S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 GUILDA si CARCOTASII

Go down 
+4
MONCO
bethrazel
Kronus
Tartaros
8 posters
AuthorMessage
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

GUILDA si CARCOTASII Empty
PostSubject: GUILDA si CARCOTASII   GUILDA si CARCOTASII EmptyWed Jul 23, 2008 10:53 am

Mai baieti ... fak acest post pentru toti cei nemultumiti de aceasta ghilda si care folosesc anonimatul ca sa o critice si sa isi de-a cu parerea asupra unuia sau altuia. Am un sfat pt voi,daca nu va regasiti in aceasta ghilda incercati sa faceti voi una pentru ca sincer nimeni nu are nevoie de sfaturi date din anonimat.Daca sunteti destul de destepti,activi si de actiune ar fi bine sa va prezentati sa va spuneti ideile si sa discutam pe baza acestor idei. Sa nu creada 2 , 3 amarati ca daca incep sa faca iuresh pe nu`s ce forum e cineva interesat de scandalul lor...sincer ne doare la basca de anonimii care se cred mari organizatori. De aia avem ventrilo ... sa ne cunoastem , sa ne spunem parerile , sa colaboram. Nu vreti inseamna ca nu intruniti regulile facute cand aceasta ghilda a fost creeata si rezulta ca nici noi nu va vrem. Ok, vretzi sa ramani sa facetzi SS uri sa va demonstrati imbecilitatea, ramaneti dar o sa muritzi imbecili ca sa demonstrezi ce? Ca unu odata s-a enervat cu vreunu din voi ... e simplu. Nervi exista cand ai obiective si e normal sa vrei mai mult ... daca VOI anonimilor stati doar sa vanatzi unele momente neplacute facetzi dovada impontenei voastre sociale , inadaptabilitatii. Deci sfatul meu , imbecililor (*vorbesc aici de anonimi sa nu cumva sa sariti aia care is avocati din nastere).... e sa va intoarceti la barfele voastre de pe banca din fata blocului si sa va plangeti in continuare de cat de mizerabili sunteti,sunt sigur ca ve-tzi avea si audienta in randul gruparilor emo. Cam asta e ... si sa nu mai aud posturi stupide gen drama , drama topic ... nu e nici o drama aici , noi care ramanem o sa demonstram ceva. Zi buna !!!
Back to top Go down
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

GUILDA si CARCOTASII Empty
PostSubject: Re: GUILDA si CARCOTASII   GUILDA si CARCOTASII EmptyWed Jul 23, 2008 11:37 am

Tartaros, am postat si pe forumul respectiv si o sa zic si aici: NIMENI NU ESTE OBLIGAT SA STEA IN ACEASTA GUILDA!!! Daca sunt nemultumiri referitoare la anumite aspecte ale acestei guilde noi suntem deschisi la discutii. In acelasi timp este deranjant sa vezi ce posteaza anumiti indivizi pe alte forumuri sub protectia anonimatului.
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

GUILDA si CARCOTASII Empty
PostSubject: Re: GUILDA si CARCOTASII   GUILDA si CARCOTASII EmptyWed Jul 23, 2008 1:01 pm

daca se poate linkul catre forumul respectiv sa putem si noi raspunde, mc .
Back to top Go down
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

GUILDA si CARCOTASII Empty
PostSubject: Re: GUILDA si CARCOTASII   GUILDA si CARCOTASII EmptyWed Jul 23, 2008 1:22 pm

Acesta este linkul pentru acel forum: http://forum.computergames.ro/157-aoc-ghilde/368333-age-conan-facem-prima-ghilda-romaneasca/page-6.html#post38581298
Totusi, daca intrati, va rog sa fiti civilizati.
Back to top Go down
MONCO
Dentist
MONCO


Number of posts : 114
Age : 44
Location : vaslui
Registration date : 2008-06-02

Ingame Character
Name: MONCO
Class: SALBATIC
Race: CAUCAZIAN

GUILDA si CARCOTASII Empty
PostSubject: Re: GUILDA si CARCOTASII   GUILDA si CARCOTASII EmptyWed Jul 23, 2008 3:20 pm

In urma citirii acelui forum ma busheste rasu bai fratilor e clar trebuie sa cada regula cu 22+ pentru ca ,se pare sunt persoane de 22+care au mintea unui 5-
Baaaaa e un joc fratzilor e un joc
La unu cica "ce am facut io sa ma dea afara din ghilda "? de parca cineva i-a vandut apartamentu sau a fost concediat si mor copii de foame

Deci chestia cu 22+ trebuie sa cada ,am jucat cu pushti de 16 ani care dau lectii de maturitate la f multa lume de 22+
Parerea mea ;bladeus dai un spritz???
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

GUILDA si CARCOTASII Empty
PostSubject: Re: GUILDA si CARCOTASII   GUILDA si CARCOTASII EmptyWed Jul 23, 2008 4:21 pm

Pentru domnii care sunt nemultumiti:

1.Nimeni in nici un mmo-rpg nu o sa stea sa va creasca de la lvl 1, tu pe mine nu m-ai ajutat sa fac 80 asa ca nu am nici o obligatie morala fata de tine, doar daca sunt eu binevoitor o sa te ajut si asta tine de cum tu intelegi sa vorbesti si sa te comporti in game si pe vent. Ca exemplu : a fost un membru al guildei de lvl mic care a depus in banca 1000 de resurse, cand a venit vorba de power lvl ofiterii ( tartaros a fost cel care a zis primul, daca retin bine) au sarit sa-l ia in party. Asa ca dragul meu, cel care esti carcotas, te rog... daca nu te multumesti cu doua bucatzele de granit iti pot da ciocanul meu .
2. Am fost ofiter in cel mai mare guild de pe Khadgar "Bovine Intervention", cand un ofiter iti cerea ceva te duceai sa faci, era regula, daca nu faceai si nu te pregateai de raiduri primeai un avertisment, a doua oara kick din guild fara explicatii si nu era guild de romani. S.P.Q.R este un guild de casual playeri si nicidecum un guild hard-core, cei care aveti impresia ca este prea mult sa faceti macar un gest de bunavointa puteti pleca relaxati... va garantez ca in foarte scurt timp o sa renuntati de tot la jocul asta... NU ESTE SINGLE PLAYER, iar cu o astfel de atitudine nu o sa faceti fata in nici un guild.
3.Incercati sa faceti dumneavoastra un guild sa vedeti cat de usor este lol! , trebuie sa intelegeti ca a fi ofiter inseamna mult mai mult decat sa dai ordine, trebuie sa citesti strategii, sa te gandesti la setup-uri, sa inveti clasele ce fac sau ce sunt capabile sa faca, sa citesti ce questuri ai de facut pentru a reusi sa ajungi la un boss... ce gear are nevoie fiecare clasa, sa te ocupi de relatiile cu alte guilde, sa faci aliante pe care sa le respecti si tot asa, si peste toate astea sa vorbesti frumos cu anumiti playeri care cred ca odata ajunsi in guild noi restu' trebuie sa ii luam sa-i crestem, sa le facem orasul si sa-i imbracam fara ca ei sa miste un deget, sau cum spunea tot un domn ca dumneavoastra: "Cum nu-mi dati cal cand am facut 40?!!! pai ce mai caut eu cu voi?"(...). Intre paranteze sunt gandurile mele frumoase pentru dumneavoastra.
4. Trebuie sa faceti toate questurile, daca nu le faceti nu o sa aveti minimul necesar de gear sa VA ajutati la raiduri.
5. Va rog daca aveti ceva de spus in legatura cu comunitatea noastra sa scrieti aici pe forum sa va putem raspunde si nu pe x-forumuri, ceea ce faceti dumneavoastra se numeste barfa.
6. Oameni precum Elena au plecat din guild nu pentru ca noi am avut ceva cu el si pentru simplul motiv ca noi eram prea mici in lvl pentru a merge in raid cu el sau sa-l ajutam intr-un fel, este decizia domniei sale.
7. Invatati sa respectati oamenii care incearca sa construiasca ceva.
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

GUILDA si CARCOTASII Empty
PostSubject: Re: GUILDA si CARCOTASII   GUILDA si CARCOTASII EmptyWed Jul 23, 2008 4:49 pm

Ba frate multumesc lui D-zeu ca nu avem numai domnisoare si ca oamenii mai si gandesc aici .... si in general gandesc cei ce au avut responsabilitati intr-un jok de genul ... ma bucur ca Betrazel e pe aceeasi lungime de unda cu noi si propun acelasi lucru care l-am propus si pt geanina .... sa fie facut ofiter .... stie cu ce se mananca joaca. O ghilda de genul AOC nu poate fi condusa doar de iskander de mine de Razvan si geanina.....trebuie cel putin 10 ofiteri ....care sa urmareasca bunul mers al treburilor.....daca avem 10 - 15 va asigur eu ca in jurul lor va creste o ghilda f buna ... chiar daca lume o sa mai vina si o sa mai plece din diferite motive cu injuraturi sau fara. O zi buna ...
Back to top Go down
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

GUILDA si CARCOTASII Empty
PostSubject: Re: GUILDA si CARCOTASII   GUILDA si CARCOTASII EmptyWed Jul 23, 2008 6:53 pm

Sunt de acord cu promovarea lui Bethrazel, asta si datorita faptului ca are experienta intr-o pozitie similara si chiar s-a implicat in aceasta guilda (dar acelasi lucru il pot spune despre multi din guilda - oameni despre care pot spune sunt mandru ca sunt in aceeasi guilda). In acelasi timp as zice deocamdata sa ramanem 4 ofiteri + GMul. Asta in principal pentru ca seara avem cam 30-40 de oameni online si ajung astia 5 in clipa de fata. Adica un ofiter la 10 oameni e o medie destul de buna. Cam asta e parerea mea.
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

GUILDA si CARCOTASII Empty
PostSubject: Re: GUILDA si CARCOTASII   GUILDA si CARCOTASII EmptyWed Jul 23, 2008 7:35 pm

Kronus wrote:
Sunt de acord cu promovarea lui Bethrazel, asta si datorita faptului ca are experienta intr-o pozitie similara si chiar s-a implicat in aceasta guilda (dar acelasi lucru il pot spune despre multi din guilda - oameni despre care pot spune sunt mandru ca sunt in aceeasi guilda). In acelasi timp as zice deocamdata sa ramanem 4 ofiteri + GMul. Asta in principal pentru ca seara avem cam 30-40 de oameni online si ajung astia 5 in clipa de fata. Adica un ofiter la 10 oameni e o medie destul de buna. Cam asta e parerea mea.
Cum crezi frate....in mintea mea toti aia adevarati, nu dau nume sa nu ii uit pe unii sa se supere....is ofiteri....nu o sa ma auziti pe mine niciodata sa spun ceva daca un membru ma trimite la resurse,sau imi spune sa fak ceva pt ghilda ..... deci ... sa incercam cei ce ramanem sa facem ceva sa nu mai aud carcotasii ca nu se pot face ghilde de romani......carcotasi ramasi sclavi ai prosternarii pseudo-capitaliste din vremurile apuse. study
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

GUILDA si CARCOTASII Empty
PostSubject: Re: GUILDA si CARCOTASII   GUILDA si CARCOTASII EmptyWed Jul 23, 2008 8:01 pm

Kronus wrote:
Sunt de acord cu promovarea lui Bethrazel, asta si datorita faptului ca are experienta intr-o pozitie similara si chiar s-a implicat in aceasta guilda (dar acelasi lucru il pot spune despre multi din guilda - oameni despre care pot spune sunt mandru ca sunt in aceeasi guilda). In acelasi timp as zice deocamdata sa ramanem 4 ofiteri + GMul. Asta in principal pentru ca seara avem cam 30-40 de oameni online si ajung astia 5 in clipa de fata. Adica un ofiter la 10 oameni e o medie destul de buna. Cam asta e parerea mea.
Va multumesc pentru parerea voastra, din nefericire cum am spus a fi ofiter implica anumite raspunderi, iar aceste raspunderi inseamna timp, timp pe care nu-l mai am, joc prea putin pentru a putea face ceea ce ar trebui un ofiter sa faca, dar asta nu inseamna ca noi restul nu trebuie sa ne implicam, sau daca ne implicam sa vrem a fi ofiteri.
Back to top Go down
Deceneu/Blestem
apprentice
apprentice



Number of posts : 43
Age : 40
Location : speed
Registration date : 2008-05-23

GUILDA si CARCOTASII Empty
PostSubject: Re: GUILDA si CARCOTASII   GUILDA si CARCOTASII EmptyWed Jul 23, 2008 9:19 pm

mie mi se pare ca dintre toti carcotasii aia, sunt de fapt doar 2 oameni cu mai multe conturi pe computergames, mai ales ca spun cam aceleasi idiotenii
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

GUILDA si CARCOTASII Empty
PostSubject: Re: GUILDA si CARCOTASII   GUILDA si CARCOTASII EmptyFri Jul 25, 2008 10:00 am

bai .. io g tt[oh bvrewau sa fi u ofie tyer / . ofiteru l clan ului major . CCC: lar. a, m citit o ora numa tampenio . voi atizi tampit ma ?? daca vpo i nu .. eu da. fara joint ede akum inmcolo. ma facem fo ofiterrt ... punct
Back to top Go down
Masakan
curios
curios



Number of posts : 57
Age : 42
Location : Timisoara
Registration date : 2008-05-12

Ingame Character
Name: Masakan
Class: Barbarian
Race: Aquilonian

GUILDA si CARCOTASII Empty
PostSubject: Re: GUILDA si CARCOTASII   GUILDA si CARCOTASII EmptyFri Jul 25, 2008 10:35 am

ROFL

Bladeus as usual face deliciul acestor topicuri lol!
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

GUILDA si CARCOTASII Empty
PostSubject: Re: GUILDA si CARCOTASII   GUILDA si CARCOTASII EmptyFri Jul 25, 2008 12:30 pm

Bladeus wrote:
bai .. io g tt[oh bvrewau sa fi u ofie tyer / . ofiteru l clan ului major . CCC: lar. a, m citit o ora numa tampenio . voi atizi tampit ma ?? daca vpo i nu .. eu da. fara joint ede akum inmcolo. ma facem fo ofiterrt ... punct
De acord cu cererea barbarului....merita sa avem un ofiter mai tot timpul high ..... esti responsabil de azi cu Batalionul Disciplinar.
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

GUILDA si CARCOTASII Empty
PostSubject: Re: GUILDA si CARCOTASII   GUILDA si CARCOTASII EmptyFri Jul 25, 2008 7:01 pm

Fiind moment de betie tac Very Happy . Dar da , cererea o fac. Eu nu joc decat 1 ora sau 2 pe zi , ca sincer mai mult nu stau in fata calculatorului. Dar singurul motiv pentru care joc Age of Conan e S.P.Q.R in momentul de fata pentru ca ma simt bine intr-o comunitate Ro (fiind plecat departe). Si nu vreau sa vad certuri si coplarii gen cum le-am vazut pe alea de pe computergames.
Back to top Go down
niraco79
curios
curios
niraco79


Number of posts : 94
Age : 45
Location : Fury
Registration date : 2008-05-29

Ingame Character
Name: Niraco
Class: Assasin
Race: Aquilonian

GUILDA si CARCOTASII Empty
PostSubject: Re: GUILDA si CARCOTASII   GUILDA si CARCOTASII EmptySun Jul 27, 2008 10:16 pm

amin bethrazel
Back to top Go down
Sponsored content





GUILDA si CARCOTASII Empty
PostSubject: Re: GUILDA si CARCOTASII   GUILDA si CARCOTASII Empty

Back to top Go down
 
GUILDA si CARCOTASII
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Tank in Guilda
» jucatori straini in guilda ???
» vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Brainstorming-
Jump to: