S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Inacceptabil!!!

Go down 
+6
scarba
Majester
Kronus
Tartaros
BreakRule
cHar
10 posters
AuthorMessage
cHar
noob
noob



Number of posts : 5
Age : 40
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 1:39 am

Ok… consider inacceptabil ca cineva din guilda sa inceapa sa zica ca toti din guilda sntem niste handicapati etc etc.. ca e numai vina noastra ca muream la boss cnd defapt boss ul casta ceva si muream.

Bine ca am gresit eu si am incercat sa apar toata guilda ca a sarit cu gura “ca ce ma bag eu” si sa spun si toate injuraturile care mi le-a zis?.. nu, nu le zic, ca eu nu ma tziganesc

In fine dak eu nu contez atunci oare ce o fi zis guild leaderul ul de la nustiu ce guilda cu romani care era cu noi in party si pe ventrilo cu noi...

Daca astfel de oameni sunteti nam ce cauta cu voi.
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 2:51 am

Nu are sens sa te agiti de pomana pentru cateva cuvinte . Omul a spus un adevar chiar daca e neplacut si l-a spus intr-o forma care nu e prea eleganta:sunteti cu mult in urma altor guilde de pe server. Aproape toate guildele mai serioase au facut deja toate instantele de t1 (au omorat toti bosii) si poate le terminau si pe cele de t2 daca nu intervenea chestiunea cu nerfuitul itemurilor epice. Toata crypta aia se face foarte usor cand ai un raid din oameni care stiu sa joace (experiena conteaza cel mai mult), au echipament si feats de pve.
O sa imi raspunzi acum ca joci doar pentru fun. Corect , da ce fun e ala cand in pve nu ai facut nici macar o instanta de t1 iar pvp-ul in joc nici macar nu e implementat. Admiri peisajele din Hyboria ? Smile)
Si pe mine ma deranjeaza injuraturile de pe ventrilo ,dar din cu totul alte motive . Am un baietel de aproape 5 ani pe care il mai lasa nevastamea cu mine si nu as vrea sa il invat pe un pustan cu un limbaj asa deochiat chiar de la varsta asta.
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 8:15 am

cHar wrote:
Ok… consider inacceptabil ca cineva din guilda sa inceapa sa zica ca toti din guilda sntem niste handicapati etc etc.. ca e numai vina noastra ca muream la boss cnd defapt boss ul casta ceva si muream.

Bine ca am gresit eu si am incercat sa apar toata guilda ca a sarit cu gura “ca ce ma bag eu” si sa spun si toate injuraturile care mi le-a zis?.. nu, nu le zic, ca eu nu ma tziganesc

In fine dak eu nu contez atunci oare ce o fi zis guild leaderul ul de la nustiu ce guilda cu romani care era cu noi in party si pe ventrilo cu noi...

Daca astfel de oameni sunteti nam ce cauta cu voi.
Cine esti tu deranjatule? Ce ai facut tu pt guilda asta?Ce contributie ai tu la dezvoltarea ei?Daca erai atent am facut handicapati pe cei care nu ascultau .... si repet DA cei ce l-i se explica de 5 ori un lucru si fak taman invers sunt niste HANDICAPATI.Daca tu ai o alta denumire pentru ei as vrea sa o aud.Sunt oameni in guilda asta care isi fut nervii de dimineata pana seara sa fie posibila dezvoltarea acestei guilde si vine unu ca tine ... crescut de guilda,luat la raiduri dupa ce a crescut artificial in jok si se simte ofuscat ca e facut cum e facut daca greseste.Nene lasati-va de jok daca sunteti asa sensibili si apucati-va de balet sau scrabble.O sa incercam sa recrutam straini de acum,dornici sa joace si sa asculte si sa inteleaga acest joc sa scapam de domnisoare ca voi orgolioase si sensibile.Sunt guilde care fak Killilki in 2 ore FULL si acu noi tre sa fim maindri ca omoram tresh-urile si primul boss in 5 ore??? Eu zic mai CHAR sa iti vezi tu de trebusoara ta si sa faci ce stii mai bine... sa te plangi ca sincer nu impresionezi pe nimeni si ori de cate ori o sa tzi se spuna de 5 ori ceva si faci invers tot acelasi apelativ voi folosi.Greseala insa tot a mea este pana la urma pentru ca am fost de acord sa iau in raid toti de +70 care NU AU CE CAUTA IN MOD NORMAL,dar deh am zis sa invete si ei.Daca nu sunteti capabili sa apreciati ce a facut aceasta guilda pt voi nu o sa planga nimeni dupa voi.Sunt momente de stress , sunt momente de fun asta e viata unei comunitati intr-un jok.Shit happend vorba englezului dar nu pot accepta sa vii TU , marele ANONIMUS si sa incepi sa te plangi de unu sau de altu.Ai un buton Leave Guild daca nu esti multumit ...foloseste-l.Si REPET ...daca tu Char esti Zapauca imi cer skuze pt limbajul meu DAR nu ai dreptul tu sa imi faci morala pt asta pt ca nu uita ca ti-ai crescut un caracter la 80,cu guilda,l-ai lasat acel caracter apoi ai mai crescut unu tot cu guilda si tot la 80.In tot acest timp NU AI AJUTAT guilda in masura ajutorului dat de guilda tie, pt ca de minat ai minat f putin fiind tot timpul in crestere si o sa ma uit si ce donatii in bani ai facut ca sa fiu mai bine informat.Deci tu vezi-ti de trebusoara ta.ok accepti sau nu skuzele e treaba ta,dar NICIODATA unu ca tine nu poate sa imi faca mie morala pt ca sincer nu esti in masura sa o faci.Cand o sa fii te anuntz dar asa skuza-ma TU tre sa respecti guilda si ofiterii ei nu guilda pe tine.Accept orice morala de la oameni care kiar fak ceva pt guilda gen Twat ,Arkass sau alti membri care au inteles ca jocu asta e ami mult decat sa intri seara si sa ceri party de crescut.Sper ca de data asta sa intelegi mai bine ...
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 8:20 am

BreakRule wrote:
Nu are sens sa te agiti de pomana pentru cateva cuvinte . Omul a spus un adevar chiar daca e neplacut si l-a spus intr-o forma care nu e prea eleganta:sunteti cu mult in urma altor guilde de pe server. Aproape toate guildele mai serioase au facut deja toate instantele de t1 (au omorat toti bosii) si poate le terminau si pe cele de t2 daca nu intervenea chestiunea cu nerfuitul itemurilor epice. Toata crypta aia se face foarte usor cand ai un raid din oameni care stiu sa joace (experiena conteaza cel mai mult), au echipament si feats de pve.
O sa imi raspunzi acum ca joci doar pentru fun. Corect , da ce fun e ala cand in pve nu ai facut nici macar o instanta de t1 iar pvp-ul in joc nici macar nu e implementat. Admiri peisajele din Hyboria ? Smile)
Si pe mine ma deranjeaza injuraturile de pe ventrilo ,dar din cu totul alte motive . Am un baietel de aproape 5 ani pe care il mai lasa nevastamea cu mine si nu as vrea sa il invat pe un pustan cu un limbaj asa deochiat chiar de la varsta asta.
Stai linistit eleno ca ala micu cum ajunge afara singurel revine in maxim o saptamana cu un limbaj mai deokiat ca al meu ... iti spun din proprie experienta Smile
Back to top Go down
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 9:10 am

Eu propun ca toata lumea sa se calmeze putin pentru ca aseara au fost foarte multi nervi in raid si s-au spus foarte multe lucruri aiurea. In al doilea rand Tartaros cand a zis cuvantul handicapat, l-a zis la adresa celor ce continuau sa dea in boss dupa ce se spunea "STOP DPS", nu a folosit apelativul la adresa intregii guilde. Am vb aseara si cu Niraco, i-am explicat povestea si a reintrat in guilda. In al treilea rand Tartaros si-a cerut scuze pentru vocabular, dar omul are dreptate. Este foarte frustrat sa stai 5 ore la primu boss din cel mai usor raid. Si inca ceva: se vb prea mult pe ventrilo. Daca ai murit nu trebuie sa anunti asta pe vent, daca te doare degetul mic de la piciorul stang nu trebuie sa aflam asta in mijlocul luptei cu bossu. In timpii morti nu zice nimeni sa nu vb una alta, dar in momentul in care am inceput sa tragem mobi doar Bethrazel si persoanele desemnate de el vb.
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 9:43 am

parerea mea e ca cine sa simtit ofensat pe nedrept treb sa ii dea o replica lui tartaros ....nu de alta da asa ne amuzam si noi mai mult si cu ocazia asta ne cunosteam mai bine Smile... ca sa nu zic ca uitam si de oboseala

P.S. CEva foarte imp0ortant ....cei care nu au venit la raid si nici macar nu stiu cum arata Kikiriy, sa se abtina sa isi dea cu parerea despre ce ar treb facut( chestie valabila pt scarba si negura pt. ca isi tot dadeau cu parerea unu dintre ei ). LOL oricum cei mai indignati erau cei de lvl 74+ care nu venisera niciodata.
Asadar si prin urmare eu propun ca atunci cand sunteti suparati pe un membru al guildei sa va luati cu el ...va intalniti cu el si va bateti in duel (in joc sau in realitate sau la o sticla de bere...sunt multe feluri)....da nu treb iesit din guilda ca nu vad legatura intre iesitu din guilda si cearta respectiva Smile
bafto delodelo! (nu stiu daca am scris bine da nici nu ma puteti contrazice Smile )
Back to top Go down
scarba
curios
curios
scarba


Number of posts : 81
Age : 47
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-07-21

Ingame Character
Name: Scarba
Class: HoX
Race: Stygian

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 10:27 am

majester, consider ca nu am vorbit mai mult decat a fost necesar sau permis la ultimul raid,
mai exact am cerut apprentice, am intrebat cum se procedeaza in anumite situatii, am raspuns la intrebarile puse direct.
te rog sa verifici vent window si sa vezi cine vorbeste inainte sa faci unele afirmatii.

motivele pentru care am venit in raid au fost sa invat tactica, sa completez un loc liber datorita lipsei de jucatori on line, sa lupt alaturi de ghilda.
daca acceptati jucatori de level mai mic de 80 in raid, va asumati si riscurile implicite.

Multumesc pt invitatia in raid si bafta multa in continuare!

Laughing
Back to top Go down
despisedicon(blackcloud)
Expert
Expert
despisedicon(blackcloud)


Number of posts : 245
Age : 41
Location : buzau
Registration date : 2008-06-22

Ingame Character
Name: despised icon
Class:
Race: barbarian

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 10:42 am

imi pare bine ca sa reintors NIRACO Very Happy welcome ;P ...da donle cum adika :'' TU tre sa respecti guilda si ofiterii ei nu guilda pe tine'' ce suntem comunisti ???? parerea mea e ca tre sa existe un respect reciproc, ca doar ofiterii astia nu au facut singuri gulida si neau luat si pe noi asa d umplutura ca suntem romani ! haideti sa fim mai intelegatori si sa ne distram , sa facem din SPQR o forta pe Fury Very Happy
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 12:56 pm

Da suntem un pic comunisti ... obisnuiti-va cu asta.Un comunism mai lejer de genul chinezesc in Hong Kong. Deci , fiind stabilita apartenenta noastra la principiile marxist leniniste sper sa nu mai fie discutii.
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 1:04 pm

Inacceptabil!!! Hello_Hitler_Kitty_by_ElectricBlueDragon

deci sper ca a inteles toata lumea Very Happy
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 1:06 pm

razvanp wrote:
Inacceptabil!!! Hello_Hitler_Kitty_by_ElectricBlueDragon

deci sper ca a inteles toata lumea Very Happy
Hahahahah......Ja , Ja .... Arbeit Macht Frei !!!
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 1:08 pm

phoenixinflames wrote:
imi pare bine ca sa reintors NIRACO Very Happy welcome ;P ...da donle cum adika :'' TU tre sa respecti guilda si ofiterii ei nu guilda pe tine'' ce suntem comunisti ???? parerea mea e ca tre sa existe un respect reciproc, ca doar ofiterii astia nu au facut singuri gulida si neau luat si pe noi asa d umplutura ca suntem romani ! haideti sa fim mai intelegatori si sa ne distram , sa facem din SPQR o forta pe Fury Very Happy
Si da ... multi dintre voi care invatati jocu abia dupa ce a-ti facut 80 cu power lvl sunbteti umplutura ... asta nu tre sa va deranjeze atat de tare pt ca noi am ales tactica asta. Dar avand in vedere asta ... pana invatati jocu si cerintele unei guilde ar fi bine sa ascultati.Sper sa nu va simtiti iar ofensati,sa plangeti pe la colturi de castel dar e un adevar. O zi buna si cred ca e cazul sa incetam cu postu asta plangacios ca de exemplu pt mine e putin impresionant.
Back to top Go down
cHar
noob
noob



Number of posts : 5
Age : 40
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 1:10 pm

=))da snt Zapauca.. am strans o gramada de resurse si am ajutat o gramada de lume sa creasca si celalalt character na fost in party de crescut cu voi decat 1 singura data si am stat cel mult 1 ora in care cred ca am facut vreo 4 liniutze n-am nici un cacarter facut de guilda si cred ca am contribuit mult mai mult decat altii. (la raid aseara m-am chinuit sa ii dau un polearm unui guardian din guilda de lvl mai mic il tot intrebam ce arma are, ce culoare ce lvl, etc na raspun iam zis cai dau eu dak ii trebuie, sa imi arate arma sa vad dak e mai buna ...nimik, pana la urma iam dat trade si a luato nici mersi nici numi trebuie, absolut nimik na zis. Sau alta vaza eram cu un char mai mic si a trecut numaistiu cine din guilda pe langa mine si lam rugat sa ma ajute ca trebuia sa omor un boss care era exact langa noi si el lar fi omorat dintro bucata in fine dupa 10 minute de rugat de el imi scrie si el inapoi "eram in trecere doar") Nu cred ca as fi castigat ceva dar as fi inceput sa ii injur
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 1:13 pm

cHar wrote:
=))da snt Zapauca.. am strans o gramada de resurse si am ajutat o gramada de lume sa creasca si celalalt character na fost in party de crescut cu voi decat 1 singura data si am stat cel mult 1 ora in care cred ca am facut vreo 4 liniutze n-am nici un cacarter facut de guilda si cred ca am contribuit mult mai mult decat altii. (la raid aseara m-am chinuit sa ii dau un polearm unui guardian din guilda de lvl mai mic il tot intrebam ce arma are, ce culoare ce lvl, etc na raspun iam zis cai dau eu dak ii trebuie, sa imi arate arma sa vad dak e mai buna ...nimik, pana la urma iam dat trade si a luato nici mersi nici numi trebuie, absolut nimik na zis. Sau alta vaza eram cu un char mai mic si a trecut numaistiu cine din guilda pe langa mine si lam rugat sa ma ajute ca trebuia sa omor un boss care era exact langa noi si el lar fi omorat dintro bucata in fine dupa 10 minute de rugat de el imi scrie si el inapoi "eram in trecere doar") Nu cred ca as fi castigat ceva dar as fi inceput sa ii injur
Da cunosc problema ... si kiar am sarit in apararea ta atunci Zapauco daca bine iti aduci aminte. Repet in fata ta eu am gresit si imi cer skuze insa te rog si pe tine sa te gandesti mai mult inainte de a face observatii cuiva.
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 1:18 pm

bai Zapauca tu uiti un lucru fundamental....binele cu forta nu se face ...ca daca iti vedeai de treaba ta nu mai erai la mijloc lol rofl
Back to top Go down
MONCO
Dentist
MONCO


Number of posts : 114
Age : 44
Location : vaslui
Registration date : 2008-06-02

Ingame Character
Name: MONCO
Class: SALBATIC
Race: CAUCAZIAN

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 1:34 pm

Hmm sa stitzi ca raidurile de pe aoc sau warcraft nu au nici o legatura cu raidurile de pe serverele private de lineage pe care am jucat mai multzi dintre noi
necesita o groaza de strategii de abordare a unui boss sau altul si sunt f f grele de facut mai ales cand nu ai oameni equip sau skiluri de raid
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 1:35 pm

MONCO wrote:
Hmm sa stitzi ca raidurile de pe aoc sau warcraft nu au nici o legatura cu raidurile de pe serverele private de lineage pe care am jucat mai multzi dintre noi
necesita o groaza de strategii de abordare a unui boss sau altul si sunt f f grele de facut mai ales cand nu ai oameni equip sau skiluri de raid

cred ca daia este bun vent-ul , sa coordonati Very Happy , zic si eu
Back to top Go down
cHar
noob
noob



Number of posts : 5
Age : 40
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 1:39 pm

nu iti cere scuze toti eram enervati si gata uoff ce frumos era in L2 cnd gresea cineva din clan faceai pk pe el si gata:P
Back to top Go down
Rassa
Expert
Expert
Rassa


Number of posts : 210
Age : 37
Location : Craiova
Registration date : 2008-07-22

Ingame Character
Name: Rassa
Class: Barbarian
Race: Aquilian

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 1:39 pm

bine zis bine facut
Back to top Go down
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! EmptyFri Aug 22, 2008 1:40 pm

Gata acum toata lumea e fericita, se pupa si se iau in brate. Topic Closed
Back to top Go down
Sponsored content





Inacceptabil!!! Empty
PostSubject: Re: Inacceptabil!!!   Inacceptabil!!! Empty

Back to top Go down
 
Inacceptabil!!!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Brainstorming-
Jump to: