S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 AOC VIITOR SUMBRU

Go down 
+13
Flo13
niraco79
Bladeus
BellCross
Tex
Tartaros
razvanp
bethrazel
BreakRule
Kronus
sethdog
Majester
MONCO
17 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
MONCO
Dentist
MONCO


Number of posts : 114
Age : 44
Location : vaslui
Registration date : 2008-06-02

Ingame Character
Name: MONCO
Class: SALBATIC
Race: CAUCAZIAN

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 12:12 pm

Din ceea ce am citit pe forumuri se pare ca populatia de pe serverele de aoc s-a redus cu 75 % si se pare ca acest joc este sortit esecului datorita unor intarzieri a celor de la funcom de a introduce si repara problemele jocului
Vreau sa va intreb ..in caz ca acest joc va disparea poate vom pastra echipa si pe un viitor joc mmorpg ce va iesi en aion sau warhammer online sau darkfall si sa plecam impreuna bineintzeles numai in cazul in care vom ramane singuri pe server Very Happy
Astept parerile voasstre pentru ca m-as plictisi fara un joc mmo pe care sa-l joc cand vin de la servici Smile
Back to top Go down
MONCO
Dentist
MONCO


Number of posts : 114
Age : 44
Location : vaslui
Registration date : 2008-06-02

Ingame Character
Name: MONCO
Class: SALBATIC
Race: CAUCAZIAN

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 12:16 pm

Hmm warhammer online se lanseaza pe 18/09/2008 se pare ca va fi din nou un joc cu multzi subscriberi de la inceput
Desi nu prea i-mi place ideea jocului poate fi o alternativa :/
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 12:21 pm

la asta m-am gandit si eu ar fi super sa megem cu SPQR pe serv in care putem juca intradevar ceva .....sincer eu cred ca Aion o sa fie urmatorul....am auzit destul de multa lume care astepta sa incerce Aion si sincer majoritatea sunt dinaia dependenti de WOW, si cine stie daca vreti eu vin si pe WARHAMMER pt ca am incredere in astia de la Mythic
Back to top Go down
sethdog
apprentice
apprentice



Number of posts : 25
Age : 43
Location : Timisoara
Registration date : 2008-06-13

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 12:28 pm

Eu zic ca se rezolva la cati bani au bagat si la ce sa facut pana acuma, nu se vor lasa asa usor si vor demonstra ca sunt cei mai buni! Lansarea prematura a jocului cu bug-ri sa facut la presiunea unor partener de aceea acuma dupa ce sau ars nu vor ca sistemul de pvp sa mai aiba probleme! Aveti rabdare, eu unu nu plec de aici si asa am pierdut destul timp cu jocul si nu vreau sa ma intorc la jocuri de desene animate. La aion am vazut ca sunt charuri care arata ca femei din bucatarie care sau ars la limba si zboara prin plansa.
Back to top Go down
MONCO
Dentist
MONCO


Number of posts : 114
Age : 44
Location : vaslui
Registration date : 2008-06-02

Ingame Character
Name: MONCO
Class: SALBATIC
Race: CAUCAZIAN

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 12:29 pm

ba sa fim totzi de comunacord pentru ca suntem catziva care am face echipa buna pe orice joc am juca ... sincer
Back to top Go down
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 12:29 pm

Eu sunt de parere ca aici deja s-a format o comunitate in care lumea se intelege foarte bine si daca e sa se ajunga la moartea AoC putem sa ne mutam in alta parte, indiferent de jocul in discutie. Warhammer poate sa fie o posibilitate. Sa speram ca lansarea va fi mult mai buna decat cea de la AoC.
Back to top Go down
sethdog
apprentice
apprentice



Number of posts : 25
Age : 43
Location : Timisoara
Registration date : 2008-06-13

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 12:47 pm

sa speram ca vor repara situatia astea de la funcom!
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 12:57 pm

sethdog wrote:
sa speram ca vor repara situatia astea de la funcom!


Nu au cum sa mai repare ``situatia``. Chiar daca o sa apara patchuri care o sa repare bug-uri, sa adauge content etc...cu alte cuvinte sa faca jocul mai interesant, nu o sa rezolve mare lucru pentru ca lumea o sa se intoarca la AOC numai daca celelalte jocuri nu o sa fie atractive. De pilda, daca Warhammer o sa fie un joc interesant care o sa tina lumea in joc nu cred ca o sa ii mai intereseze pe jucatori de ``sanatatea`` celor de la Funcom. Practic singura lor circumstanta favorabila ar fi ca pe langa niste imbunatatiri substantiale aduse jocului, sa aiba sansa ca si capra vecinului (Warhammer etc) sa nu dea lapte suficient si de calitate Very Happy
Cred ca au plecat si mai bine de 75% din jucatori. Probabil 75% au dat cancel la subscriptie ,dar foarte multi intra atat de rar incat poti sa spui ca nu mai joaca.

P.S. Si eu am dat cancel .Imi expira in 26 august.
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 12:57 pm

Jocu abia e la inceput, si sincer eu ii vad pe calea cea buna. Jocu nu e de hardcore players ci pentru casual, asa ca pentru mine e perfect, eu nu vreau raiduri de nspe ore si sa alerg de nebun. Sincer eu cred ca publicitatea astea negativa e facuta intentionat pentru ca jocul nu are atat de mari probleme pe cat tipa lumea. Sincer cred ca odata cu pvp patchu or sa se intoarca multi pentru ca pe piata nu e nimic pe aproape de valoarea AoC-ului. Cat despre warhammer e o copie stupida de wow nu cred ca au vreo sansa, si el o sa fie plin de buguri si am asa o presimtire ca forumurile or sa semene cu ce a fost pe aici. Ca idee 450k de oameni pentru un joc ce are 4 luni inseamna enorm, sincer credc a nici wowu' nu a avut atat de multi playeri asa repede, deci rabdare si bucurati-va de ce e aici.
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 1:13 pm

ma e simpla situatia ...mergem pe aoc momentan si dam tot ce putem mai bine...daca jocu o sa reziste atunci o sa fim buni in aoc daca nu ne mutam si cu asta basta ...ce sa zic peste tot e o publicitate frumoasa la toate mmo...pana atunci eu vreau sa ma joc si pana la warhamm...o sa ma joc aoc ..cand da drumu la ala om vedea ce si cum....important este ca comunitatea noastra sa creasca.
Oricum eu ma gandeam sa facem in maxim 2 luni un sige la un border keep sa vedem si noi cum e .....ce parere aveti?

SI inca ceva ....la Aoc nu imi place ca are prea multe harti prea mult instante si toate sunt mici ...iar chestia asta ma dipera...daca in Aion or sa fie 1 harta cum e in l2 puteti fi siguri ca o sa ma mut acolo (in war cred ca tot ca in aoc o sa fie ...cu multe instante si multe harti)
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 1:32 pm

de mutat sau ne mutat e o aberatie care nu trebuie discutata decat in momentul care vrei sa pleci din joc, in schimb eu sunt adeptul a juca acelasi mmo pentru un minim de 2 ani jumate, daca imi place prima luna, asa ca stati sa mai imbatraneasca jocul si atunci vor fi decat jucatorii dedicati , nu cei care vin incearca si pleaca.
Back to top Go down
sethdog
apprentice
apprentice



Number of posts : 25
Age : 43
Location : Timisoara
Registration date : 2008-06-13

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 3:20 pm

eu cred ca Aoc e la 60-70% din potential sa ca ma lasa rece celellate jocuri plus ,cred eu, ca o sa aiba toate aceleas probleme la inceput si pana le repare aoc va fi departe
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 3:30 pm

Sa imi psun si io parerea ..... Aion.....am vazut imagini = DESENE ANIMATE ....L2 e mult mai adevarat in aparenta ca Aion. Celalalt nu am vazut nimic despre el dar sunt aproape sigur ca se va confrunta cu aceleasi probleme ca si AOC. Deci ...parerea mea .... ramanem aici sa demonstram ceva si apoi mai vedem.
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 3:40 pm

M-am uitat acu si la Warhammer e jenant cum se misca caracterele si cum lovesc .... sa fim seriosi nici Aion nici Warhammer nu se compara cu AOC ca si realistic game.
Back to top Go down
Tex
Officer
Tex


Number of posts : 178
Age : 43
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Judah
Class: Demonologist
Race: Stygian

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 3:43 pm

sethdog wrote:
eu cred ca Aoc e la 60-70% din potential sa ca ma lasa rece celellate jocuri plus ,cred eu, ca o sa aiba toate aceleas probleme la inceput si pana le repare aoc va fi departe

Foarte bine spus
Back to top Go down
BellCross
noob
noob



Number of posts : 24
Age : 37
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-10

Ingame Character
Name: BellCross
Class: Assasin
Race: 0727842948

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 4:06 pm

stii care e problema ca daca jocul este la 70% din potential then we are screwd... Dupa cum ziceau astia ca o sa fie jocul eu pot spune ca nu sunt multumit.. La ce resurse consuma ar trebui sa fie mult mai bun..... Dar stiti ce ma deranjeaza pe mine cel mai mult: toata lumea a tras la inceput sa se faca lvl 80 si pur si simplu nu ne-am bucurat de esenta jocului iar pentru un joc care pune accent pe High-end cei care au ajuns la lvl 80 nu au avut ce face inafara de 3 raiduri si niste pvp in anumite zone.
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 4:48 pm

BellCross wrote:
stii care e problema ca daca jocul este la 70% din potential then we are screwd... Dupa cum ziceau astia ca o sa fie jocul eu pot spune ca nu sunt multumit.. La ce resurse consuma ar trebui sa fie mult mai bun..... Dar stiti ce ma deranjeaza pe mine cel mai mult: toata lumea a tras la inceput sa se faca lvl 80 si pur si simplu nu ne-am bucurat de esenta jocului iar pentru un joc care pune accent pe High-end cei care au ajuns la lvl 80 nu au avut ce face inafara de 3 raiduri si niste pvp in anumite zone.

1. te contrazic..jocu cere foarte putin acum dupa ce toate optiunile din video au devenit active, eu il joc pe un 939 cu 2Gb cu un 9600 , si daca ai ceva si mai slab de atat chiar trebuie sa faci o vizita pe un site de computere si asta nu pentru aoc.
2. E vina voastra ca ati tras sa faceti 80, eu am facut in aproximativ 10 zile de gameplay= 2 luni si ceva pentru mine si m-am bucurat de tot contentu' am facut toate instatele si cate questuri am apucat si nu am avut nevoie de power lvling.
3. Raiduri nu se fac pentru ca lumea uita sa se inscrie la ele, (chiar asa doar 6 oameni de 80 o sa fie prezenti in seara asta?!!), sau pe unii ii apuca ca nu vor decat intre romani si tot asa, sau dupa ce au facut 80 cu power lvl isi iau bataie intr-una in pvp si nu inteleg cum clasa lor uber nu e buna in pvp deci jocu e praf si pleaca (pot continua cu multe chestii la subiectul asta).
4. Da jocu nu este pentru copii idioti care la 16 ani (sunt unii care au ramas la varsta asta) in loc sa puna si ei mana pe o tzata/bere stau ca retarzii in fata calculatorului si se joaca toata ziua, pentru astia nici end gameu de la wow nu era suficient.
Twisted Evil
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 5:39 pm

Eu sunt cu voi . Intradevar , eu am fost printre primi din S.P.Q.R si dupa cum toti atzi ras de mine ultimul care a facut 80 , dar chiar si asa , mi s-a parut mult prea rapid .

Tineti minte cat iti trebuia in Lineage sa faci lvl 80(de fapt era 75 parca la inceput).

Aici intradevar pentru casual players e bun. Dar , au simplificat multe chestii. Pentru ca totul se rezuma la :

fa lvl 80 (maxim 2 saptamani de joc)

ia iteme (ai 3 instante de raid doar , nimic mai mult .. DOAR 3 ? kili mango aia , vistrix , si omida aia de prin Egiloptian mountains)

fa pvp sa faci rang (asta nici nu a aparut inca)

Jocul imi place , imi place sistemul de bataie , imi place grafica (indiferent de cerinte) dar acum intru cu barbarul meu si nu stiu ce sa fac . Ma duc strang niste resurse dupa care pot la fel de bine sa ies , ca nu mai e nimic interesant. Am fost si am omorat prin khesh. si ce ? m-am saturat pana si de satisfactia sa ii tai capul lu unu si ala sa isi bage pula in toti dumnezeii mei si eu sa rad *ce marfa sunt* .

Mi se pare in momentul de fata un joc simplist si asta ma enerveaza si il joc doar pentru guilda.

Asa ca daca nu o sa bage in curand pvp systemul si sa bage ceva sa fie intradevar antrenant , o sa intru doar la panarama fara nici o placere.
Back to top Go down
niraco79
curios
curios
niraco79


Number of posts : 94
Age : 45
Location : Fury
Registration date : 2008-05-29

Ingame Character
Name: Niraco
Class: Assasin
Race: Aquilonian

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 5:57 pm

nu cred ca viitorul e sumbru decat daca in momentul in care pierderile financiare vor impiedica rezolvarea problemelor (au anuntat 5 milione eur pierdere si 400.000+ useri activi- toata lumea vorbea de useri cand problema = banii )
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 6:08 pm

bladeus sunt doar 3 bossi pentru T1 de iteme, dar mai sunt si t2 si t3 de iteme. Endgame este, doar ca noi ne miscam foarte greu.
Back to top Go down
Flo13
apprentice
apprentice



Number of posts : 48
Age : 45
Location : XXX
Registration date : 2008-05-22

Ingame Character
Name: Babacloanta
Class: Herald of Xotli
Race: Stygian

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyWed Aug 20, 2008 7:55 pm

Mda Aion bate spre Guildwars la grafica, ceea ce e oricum mult mai bine decat desenele din WOW.
AOC arata mult mai bine, pacat de panarama mea de rasnita.
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyThu Aug 21, 2008 7:27 am

AoC din punct de vedere grafic bate absolut orice joc. Exceptand vreo doua role play de single player , asta chiar foarte serios.

Dar engine'ul , si mecanismul in-game , are lacune ... ceea ce face sa piarda jucatori , oricat ar zice lumea ca nu pierde. Si daca nu se reinventeaza intr-un fel sau altul , cei care inca ii raman credinciosi , o sa ramana singuri pe servere o sa se plictiseasca si ei , si o ia in gura FUNCOM.
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyThu Aug 21, 2008 9:52 am

mai bethrezel eu daca ma plang de demologist o fac un pic si la misto ...da faza e ca eu cand ma apuc sa castez sunt anumiti tanki care sar numai pe colth armor ....si lucru asta ma oftica....eu chiar daca stau in spate in lateral in fata in sus in jos in orice directie se gasesc uni cu charge care sa intre in mine . Intradevar cand suntem un full raid atunci pot zice ca sunt cu adevarat folositor in pvp ....da in 4-5 insi e destul de greu. Din pacate un full raid sa facem curantenie nu am facut niciodata iar singura oara cand am facut-o a fost cu vre=o 18 insi dar ocaziile astea sunt rare. Asa ca eu o sa imi fac un barbar si demologul o sa il tin pt sigeuri daca o sa apucam vreodata.
PS: pt cei care nu stiu dar 1vs1 demolog pe electrical si fire castiga cel pe electrical....cotra barbarilor pierd amandoi.
Ca caster imi iau 1 shot de la toate mele clasele iar eu ca sa pot sa omor cel mai rapid din 3 bucati treb sa ma sacrific si sa raman cu 5%hp.....lucru care iar nu mi se pare normal + ca spelurile alea de dmg mare le castez in 2 sec (macar daca erau instante mai ziceam )...si credema stiu sa imi joc clasa
Back to top Go down
Tex
Officer
Tex


Number of posts : 178
Age : 43
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Judah
Class: Demonologist
Race: Stygian

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyThu Aug 21, 2008 1:08 pm

Demo este o clasa greu de jucat dar nu proasta.
Daca-ti pui talentele pe defensiv mai mult, o sa reusesti sa nu mori de la un stun, cat sa o iei la fuga si sa bagi o potiune (sa nu mai spun ca ai 3 moduri de a-l opri in drum pe adversar).
Suna ciudat dar trebuie sa faci kite de-ti sar capacele.

Iar faza ca pe tine sar toti, uneori o poti folosi ca avantaj, ii alergi in timp ce restul coechipierilor ii macelaresc de la spate.

Am vazut cum joci la pvp... tu stai pe loc mai mult si nuki nuki
Back to top Go down
Ulyse80
noob
noob



Number of posts : 10
Age : 43
Location : Tulcea
Registration date : 2008-07-21

AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU EmptyThu Aug 21, 2008 10:31 pm

Bethrazel poti pune te rog un link cu bossii pentru T2 si T3 de iteme?
Back to top Go down
Sponsored content





AOC VIITOR SUMBRU Empty
PostSubject: Re: AOC VIITOR SUMBRU   AOC VIITOR SUMBRU Empty

Back to top Go down
 
AOC VIITOR SUMBRU
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Viitor aventurier, caut anturaj

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Brainstorming-
Jump to: