty
PostSubject: Re: Raid sambata ora 16 -vierme   Raid sambata ora 16 -vierme EmptySat Aug 30, 2008 6:31 pm

Yakhmar nu se poate face fara 2 tanci normal + inca cativa soldati. Varianta cu 1 tanc am vazut-o aseara prima data, da aia e altceva Very Happy Aseara l-am omorat de 2 ori pe Yakhmar iar din cele 6 items de 2 x a picat fusta de t1 de la tank. Culmea era ca tank-ul ala o mai avea si injura de mama focului.

edit. daca merge ce am spus eu se poate face Yakhmar de 8-10 x /zi
edit 2
bethrazel wrote:
Se poate spune acelasi lucru despre toti care sunt
cu spec de pve... Toti stau strict pentru pve...
E o diferenta enorma intre tank si restul claselor.Eu pe ranger am spec de pve ,da e o diferenta enorma. Un rogue pierde maxim 10 puncte pentru spec de pve, tank-ul devine o conserva care nu il mai poti folosi la nimic pentru ca are tot bild-ul numai pe pve . (atentie ...ce ati vazut voi prin Khesatta , gardieni cu sabie si scut nu inseamna ca erau neaparat tanci. Si eu am avut 1 saptamana sabie si scut, dupa ce am facut lvl 80, da nu aveam bild de tank )
Back to top Go down
Sponsored content





Raid sambata ora 16 -vierme Empty
PostSubject: Re: Raid sambata ora 16 -vierme   Raid sambata ora 16 -vierme Empty

Back to top Go down
 
Raid sambata ora 16 -vierme
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Raid With BSB!
» sambata 6.09
» raid joi 28.08
» raid joi 4.09
» raid joi 21.08

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Raids-
Jump to: