S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 ,,Povestea lui Singurel”

Go down 
5 posters
AuthorMessage
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

,,Povestea lui Singurel” Empty
PostSubject: ,,Povestea lui Singurel”   ,,Povestea lui Singurel” EmptyWed Oct 01, 2008 3:13 pm

A fost odată un băieţel pe care-l chema SingurEl. Nu-l chema aşa după botez, însă numele lui avea un chicihirez.

Îi plăcea singurătatea şi, vă spun cu toată sinceritatea, căuta un locuşor mai ferit, să rămână singur cu el. De aceea-i spunea SingurEl.

Nu era însă singur pe lume, ba, vă pot spune că era înconjurat de părinţi, de bunici, de unchi şi de mătuşici, de verişori şi verişoare, cât sub lună şi sub soare.

SingurEl petrecea timp berechet pe Internet, unde juca jocuri interesante ori de-a dreptul savante.

Gândurile, cuvintele, faptele lui, pe care nu mai aveai loc să le pui, le atârnase-ntr-un cui. Ce fel de cui mă-ntrebaţi? Din acelea pe care nici nu poţi să le baţi că sunt tari de cap şi când faci: jap! cu ciocanul se-ndoaie, pehlivanul şi nici cu arcanul nu poţi să-l scoţi. Cine poate îi dau câţiva zloţi.

Dar să revenim la SingurEl. Să cheme şi el vreun coleg de-o seamă cu el sau mai măricel, vreun vecin cel puţin, pas! În privinţa asta era lasă-mă să te las.

Aşa, fără motiv, se temea să trăiască în colectiv.

De-aia o mătuşă îl poreclise SingurEl şi-acest nume i se potrivea ca o mănuşă.
Dar am uitat să vi-l descriu pe acest năstruşnic băiat zvăpăiat. SingurEl era nici înăltuţ, nici mărunţel. Era tocmai potrivit pentru un băiat reuşit. Mai mult, era ne-mai-po-me-nit!

Ce-ar fi să-l invităm la noi până joi, să ne jucăm împreună până să dăm cu barda în lună?

Haideţi că acuş are mintea coaptă şi abia vă aşteaptă.

O să vin şi eu cu el să mă amuz niţel.

Fără sfială, poate mai uităm de plictiseală…

,,Povestea lui Singurel” 14296
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

,,Povestea lui Singurel” Empty
PostSubject: Re: ,,Povestea lui Singurel”   ,,Povestea lui Singurel” EmptyWed Oct 01, 2008 11:08 pm

Shocked
Back to top Go down
despisedicon(blackcloud)
Expert
Expert
despisedicon(blackcloud)


Number of posts : 245
Age : 41
Location : buzau
Registration date : 2008-06-22

Ingame Character
Name: despised icon
Class:
Race: barbarian

,,Povestea lui Singurel” Empty
PostSubject: Re: ,,Povestea lui Singurel”   ,,Povestea lui Singurel” EmptyThu Oct 02, 2008 9:50 am

io stiu cinei el
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

,,Povestea lui Singurel” Empty
PostSubject: Re: ,,Povestea lui Singurel”   ,,Povestea lui Singurel” EmptyThu Oct 02, 2008 10:34 am

fock....ia uite pt ce am pierdut eu 2 minute....sa citesc postu asta Smile!!!!!!!!! si nu am inteles nimica ....cred ca oracaila se plictisea
Back to top Go down
Rassa
Expert
Expert
Rassa


Number of posts : 210
Age : 37
Location : Craiova
Registration date : 2008-07-22

Ingame Character
Name: Rassa
Class: Barbarian
Race: Aquilian

,,Povestea lui Singurel” Empty
PostSubject: Re: ,,Povestea lui Singurel”   ,,Povestea lui Singurel” EmptyThu Oct 02, 2008 10:37 am

Majester wrote:
fock....ia uite pt ce am pierdut eu 2 minute....sa citesc postu asta Smile!!!!!!!!! si nu am inteles nimica ....cred ca oracaila se plictisea



2 min din viata ta din viata mea asa face viata preotu nostru !! bulanje diseara facem si noi un pvp te roggg ???
Back to top Go down
Sponsored content





,,Povestea lui Singurel” Empty
PostSubject: Re: ,,Povestea lui Singurel”   ,,Povestea lui Singurel” Empty

Back to top Go down
 
,,Povestea lui Singurel”
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Cafenea-
Jump to: