S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Armura pt guardian

Go down 
+9
Tartaros
Roirrawcro
razvanp
Uncas
despisedicon(blackcloud)
bethrazel
BreakRule
Nebiru
kulok
13 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next

Sunteti de acord sa punem mana de la mana ?
1. Da!
Armura pt guardian Vote_lcap88%Armura pt guardian Vote_rcap
 88% [ 15 ]
2. NU!
Armura pt guardian Vote_lcap6%Armura pt guardian Vote_rcap
 6% [ 1 ]
3. Nu ma intereseaza!
Armura pt guardian Vote_lcap6%Armura pt guardian Vote_rcap
 6% [ 1 ]
Total Votes : 17
 
Poll closed

AuthorMessage
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyWed Sep 03, 2008 12:23 pm

Baieti am vb cu Uncas si am decis sa incercam sa facem un set de plate armor pt guardian cu gems de rezz.

Eu sunt armorsmith deci pot sa fac setul de 80, ce am nevoie este duskmetal, gold +blue iron (eu am 3) mai trebuie inca 5 blue iron.

pt Necklace => 1x platinum + gold
pt back => 1x Gossamer silk + iron silk
pt ring => 2x platinum + gold

Ne trebuie 36 gems:

we need uncut jade or flawless jade


kulok are 2 de 1,4 crushing
Back to top Go down
Nebiru
Expert
Expert
Nebiru


Number of posts : 246
Age : 34
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-06-04

Ingame Character
Name: Nebiru
Class: Necromancer
Race: Stygian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyWed Sep 03, 2008 12:25 pm

Voted YES , acum ca o sa revin si eu in joc voi ajuta cu orice pot .
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyWed Sep 03, 2008 12:33 pm

Daca o faci toata cu gems rezultate din jade (lvl 75) la final o sa se cunoasca diferenta de rezistente. Trebuie facute cu gems de 80 (1,6 rez.) si eventual completata la final cu gems de lvl mai mic daca nu ai destule de 80.
Nu prea aveti nici o treaba cu jocul asta Very Happy
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyWed Sep 03, 2008 12:41 pm

BreakRule wrote:
Daca o faci toata cu gems rezultate din jade (lvl 75) la final o sa se cunoasca diferenta de rezistente. Trebuie facute cu gems de 80 (1,6 rez.) si eventual completata la final cu gems de lvl mai mic daca nu ai destule de 80.
Nu prea aveti nici o treaba cu jocul asta Very Happy



Esti un dulce ce sa zic ...
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyWed Sep 03, 2008 12:48 pm

sunt pentru, intrebare pentru ca nu am facut nimic cu socket pana acum in aoc, pot si inlocuite gem-urile pe un costum?. Daca da... facem din ce avem, decat deloc bine si asa si inlocuim pe parcurs, daca nu ma insel sunt 33 de sloturi disponibile cu 1.4 avem 46.2 res cu 1.6 52.8, neck-ul +inelele sunt pentru rezistente de magic deci tankul pierde 6.6 resist. Cred ca pot trai cu chestia asta. Acum daca m-am inselat cu ceva va rog sa am corectati...
Back to top Go down
despisedicon(blackcloud)
Expert
Expert
despisedicon(blackcloud)


Number of posts : 245
Age : 41
Location : buzau
Registration date : 2008-06-22

Ingame Character
Name: despised icon
Class:
Race: barbarian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyWed Sep 03, 2008 2:00 pm

poi din moment ce suntem o ghiulda e logic sa punem mana d la mana sa luam p datorie de la bosi Smile ceva blue iron parca am si eu Rolling Eyes
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyWed Sep 03, 2008 2:11 pm

daca puteti ajuta mail catre mine si eu le fac ... rez pt armuri le'am facut deja am farmat astazi pt ele!

mai trebuie blue iron, platinum si gems
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyWed Sep 03, 2008 2:12 pm

mai trebuie arma si scut. O sa-ti trimit si eu tot ce am cand ajung acasa
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyWed Sep 03, 2008 2:50 pm

Avem asa:


Bluesteel Full-plate Helm - Done wiht out gems
Bluesteel Full-plate Chestguard - Done wiht out gems
Bluesteel Full-plate Gauntlets - Done wiht out gems
Bluesteel Full-plate Sabatons - Done wiht out gems
Bluesteel Full-plate Armguards - Done wiht out gems
Bluesteel Full-plate Girdle - Done wiht out gems
Bluesteel Full-plate Vambraces - Done wiht out gems
Bluesteel Full-plate Legguards - Done wiht out gems

Filigree Gold Carcanet - Done wiht out gems
Filigree Gold Signet - Done wiht out gems
Filigree Steelsilk Cloak - Done wiht out gems
Reinforced Heavy Scutum - Done with out gems
Arma nu stiu cum se numeste las un weaponsmith sa se ocupe

Gems :

2x Unyielding Oblique Jade (1,4 crushing)
0x Unyielding Oblique Emerald (1,6 srushing)

1x Uncut Jade
0x Flawless Jade

Asta am eu si cu ce pot ajuta.
Completez pe parcus ce fac rost si de restul.


Last edited by kulok on Wed Sep 03, 2008 10:31 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyWed Sep 03, 2008 2:52 pm

am eu 10 blue iron si platinum. trebuie sa facem un set si cu slashing daca nu ma insel


Last edited by bethrazel on Wed Sep 03, 2008 2:53 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyWed Sep 03, 2008 2:53 pm

perfect trimitele prin mail si le fac pe restul. ... deci doar gems mai avem nevoie!
Back to top Go down
Uncas
Officer
Uncas


Number of posts : 47
Age : 54
Location : Vicovu de Jos/Suceava
Registration date : 2008-04-22

Ingame Character
Name: Tembohabe
Class: Guardian
Race: Cimmerian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyWed Sep 03, 2008 3:14 pm

k ...vreo 9 gemuri am io ...sper sa iasa macar 3 de care avem nevoie din ele
Twisted Evil
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyWed Sep 03, 2008 11:43 pm

acuma asteptam patch'ul de maine si daca nu se nerf'uiesc rez facem armura ... dar sariti cu gems ca e imposibil sa nu aveti 2-3 pe la voi ...
Back to top Go down
BreakRule
curios
curios



Number of posts : 84
Age : 52
Location : Alba Iulia
Registration date : 2008-04-26

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyThu Sep 04, 2008 12:12 am

Au ,da le vand Very Happy Am vazut eu cateva de vanzare ale unora din SPQR.( 6,5 g vrea unul , adica chiar peste pretul pietei) Asa e la romani:ce e al meu e sfant iar ce e al tau apartine comunitatii care trebuie ajutata Smile)
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyThu Sep 04, 2008 12:46 am

BreakRule wrote:
Au ,da le vand Very Happy Am vazut eu cateva de vanzare ale unora din SPQR.( 6,5 g vrea unul , adica chiar peste pretul pietei) Asa e la romani:ce e al meu e sfant iar ce e al tau apartine comunitatii care trebuie ajutata Smile)

Sincer nimeni nu e obligat sa dea nimica, doar cei care doresc, dar daca eu vad la vanzare si apartin oamenilor din spqr eu iti promit ca ei in raid cu noi nu vor fii sau nu voi fi eu:)

Totusi apelez la bunu'l simt al oamenilor ca nu se imbogateste din 6 gold, si eu zic ca e mai bine sa avem un gardian imbracat ca sa punem mana pe epice decat sa faci traista mai plina si sa zica aoleu nu e tank care sa faca fata in RAID.
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyThu Sep 04, 2008 10:07 am

Armura pt guardian Kulok_11


Setul este gata, dar inca nu am primit nici un gems!

Am nevoie de :

Armura pt guardian Gems10
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyThu Sep 04, 2008 10:29 am

mda... faza cu dkpu trebuie sa intre ca asa nu ajungem nicaieri, plus taxa lunara de 4 golzi tocmai sa avem bani ca sa nu mai fie nevoie de sa apelam la bunul simt. Stiu cazuri in care s-au vandut iteme in cadrul guildei, ceea ce e de tot rahatu', ma rog fiecare dupa cum intelege. Oricum ideea e ca in mare avem cel mult 20 de oameni care fac ceva, restul sunt pe cont propriu, nici macar pe forum nu intra sa vada ce si cum.... vezi intrebarea "ce facem in seara asta?" cand eu postez in fiecare zi ce intentionam sa facem si ora la care o sa facem. Nu impartasesc ideea ca romanii sunt de rahat, dar majoritatea nu reusesc sa prinda ideea de masive multiplayer...
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyThu Sep 04, 2008 10:45 am

atunci hai sa facem altfel, in fuctie de activitatea de pe forum si o istoria a fiecarui membru din guilda, se stabilesc prioritatii in diferite actiuni. De ex: participarea la raid, systemul de loot!

Sau stabilim clar taxa pt cei de 70-80 si atunci o sa se schimbe multe. Si putem sa facem cu avertismente, ca sa nu ii dam afara din guilda daca nu platesc taxa, gen: Daca nu reusesti sa platesti sap asta nu ai drept de loot in raid sap respectiva, a doua sap daca tot nu plateste deja ti se taie participarea la raid, a treia sap expulzarea din guilda.


Sincer prefer sa joc cu oameni care ma pot baza decat pe un om care nu stie ce e aia team work sau cu ce se mananca o guilda!

Putem sa facem o discutie intre offiteri si sa stabilim o data asta!
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyThu Sep 04, 2008 10:49 am

Singura chestie pe care pot sa o zic , dintr-o guilda de peste "100" de romani activi sau nu sunt activi, in fine , doar 14 au facut donatie catre guilda saptamana trecuta....aici se poate pune un semnul intrebarii , DE CE scratch
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyThu Sep 04, 2008 10:57 am

le'ai cerut explicatii de ce nu au facut aceste donarii? s'a stabilit ceva in caz ca or sa fie oameni care nu fac? s'au luat masurii in acest caz?

Nu e vina oamenilor ca nu dau ci vina noastra ca ii lasam "nepedepsiti".
Back to top Go down
razvanp
Officer
razvanp


Number of posts : 334
Age : 36
Location : bucuresti
Registration date : 2008-08-07

Ingame Character
Name: Oracolul
Class: Priest of Mitra
Race: Aquilonian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyThu Sep 04, 2008 10:59 am

nu era stabilita o "pedeapsa" pentru oameni , era pur si simplu vorba de bunul simt al fiecaruia in parte, se pare ca ar trebuii sa se ia masuri, eu nu as mai lua in raid sau la crestere sau da obiecte moca pentru acesti "indivizi". Very Happy , o idee Idea
Back to top Go down
Roirrawcro
noob
noob
Roirrawcro


Number of posts : 13
Age : 48
Location : Ploiesti
Registration date : 2008-07-29

Ingame Character
Name: Roirrawcro
Class: Guarian
Race: Cimmerian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyThu Sep 04, 2008 11:55 am

Quote :
Nu e vina oamenilor ca nu dau ci vina noastra ca ii lasam "nepedepsiti".

Bine zis Kulok
Daca voi ofiterii nu impuneti o anumita conudita atunci noi restul ne cam facem de cap.
Apropo asta e primul post pe care il fac pe forum cu toate ca forumul il urmaresc de mult.
Inscrierea pe forum a fost facuta cu nickul Lettal dar am citit ca aveti nevoie de guardieni si am dat rerol de la assasin(si cred ca bine am facut ca incepuse sa-mi scoata fire de par alb Razz ).
Relativ la partea cu materialele necesare construirii orasului inca nu pot aduna genul ala de resurse care sunt afisate in guild mesaj dar daca mai e nevoie de granit,yew,electrum,iron ziceti ca astea le pot aduna.
Si apropo cine stie sa-mi spuna daca o armura se poate soketa cu gemuri diferite sau se poate soketa numai cu acelasi tip de gem deoarece mi-am facut toata armura albastra de lvl 60 si cred ca am facut-o degeaba.
Back to top Go down
Roirrawcro
noob
noob
Roirrawcro


Number of posts : 13
Age : 48
Location : Ploiesti
Registration date : 2008-07-29

Ingame Character
Name: Roirrawcro
Class: Guarian
Race: Cimmerian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyThu Sep 04, 2008 11:59 am

Inca o intrebare in legatura cu soketarea daca am pus deja un gem pe armura se poate inlocui sau trebuie ca restul de 2 gemuri sa fie la fel sau din aceiasi clasa sau dracu sa le ia ca m-au albit .
Si apropo in caz ca mi-am batut joc de asta urmatorul lvl la armura este la lvl 65 sau la lvl 70?
Back to top Go down
Roirrawcro
noob
noob
Roirrawcro


Number of posts : 13
Age : 48
Location : Ploiesti
Registration date : 2008-07-29

Ingame Character
Name: Roirrawcro
Class: Guarian
Race: Cimmerian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyThu Sep 04, 2008 12:01 pm

Intrebarea este pentru tine kulok ca vad ca esti armoursmith.
Si inca ceva la ce mobi si in ce zona gasesc cel mai repede silk ca mai am nevoie ca sa termin q de armoursmith.
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian EmptyThu Sep 04, 2008 12:15 pm

Oameni buni....de accea am facut acel sistem gen DKP ca oamenii sa se uite si sa vada cine merita si cine nu merita sa aiba prioritate la epice si asa mai departe. Propun sa asteptam update -ul de saptamana asta si apoi sa facem planuri. Si Betra si Kulok .... sa va vad si pe voi in lista cu rsurse acolo .... ca jocul nu inseamna doar raid Smile no offence dar nimeni nu e scutit de asta kiar daca se ocupa si de altceva. Eu o sa plec la mare in nopatea asta si lipsesc cam o saptamana ... deci sper sa nu va scoateti okii pana vin.
Back to top Go down
Sponsored content





Armura pt guardian Empty
PostSubject: Re: Armura pt guardian   Armura pt guardian Empty

Back to top Go down
 
Armura pt guardian
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Vaxis-guardian

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Raids-
Jump to: