S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Atributiile Raid Leader-ului

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Atributiile Raid Leader-ului Empty
PostSubject: Atributiile Raid Leader-ului   Atributiile Raid Leader-ului EmptyFri Aug 22, 2008 9:18 am

1.Raid Leaderul stabileste strategia in instanta (nu se accepta alte sugestii sau alte parereri , daca RL isi stabileste o strategie buna sau rea este responsabilitatea lui)
2.Este responsabil cu disciplina in timpul raidului. Nimeni nu trebuie sa vorbeasca in plus pentru a creea haos si confuzie in timpul raidului
3.Stabileste one-shooter -ii de la inceput ..... nu isi mai au rost alte discutii la fiecare rand de mobi,oamenii cu one shoot tre sa se stie si sa nu se intrebe de fiecare data cine da one shoot
4.Disciplina in timpul raidului ... daca un membru repetat se afla in treaba este de datoria RL sa il avertizeze si apoi sa il eliminbe din raid.
5.RL trebuie sa fie ferm si sa se impuna in timpul raidului nu trebuie sa faca pe baiatu bun ... in acest caz oricata strategie ar sti el este haos si debandata si va rezulta wipe de mai multe ori decat este nevoie.
6.RL este responsabil cu invite-urile in raid,preferand cei de lvl 80 pt eficientizarea timpului petrecut la raid.
7.In cazul cand nu suntem full raid de 80 din S.P.Q.R. trebuie sa faca anunturi pe OOC pt oameni necesari de 80 si doar apoi sa ia pe cei lvl mai mic.
8.Strategia se explica odata si bine,nu trebuie sa pierdem timpul cu explicarea strategiei la fiecare rand de mobi, RL explica apoi intreaba daca sunt nelamuriri,daca sunt le rezolva LA INCEPUT
9.Doua greseli ale aceluiasi om din cauza caruia se ia wipe trebuie sa duca prima la warning a 2 a la excluderea din raid a celui care greseste.In acest mod skutim nervii celorlati membri.
10.Trebuie sa elimine discutiile de genul: am luat damage asta,am luat course ala, am fps atat , am detaliile la atat ACESTEA sunt lucruri care nu ne intereseaza in timpul unui raid.
11.De numit 2 oameni care sa spuna AOE.......de preferabil cei ce le maerg bine calculatoarele si dau de la distanta.
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Atributiile Raid Leader-ului Empty
PostSubject: Re: Atributiile Raid Leader-ului   Atributiile Raid Leader-ului EmptyFri Aug 22, 2008 10:50 am

Stii treaba aia cu separarea puterilor in stat? lol!
Back to top Go down
 
Atributiile Raid Leader-ului
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Raid With BSB!
» raid joi 21.08
» raid joi 28.08
» raid joi 4.09
» raid tuesday 9.09

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Raids-
Jump to: