S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Gathering professions

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Gathering professions Empty
PostSubject: Gathering professions   Gathering professions EmptyMon May 19, 2008 11:17 am

In AoC poti sa iei toate profesiile de gathering incepand cu lvl 20. Va sfatuiesc sa cautati trainerii si sa le invatati pentru ca trebuie stranse materiale pentru crafting. Totusi la lvl 40 trebuie sa strangi 3 gold pentru mount deci trebuie facuti si bani intr-un sistem in care piata nu functioneaza si nu poti sa craftezi nimic pana la lvl 40. Trebuie sa discutam si pe tema asta si aici apelez in special la mihA (Cosmin) care a jucat closed beta si poate are ceva informatii utile la capitolul financiar.
Back to top Go down
mihA
apprentice
apprentice



Number of posts : 32
Age : 46
Location : london
Registration date : 2008-04-22

Gathering professions Empty
PostSubject: Re: Gathering professions   Gathering professions EmptyMon May 19, 2008 12:18 pm

Kronus wrote:
In AoC poti sa iei toate profesiile de gathering incepand cu lvl 20. Va sfatuiesc sa cautati trainerii si sa le invatati pentru ca trebuie stranse materiale pentru crafting. Totusi la lvl 40 trebuie sa strangi 3 gold pentru mount deci trebuie facuti si bani intr-un sistem in care piata nu functioneaza si nu poti sa craftezi nimic pana la lvl 40. Trebuie sa discutam si pe tema asta si aici apelez in special la mihA (Cosmin) care a jucat closed beta si poate are ceva informatii utile la capitolul financiar.

Cam greu cu banutzi. In beta nu functiona deloc trade post-ul , a fost un test odata cateva ore unde am vazut ce si cum dar a fost numai un stress test. Acum vad ca merge (exceptzie aseara), si eu teoretic pun tot ce este green la vanzare cu pretzuri modice ce-i drept. De asemenea dropul de currency era/ si pare ca s-a mentzinut, foarte slab. Adica eu la lvl 30 aveam 70S si imi aduc aminte ca un potion de nivelul meu (greater) costa 75S:D..deci cred alchimist fiind potzi face bani.
Oricum daca este o cale de facut bani o gasesc eu..... Laughing , insa am senzatzia ca nu va fi ca alte jocuri, money centric.
Spuneau ceva de guild tax, se pune 10% de exemplu si atunci din drop automat 10% se duc in guild bank insa nu cred ca este implementat.
Back to top Go down
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Gathering professions Empty
PostSubject: Re: Gathering professions   Gathering professions EmptyMon May 19, 2008 12:28 pm

O alta problema mai este si gearul. Avand in vedere faptul ca de abia de la lvl 40 incepe craftingul pana atunci ne bazam pe dropuri si quest items? Exista anumiti vanzatori care ofera iteme macar verzi ca lumea?
Cosmin poate avem diseara o discutie pe ventrilo pe anumite aspecte.
Back to top Go down
Sponsored content





Gathering professions Empty
PostSubject: Re: Gathering professions   Gathering professions Empty

Back to top Go down
 
Gathering professions
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Gathering hints
» Gathering idea
» Gathering Resource for Guild Donation Rules

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Brainstorming-
Jump to: