S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Mavy Account banned

Go down 
+3
niraco79
Nebiru
Romānul
7 posters
AuthorMessage
Romānul
noob
noob
Romānul


Number of posts : 12
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-07-01

Ingame Character
Name: Mavy
Class: PoM - se vede in poza
Race: Aquilonian - cred :)

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyThu Jul 31, 2008 9:03 pm

Ok lume, se pare k astia mi-au banat contrul si presupun din cauza problemelor cu plata lunara Sad de tot kktu dar asta e, sper sa se rezolve curand k imi bag p**a in ei, eu am luat 1 sapt de concediu pentru jocul asta si aia imi dau ban... smf... Crying or Very sad
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyFri Aug 01, 2008 2:19 am

Eu il am "frozen" , trebuie sa il platesc ca abia m-am intors din vacanta cu un chef nebun de AoC ... KULOKKKKKKK lol!
Back to top Go down
Romānul
noob
noob
Romānul


Number of posts : 12
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-07-01

Ingame Character
Name: Mavy
Class: PoM - se vede in poza
Race: Aquilonian - cred :)

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptySat Aug 02, 2008 3:41 am

Norocosule... astia pe mine ma suspecteaza de frauda sau ceva k mi-au cerut sa scanez actele si cartea de la joc Shocked cred k maine primesc raspuns....
Back to top Go down
niraco79
curios
curios
niraco79


Number of posts : 94
Age : 45
Location : Fury
Registration date : 2008-05-29

Ingame Character
Name: Niraco
Class: Assasin
Race: Aquilonian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyMon Aug 04, 2008 11:05 am

banditule...se vede de la departare ca te ocupi cu smenu`..lol..e tactica standard sa dovedesti si pe mama si pe tata la companiile astea da dak le trimiti de obicei se rezolva
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyMon Aug 04, 2008 2:35 pm

Mavy are fata de infractor asa putin de aia il cauta astia si'n gaura ... de sarpe lol!
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyMon Aug 04, 2008 2:42 pm

Daca se plateste cu alte cc din alta tara asa patiti:P
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyMon Aug 04, 2008 2:43 pm

oh BTW cu ale noastre merge pe gratis ... asa ca gg funcon system:)
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyMon Aug 04, 2008 2:46 pm

KULOKKKK .... stf ... e a 3-a oara cand imi da Account Frozen lol!
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyMon Aug 04, 2008 3:06 pm

Nebiru wrote:
KULOKKKK .... stf ... e a 3-a oara cand imi da Account Frozen lol!


Acuma sunt la birou la o prietena ... o ajut cu niste comisioane.... vad numai cifre si EURO in fata ... .vai de pula mea cati bani are femeia asta Sad(


Cand plec ajung pe la o banca si pun banuti pe card.... stai calm nu am intrat in ei cheers
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyMon Aug 04, 2008 3:12 pm

Stai mane linistit , cand ai timp si chef poti sa ii pui , momentan mi-au dat drumu again la cont lol!
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyMon Aug 04, 2008 3:20 pm

Nebiru wrote:
Stai mane linistit , cand ai timp si chef poti sa ii pui , momentan mi-au dat drumu again la cont lol!



HACKERE What a Face
Back to top Go down
Romānul
noob
noob
Romānul


Number of posts : 12
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-07-01

Ingame Character
Name: Mavy
Class: PoM - se vede in poza
Race: Aquilonian - cred :)

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyMon Aug 04, 2008 9:12 pm

Mama frate ce idioti sunt astia!!!
Azi la ora 3 in sfarsit a rasp la mail si mi-a dat drumu la joc... la ora 4 era deja iar banat! Smile) SA LE DAU LA MUJE DE TAMPITI!

Am verificat cardu si au disparut aprox. 50 ron plm... cretini mai sunt astia!
Eu aveam de plata luna iulie si asta august acum... au luat banii de pe card pe august si iulie a dat failed si ban la loc.

Suspect Question drunken affraid <--- poate intelegeti cum ma simt!
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyMon Aug 04, 2008 10:58 pm

Romānul wrote:
Mama frate ce idioti sunt astia!!!
Azi la ora 3 in sfarsit a rasp la mail si mi-a dat drumu la joc... la ora 4 era deja iar banat! Smile) SA LE DAU LA MUJE DE TAMPITI!

Am verificat cardu si au disparut aprox. 50 ron plm... cretini mai sunt astia!
Eu aveam de plata luna iulie si asta august acum... au luat banii de pe card pe august si iulie a dat failed si ban la loc.

Suspect Question drunken affraid <--- poate intelegeti cum ma simt!
aceleasi probleme aici .... am toate dovezile pt a le face un proces... doar ca data banci nu corespunde cu data funcome... plm ... daca continua asa ma las de joc
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyTue Aug 05, 2008 1:19 pm

Mdeah sunt super dezamagit de Funcom . Si eu ma gandesc sa ma las daca o vor continua tot asa. (deja stau cu frozen account de 2 zile si nimic nu se rezolva)
Back to top Go down
niraco79
curios
curios
niraco79


Number of posts : 94
Age : 45
Location : Fury
Registration date : 2008-05-29

Ingame Character
Name: Niraco
Class: Assasin
Race: Aquilonian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyTue Aug 05, 2008 1:30 pm

stiti ca putetzi da cancel la o plata externa si daka vreti ii bagatzi si in necaz ca adati la explicatii ca v-au furat banii
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyTue Aug 05, 2008 1:46 pm

Mane aici e vb de mult timp si niste bani cheltuiti aiurea pe un proces foarte aiurea , iar pentru 60 ron / luna eu sincer nu ma agit. Daca traiam in America unde un proces se deruleaza mult mai rapid si cu un cost mai mic poate ca ma agitam sa fac ceva , dar tinand cont de faptul ca traim in Ro este putin cam dificil.

PS : Ma duc la un tovaras pentru cateva zile sa beau si sa uit de Fun(annoying)Com.V-am pupat , ne auzim peste cateva zile.

PS2 : Kulok daca e scoate banii aia de pe card (asta in cazul in care mai sunt acolo) .Multumesc anticipat pentru efortul depus , voi vb cu Razvan / Tex (Lambda Twisted Evil) sa ma ajute cu plata contului.
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyTue Aug 05, 2008 2:29 pm

Pana la urma Mavy , cum s-a rezolvat ?
Back to top Go down
niraco79
curios
curios
niraco79


Number of posts : 94
Age : 45
Location : Fury
Registration date : 2008-05-29

Ingame Character
Name: Niraco
Class: Assasin
Race: Aquilonian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyTue Aug 05, 2008 6:54 pm

eu nu vb de proces..exista un formular standard bancar prin care in un anumit termen de la o tranzactie externa pe card poti sa ceri anularea ei..si are rubrica de explicatii si poti scrie linistit ca ti-au furat banii si atunci politia din tara respectiva e anuntata automat de catre banca corespondenta de acolo prin care se face compensarea externa. Da e cu riscuri ca apoi se pot preleva de eula sa iti dea toti banii inapoi si sa iti inchida contu de tot.(cand zic toti banii inseamna inclusiv cei de pe joc fizic)
Back to top Go down
Romānul
noob
noob
Romānul


Number of posts : 12
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-07-01

Ingame Character
Name: Mavy
Class: PoM - se vede in poza
Race: Aquilonian - cred :)

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyTue Aug 05, 2008 7:20 pm

Pai ink nu s-a rezolvat... acum am contul iar pe Frozen (nu mai este banned) dar ideea este k astia mi-au luat bani din cont ieri si azi ...deci sunt 2 tranzactii catre funcom iar idiotii mi-au spus in mail sa verific cu banca si sa verific daca am destui bani in cont...pula mea acum am trimis mail si le-am spus k banii au fost transferati de 2 ori si ei imi arata pe site k un payment este bun si unu failed.

Acum am dat sa platesc iar si sper sa pot juca pana se rezolva treaba cu alea daca nu astia de la banca au spus sa sun la un numar pentru tranzactii online si sa le spun care tranzactie o vreau canceled k nu am primit "produsul" dar ideea este k nu stiu care din ele este cea acceptata pe site... LOL nu? scratch affraid
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyTue Aug 05, 2008 7:49 pm

Romānul wrote:
Pai ink nu s-a rezolvat... acum am contul iar pe Frozen (nu mai este banned) dar ideea este k astia mi-au luat bani din cont ieri si azi ...deci sunt 2 tranzactii catre funcom iar idiotii mi-au spus in mail sa verific cu banca si sa verific daca am destui bani in cont...pula mea acum am trimis mail si le-am spus k banii au fost transferati de 2 ori si ei imi arata pe site k un payment este bun si unu failed.

Acum am dat sa platesc iar si sper sa pot juca pana se rezolva treaba cu alea daca nu astia de la banca au spus sa sun la un numar pentru tranzactii online si sa le spun care tranzactie o vreau canceled k nu am primit "produsul" dar ideea este k nu stiu care din ele este cea acceptata pe site... LOL nu? scratch affraid

Deci exact asta am patit si eu ... cel mai bine este sa cumperi carduri de 60 de zile si nu ai treaba
Back to top Go down
Romānul
noob
noob
Romānul


Number of posts : 12
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-07-01

Ingame Character
Name: Mavy
Class: PoM - se vede in poza
Race: Aquilonian - cred :)

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyTue Aug 05, 2008 8:48 pm

Esteeee... am contul open si 2 luni platite dar acum ramane de vazut daca idiotii au mai luat ink o data banii din cont k fac spume!

parca vad 3 tranzactii pe detaliata....
Back to top Go down
Fuky
noob
noob



Number of posts : 3
Age : 44
Location : Oradea
Registration date : 2008-05-16

Ingame Character
Name: Fuchy
Class: Ranger
Race: Cimmerian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptySat Aug 09, 2008 1:57 am

Mda, uite ca nu sunt singuru bounce si yo am platit pt iunie cu un card iar pt luna iulie o trebuit sa schimb cardu ca celalat expira...si numa bine or luat astia banii in 28 iulie.. joc voios voinic cateva zile si apoi primesc ceva erori de plata..frozen sau ce pisici, reactivez plata si imi reactiveaza contu..apoi iar dupa cateva zile..primesc cea mai misto veste..BANNED..de ce........?care-i faza? confused
Am trimis la mailuri ..si primesc mailuri model format..Cu cine si la ce adresa imi recomandati sa vb? pale
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyMon Aug 11, 2008 12:29 am

Mah vreau sa va anunt ca voi fi inactiv o perioada pentru ca momentan nu mai am de unde sa scot inca 50 lei sa imi iau prepaid si cei de la Funcom nu binevoiesc a extrage banii din card si sa dea drumu la cont.

Sper in cel mai scut timp sa fac rost de bani si sa ne revedem Smile


Last edited by Nebiru on Tue Aug 12, 2008 2:24 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
scarba
curios
curios
scarba


Number of posts : 81
Age : 47
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-07-21

Ingame Character
Name: Scarba
Class: HoX
Race: Stygian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyTue Aug 12, 2008 1:14 am

scoate niste E de pe cont, comanda un prepaid de la aia "game sau cum le zice" asteapta 3-4 zile si vine acasa (asa a facut rassa din cate am auzit).
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 35
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned EmptyTue Aug 12, 2008 2:27 am

Well banii de pe card ii scot eu dar tot mai am nevoie de inca pe atat sa imi cumpar prepaid-ul ( ala e pe 2 luni , aka 60 zile )... bani pe care momentan nu ii am .

Trebuie sa vb zilele astea cu Razvan poate ma ajuta el si anume sa imi platesc contul de pe cardul sau.
Back to top Go down
Sponsored content





Mavy Account banned Empty
PostSubject: Re: Mavy Account banned   Mavy Account banned Empty

Back to top Go down
 
Mavy Account banned
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Problema cu un account

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Cafenea-
Jump to: