S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 revolutionarul DARKFALL

Go down 
+10
Masakan
Flo13
Bladeus
niraco79
Tartaros
Nebiru
despisedicon(blackcloud)
bethrazel
razvanp
Majester
14 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyWed Aug 13, 2008 11:41 am

urmaresc acest joc de 2 ani si mi se pare super ....cam asta astept eu de la un mmo in proportie de 95%; voi ce parere aveti ?
1) https://www.youtube.com/watch?v=_bYYT6Wg3Gg

....si o mica comparatie acum Smile

2) https://www.youtube.com/watch?v=ruxRQR0c3EI
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyWed Aug 13, 2008 11:59 am

pare misto , eu sincer astept asta de ceva vreme, e pe stilul meu :

http://uk.youtube.com/watch?v=U3Ug52fz5_k
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyWed Aug 13, 2008 11:59 am

me no liky Evil or Very Mad
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyWed Aug 13, 2008 12:02 pm

razvanp wrote:
pare misto , eu sincer astept asta de ceva vreme, e pe stilul meu :

http://uk.youtube.com/watch?v=U3Ug52fz5_k
Twisted Evil gymmy gymmy
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyWed Aug 13, 2008 12:05 pm

la mine merge....si nu mi se pare cine stie ce startreck


Last edited by Majester on Wed Aug 13, 2008 12:09 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyWed Aug 13, 2008 12:08 pm

singura chestie la Star Trek Online ce lipseste este vocea lui Patrick Stewart - Jean-Luc Picard si ar fi fost cel mai demential joc
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyWed Aug 13, 2008 12:09 pm

Majester wrote:
la mine merge....si pare destul de varza startreck ala

depinde ce iti place Very Happy, nu am cum sa ma pronunt cum va fi jocul
Back to top Go down
despisedicon(blackcloud)
Expert
Expert
despisedicon(blackcloud)


Number of posts : 245
Age : 41
Location : buzau
Registration date : 2008-06-22

Ingame Character
Name: despised icon
Class:
Race: barbarian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyWed Aug 13, 2008 12:11 pm

PARE INTERESANT DARKFALLU :p
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyWed Aug 13, 2008 12:58 pm

Darkfall mi se pare destul de interesant , o lume cu aproape toate posibilitatile.

Cat despre Star Trek , nu's fan , nu am fost niciodata , si nici nu ma atrage lol!

As vrea sa apara Star Wars Online affraid
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyWed Aug 13, 2008 1:09 pm

pei o sa apara , o sa fie un gen de knight of the old republic, dar pe undeva prin 2010 Very Happy
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyWed Aug 13, 2008 1:30 pm

aoc pana la starcraft mmo Razz
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyWed Aug 13, 2008 3:37 pm

DArk ala pare misto......StarTrek = desene animate
Back to top Go down
niraco79
curios
curios
niraco79


Number of posts : 94
Age : 45
Location : Fury
Registration date : 2008-05-29

Ingame Character
Name: Niraco
Class: Assasin
Race: Aquilonian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyWed Aug 13, 2008 5:52 pm

daca ofera macar 50% din ce zice cred ca voi migra la darkfall..ma refer la pvp, death penalty si tot asa
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyThu Aug 14, 2008 9:02 am

star trek = eve online .

darkfall , o idee buna , dar foarte greu realizabila si nu cred ca or sa mearga pana la capat ... din simplu motiv ca majoritatea jucatorilor de mmo` sunt oameni de genu :

me very pro player .. when i press X button , i do x5 Meteor Shower , Armageddon , Critical , 5 monsters appear , and i take no dmg cause i have Y armor which is imba to everything.

Vad multi care se enerveaza cand trebuie sa isi puna la contributie degetzelele si mintea intr-un pvp in AoC Smile
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyThu Aug 14, 2008 9:03 am

eu tind sa cred ca Aion va avea succes
Back to top Go down
Flo13
apprentice
apprentice



Number of posts : 48
Age : 45
Location : XXX
Registration date : 2008-05-22

Ingame Character
Name: Babacloanta
Class: Herald of Xotli
Race: Stygian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyThu Aug 14, 2008 9:48 am

Suna interesanta chestia aia cu loot player. Adica eu, Baba Novac, impreuna cu Popa Sapca, Robin Hood si cativa amici il casapesc pe unu si ii iau tot ce are pe el? Sau am inteles eu gresit? pirat
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyThu Aug 14, 2008 10:19 am

Flo13 wrote:
Suna interesanta chestia aia cu loot player. Adica eu, Baba Novac, impreuna cu Popa Sapca, Robin Hood si cativa amici il casapesc pe unu si ii iau tot ce are pe el? Sau am inteles eu gresit? pirat
sa vezi atunci tastaturi si monitoare ce or sa zboare in toate directiile lol! lol!
Mie d-asta imi place aocu'..e chill...2 ore o instanta de raid, pvp sistemu dupa cum a evoluat jocu pana acum cred ca o sa fie foarte bun, nu trebuie sa farmez zeci de ani pentru un amarat de item, un joc excelent pentru casual players tbh.
Back to top Go down
Masakan
curios
curios



Number of posts : 57
Age : 42
Location : Timisoara
Registration date : 2008-05-12

Ingame Character
Name: Masakan
Class: Barbarian
Race: Aquilonian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyThu Aug 14, 2008 11:23 am

Si eu am urmarit la un moment dat evolutia* Darkfall, care de fapt...nu exista*, este in aceeasi stare de muuuult timp, sau in cel mai fericit caz exista o evolutie EXTREM de lenta.

Parerea mea este ca acel joc are sanse foarte slabe sa iasa pe piata, ba chiar inclin sa cred ca nu se va lansa niciodata...din pacate...
Back to top Go down
Deceneu/Blestem
apprentice
apprentice



Number of posts : 43
Age : 40
Location : speed
Registration date : 2008-05-23

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyThu Aug 14, 2008 12:35 pm

darkfall pare super, abia astept sa il incerc
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyThu Aug 14, 2008 12:44 pm

nici nu a aparut bine aoc , ca deja vreti sa incercati alte jocuri, asa e mereu, si cand apare ala , o sa apara un filmulet cu altu, care posibil sa vi se para si mai interesant , etc ...etc ...etc....
Corect !!!! Ia concentrila la AOC - u nostru Razz
Back to top Go down
Deceneu/Blestem
apprentice
apprentice



Number of posts : 43
Age : 40
Location : speed
Registration date : 2008-05-23

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyThu Aug 14, 2008 4:28 pm

eu am jucat Asheron Call timp de 8 ani de zile, ala fiind printre primele MMO-uri , sau cel putin primele cunoscute cat de cat...in timpul asta au aparut muuuulte altele,iar cand a aparut AoC am zis sa il incerc sperand sa gasesc ceva asemanator cu gameplayul din Asheron(care e intradevar skill based+ feeeling+ lume fara instante+ etc).

Deocamdata raman la AoC, dar daca darkfall va aparea, iar cand va aparea va aduce ceea ce promite...abia astept sa il joc
Back to top Go down
niraco79
curios
curios
niraco79


Number of posts : 94
Age : 45
Location : Fury
Registration date : 2008-05-29

Ingame Character
Name: Niraco
Class: Assasin
Race: Aquilonian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyThu Aug 14, 2008 7:35 pm

bethrazel wrote:
Flo13 wrote:
Suna interesanta chestia aia cu loot player. Adica eu, Baba Novac, impreuna cu Popa Sapca, Robin Hood si cativa amici il casapesc pe unu si ii iau tot ce are pe el? Sau am inteles eu gresit? pirat
sa vezi atunci tastaturi si monitoare ce or sa zboare in toate directiile lol! lol!
Mie d-asta imi place aocu'..e chill...2 ore o instanta de raid, pvp sistemu dupa cum a evoluat jocu pana acum cred ca o sa fie foarte bun, nu trebuie sa farmez zeci de ani pentru un amarat de item, un joc excelent pentru casual players tbh.

beth eu vin din eve-online (pe care inca il joc si nu il las pana nu apare ceva asemanator dar mai bun..in eve ai murit ai pierdut tot..stii ce se intampla? toti au cam aceleasi iteme pe ei...totul e craftat preturile sunt decente si numai carebearii care muncesc 2 saptamani sa isi ia un item de nivelu ala legendar (ofiter) plange aiurea cand il omoara 3 rautaciosi in navele lor fituite de pvp. Restul se distreaza in pvp si nu stau sa piarda timpul sa oomoare bossul de nivel 1754 sa ia itemul tier 7634 ca sa aiba mot in frunte. Asta urasc eu la mmo-urile gen WoW. In eve daca esti bun si ai ce trebuie la momentul potrivit si locul potrivit castigi. Ai gresit mori e simplu.

razvanp wrote:
nici nu a aparut bine aoc , ca deja vreti sa incercati alte jocuri, asa e mereu, si cand apare ala , o sa apara un filmulet cu altu, care posibil sa vi se para si mai interesant , etc ...etc ...etc....
Corect !!!! Ia concentrila la AOC - u nostru Razz

Mai e pana apare, si AoC-ul este singura optiune actual asa ca ne concentram Very Happy nu e vorba de filmulete..Dark arata mai slab decat AoC ca si grafica..e vb de pvp si mai ales sandbox..eu sincer asta caut, sa fac ce vreau cand vreau (bineinteles in cadrul regulilor ghildei din care fac parte). nu vreau sa fiu obligatoriu in raidul 102983 sa am itemele epice de tier 7635 ca sa am o sansa in pvp.
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyFri Aug 15, 2008 12:30 pm

bai bladeus....tu folosesti si al 6-lea deget la tastatura cred Smile)
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyFri Aug 15, 2008 12:47 pm

niraco79 wrote:
beth eu vin din eve-online (pe care inca il joc si nu il las pana nu apare ceva asemanator dar mai bun..in eve ai murit ai pierdut tot..stii ce se intampla? toti au cam aceleasi iteme pe ei...totul e craftat preturile sunt decente si numai carebearii care muncesc 2 saptamani sa isi ia un item de nivelu ala legendar (ofiter) plange aiurea cand il omoara 3 rautaciosi in navele lor fituite de pvp. Restul se distreaza in pvp si nu stau sa piarda timpul sa oomoare bossul de nivel 1754 sa ia itemul tier 7634 ca sa aiba mot in frunte. Asta urasc eu la mmo-urile gen WoW. In eve daca esti bun si ai ce trebuie la momentul potrivit si locul potrivit castigi. Ai gresit mori e simplu.

Pai nu prea mai este mmorpg... e un fel de CS cu alta grafica. Asa daca vrei un joc corect unde contau strict cunostintele in game era NWN si au dat faliment aia cu el lol!
Eu unul sunt pentru regulile ad&d dar nu cred ca o sa mai vad un mmo-rpg pe regulile astea.
Back to top Go down
Flo13
apprentice
apprentice



Number of posts : 48
Age : 45
Location : XXX
Registration date : 2008-05-22

Ingame Character
Name: Babacloanta
Class: Herald of Xotli
Race: Stygian

revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL EmptyFri Aug 15, 2008 1:55 pm

Eu nu cred ca sunt in stare sa ofere tot ce au declarat.
http://forums.darkfallonline.com/showthread.php?t=43318
http://forums.darkfallonline.com/showthread.php?t=57229
Daca ar fi posibil asa ceva, pun pariu ca haosul s-ar instala in 5 minute.


Last edited by Flo13 on Mon Aug 18, 2008 2:58 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content





revolutionarul DARKFALL Empty
PostSubject: Re: revolutionarul DARKFALL   revolutionarul DARKFALL Empty

Back to top Go down
 
revolutionarul DARKFALL
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Cafenea-
Jump to: