S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 DKP SYSTEM

Go down 
+7
Flo13
Kronus
bethrazel
Troianu
Tartaros
Majester
Alexame
11 posters
AuthorMessage
Alexame
noob
noob



Number of posts : 3
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-27

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 22, 2008 9:46 am

Salut, desi nu am fost foarte activ in ultima vreme si nu sunt inca 80, vroiam sa aduc o idee legata de cum se poate distribui mai eficient lootul.
Sigur nimic nou sub soare, probabil multi sunteti obisnuiti cu sistemul, dar eu am sa repet povestea pentru a putea fi discutat pe larg in acest cadru ( daca se considera utila ofc)
Systemul dkp are ca avantaj trei lucruri fundamentale dupa parerea mea :
1. distribuirea lootului in mod echitabil, anume cei activi vor fi rasplatiti mai mult decat cei ce joaca mai rar.
2. atragerea cat mai multor jucatori spre un progres real incurajand jucatorii sa omoare bosi si nu sa faca doar act de prezenta prin atribuirea unui mare numar de puncte per boss omorat.
3. garantia obtinerii itemului pe care il doresti (strangi punctele si stii sigur ca il vei obtine si nu vine un altul ce joaca prima data si ti-l ia).

Avantajele ar fi enorme prin itemizarea persoanelor active -ceea ce ar aduce beneficiu pe termen lung guildei -> si tuturor printru-un progres sustinut PVE.

Cum functioneaza sistemul :

Desi sunt mai multe modele, cel preferat de mine si folosit indelung cu succes de toate guildele hardcore din wow este urmatorul :

Fiecare Boss are un loot list. In functie de calitatea itemului, tuturor obiectelor care dropeaza, li se atribuie un numar de puncte cu care poate fi cumparat . spre exemplu sabia epica X = 15 dkp points, tier 1 shoulder = 10 dkp points.

Jucatorii pot obtine puncte dkp participand la raiduri (spre exemplu 1 dkp point), omorand bosi ( 3 dkp point ptr fiecare jucator pentru un boss tier 1 sau 6 dkp points pentru un boss tier 2), si bonusuri se pot atribui oricand la propunerea ofiterolor pentru special kill sau pentru performante bune , etc.

Adunarea punctelor se poate facwe foarte simplu fancadu-se screenshot la fiecare raid si folosind un fisier excel ce se updateaza easy. alternativ exista programul EQdkp -cu update pentru conan.
Discutii.
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 22, 2008 9:54 am

eu sunt de acord...si sincer mi-ar place sa te ocupi tu de chestia asta pt ca eu nu ma pricem la asa ceva.
+ de asta or sa apara anumiti jucatori care or sa se logeze numai cand e vb de raiduri si o sa dea need la iteme la fel ca unu care in ziua respectiva a adunat resurse sau eu stiu ...a facut alte lucruri pt guilda....lucru care consider ca ar treb luat in considerare
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 22, 2008 9:56 am

Super adevarata propunere si daca te pricepi te-as ruga sa implementezi sistemul asta.
Back to top Go down
Troianu
apprentice
apprentice



Number of posts : 25
Age : 50
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-22

Ingame Character
Name: Troianu
Class: INGINER
Race: INFOMETAT

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 22, 2008 9:58 am

1.Am propus asta acum mai bine de o luna dar toata lumea mi-a sarit in cap.Nici nu si-au pus macar problema de asa ceva.Problema cu jucatorii romani este ca orice lucru pe care nu il inteleg la prima vedere sau pare mai compliccat ii sperie!
2.Ne trebuie mai multi jucatori in ghilda ca sa fie competitie pe spoturile libere din raid.Numai atunci va exista cat de cat disciplina in raiduri.Noi de abia reusim sa completam un amarat de raid cu tot felul de lvl mici si cu altii din diferite ghilde.
3.Am spus de mai mult timp ca jucatori romani nu avem de unde sa mai recrutam pt simplul motiv ca nu mai exista pe serverul asta sau daca mai exista sunt foarte putini(in alte ghilde sau iesit din ghilda noastra si nu vor sa se mai intoarca).
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 22, 2008 10:05 am

Troianu wrote:
1.Am propus asta acum mai bine de o luna dar toata lumea mi-a sarit in cap.Nici nu si-au pus macar problema de asa ceva.Problema cu jucatorii romani este ca orice lucru pe care nu il inteleg la prima vedere sau pare mai compliccat ii sperie!
2.Ne trebuie mai multi jucatori in ghilda ca sa fie competitie pe spoturile libere din raid.Numai atunci va exista cat de cat disciplina in raiduri.Noi de abia reusim sa completam un amarat de raid cu tot felul de lvl mici si cu altii din diferite ghilde.
3.Am spus de mai mult timp ca jucatori romani nu avem de unde sa mai recrutam pt simplul motiv ca nu mai exista pe serverul asta sau daca mai exista sunt foarte putini(in alte ghilde sau iesit din ghilda noastra si nu vor sa se mai intoarca).
Troiene la cate raiduri am particapat io de boss si crede-ma au fost peste 15 .... nu am vazut nici o ghilda full. O guilda forma majoritatea 12 15 charuri si restu ii lua de umplutura din alte guilde si crede-ma ca eram bucurosi. O sa incepem sa recrutam ... deci poti sa te ocupi de asta deja.
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 22, 2008 12:04 pm

1.Bun... dkp nu avem cum sa punem pentru ca sunt mereu aceeasi oameni. Cand o sa fim 60 de lvl 80 activi atunci o sa folosim si sistemul asta, desi la cat de usor pare sa fie jocul nu stiu in ce masura o sa fie aplicabil, o sa vedem.
2.Cu strainii o sa fie ciudat pentru ca sunt cativa de la noi care nu stiu engleza deloc si inseamna ca trebuie sa stau sa explic de doua ori acelasi lucru, depinde de voi.
3.De strigat nu o sa strig la nimeni, am rabdare, dar daca nu se inteleg anumite lucruri nu o sa mai organizez raid-uri, aseara as fi dat multe kick-uri dar nu am cu cine sa va inlocuiesc asa ca norocul vostru. Inca un lucru nu vreau discutii pe canal, daca eu zic sa omorati x mob in loc de y se omoara x fara comentarii ca am eu un motiv pentru care cer lucrul ala.
Eu sunt pro small talk intre batalii dau savoare raid-ului, deci in raidul meu eu accept orice unghie rupta. Stiu ca e greu sa asculti, ca vrei si tu sa participi, ca ai o idee pe care vrei sa o impartasesti...dar nu folosi ventul pentru asta, o sa va rog sa-mi dati private si daca ajung la concluzia ca e un lucru bun o sa-l punem in aplicare.
Am omorat un boss la a doua seara fata in fata cu el si asta cu multi sub lvl 80, daca credeti ca a durat mult.... as vrea sa va pot da kick Twisted Evil
4. Geanina si Tartoru voi doi ati vorbit mult prea mult aseara, stiu ca sunteti mai colerici dar mute la microfon si bagati din top cat vreti, intre batalii se accepta si injuraturi dar nu la adresa raid-ului sau a unei persoane din raid, dar fara sfaturi de tactica nu de alta da suntem deja 3 care ne ocupam de asta.
5. in TS exista optiune de mute fata de un anumit membru,daca exista si pe vent optiunea asta si considerati ca sunteti deranjat de cineva r-click p el si mute pentru voi, e un fel de ignore.
6.Kick din guild nu trebuie sa aibe decat guild masterul, pana la urma orice problema in ionteriorul guildului trebuie sa treaca pe la el.
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 22, 2008 12:53 pm

Loool eu ce am vorbit prietene pana la urma inafara de LINISTE??? Hmmm curios ca m-ai gasit taman pe mine vorbitor care am cerut tot timpul liniste si disciplina. In fine o sa incercam si cu alt RL ... de exemplu Troianu ... sau altii si vedem diferentele.
Back to top Go down
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 22, 2008 1:07 pm

De ce am incerca cu alt RL din moment ce cu Bethrazel a functionat raidul aseara? E adevarat ca trebuie mai multa disciplina in timpul raidului, dar in acelasi timp RL are puteri absolute pe perioada raidului. Suntem la al doilea raid serios ca guilda, si am avut multi jucatori sub 80. Astea o sa se schimbe in timp. Singurul lucru pe care l-as putea reprosa lui Bethrazel este faptul ca trebuie sa fie mai ferm cu disciplina, dar din moment ce am decis un RL, nu are sens sa ii schimbam dupa cum bate vantul.
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 22, 2008 1:07 pm

bethrezel sa sti ca nu ma asteptam sa ma jignesti asa profund direct la sentiment ...de acum sa sti ca nu o sa mai vb deloc Smile Razz
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 22, 2008 1:10 pm

Kronus wrote:
De ce am incerca cu alt RL din moment ce cu Bethrazel a functionat raidul aseara? E adevarat ca trebuie mai multa disciplina in timpul raidului, dar in acelasi timp RL are puteri absolute pe perioada raidului. Suntem la al doilea raid serios ca guilda, si am avut multi jucatori sub 80. Astea o sa se schimbe in timp. Singurul lucru pe care l-as putea reprosa lui Bethrazel este faptul ca trebuie sa fie mai ferm cu disciplina, dar din moment ce am decis un RL, nu are sens sa ii schimbam dupa cum bate vantul.
De acord ... dar nu poti sa te bazezi doar pe un RL intr-o ghilda serioasa. Nu spun ca B nu e ok ... insa trebuie 3 4 RL intr-o guilda.Trebuie concurenta in orice mosule ... altfel incepem sa ne credem zei.
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 22, 2008 1:13 pm

Majester wrote:
bethrezel sa sti ca nu ma asteptam sa ma jignesti asa profund direct la sentiment ...de acum sa sti ca nu o sa mai vb deloc Smile Razz

Stiu stiu ..sunt un dur rwaar
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 22, 2008 1:29 pm

Kronus wrote:
De ce am incerca cu alt RL din moment ce cu Bethrazel a functionat raidul aseara? E adevarat ca trebuie mai multa disciplina in timpul raidului, dar in acelasi timp RL are puteri absolute pe perioada raidului. Suntem la al doilea raid serios ca guilda, si am avut multi jucatori sub 80. Astea o sa se schimbe in timp. Singurul lucru pe care l-as putea reprosa lui Bethrazel este faptul ca trebuie sa fie mai ferm cu disciplina, dar din moment ce am decis un RL, nu are sens sa ii schimbam dupa cum bate vantul.
Alegerea pe care as fi avut-o era sa organizez un raid sau nu..am ales sa o fac, nu inteleg ce ar fi trebuit facut?
sa ma apuc sa dau afara oameni cand noi nici macar nu aveam un raid full si eram si asa cu multi sub lvl 80?
Eu organizez raiduri pentru ca altii nu o fac, am zis ca nu ma intereseaza sa fiu ofiter, dar atat timp cat altul nu se ocupa si eu vreau sa merg la ele imi pare firesc sa ma implic... Cat despre erori, din pct meu de vedere aseara au gresit: Tancii pentru ca au tras aiurea de multe ori (graba), one shoterii pentru ca nu se pozitionau cum trebuie, ) , desi am zis de fiecare data pozitiile, dps over agro destul de des, practic cam toata lumea (in mod evident healerii au jucat formidabil Razz ). Nu am nici un fel de programel prin care sa verific cine greseste si unde cum era in wow, si daca deschide unu o cutie e greu sa dai vina pe el, iar daca ma apuc sa dau vina ba pe unu ba pe altu dupa cum imi trece mie prin cap lumea o sa plece si asta pe buna dreptate.
si inca ceva... cine are One SHOT Skill?!! nici un raspuns...kick la toti? si exemplele pot continua fara nici o problema dar ne intindem la flame-uri si nu e intentia mea.
Pentru inceput eu zic ca se merge foarte bine, daca vrea sa incerce altcineva chiar va rog ca nu ma deranjeaza ba din contra, intru si eu cand imi vine si nu stau ca bou sa ma uit o ora la monitor fara sa fac nimic si sa ma rog de toti sa intre mai devreme cheers
Back to top Go down
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 22, 2008 1:34 pm

Si eu sunt de parere ca pentru primele raiduri ne miscam destul de bine. Nu ne permitem inca luxul sa zburam oameni din raid daca gresesc pentru ca Bethrazel are dreptate, nu avem cu cine sa-i inlocuim. Daca ii dam afara nu mai facem nici un raid, si din acest motiv RL are o bataie de cap in plus. Trebuie sa ne mai invatam unii cu altii si sa ne intelegem mai bine in cadrul raidurilor.
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 22, 2008 2:08 pm

Deci repet....ori voi nu intelegeti .... ori e prea cald in Bucuresti si treceti prin perioda de lipsa de calciu.Organizam Raid cu lvl 80 ai nostri.....anunturi pe OOC.... pt completare ....apoi abia cand nu gasim luam si pe cei mai mici.Cu toate guildele cu care am fost nici una nu era full o quilda .... kiar daca aveau oameni care erau sub 80 ON. Daca organizam cursuri OK inteleg...cand organizam si raiduri serioase ... imi da-ti un beep si mie.
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 22, 2008 2:20 pm

Tartaros wrote:
Deci repet....ori voi nu intelegeti .... ori e prea cald in Bucuresti si treceti prin perioda de lipsa de calciu.Organizam Raid cu lvl 80 ai nostri.....anunturi pe OOC.... pt completare ....apoi abia cand nu gasim luam si pe cei mai mici.Cu toate guildele cu care am fost nici una nu era full o quilda .... kiar daca aveau oameni care erau sub 80 ON. Daca organizam cursuri OK inteleg...cand organizam si raiduri serioase ... imi da-ti un beep si mie.
Tu zici sa mergem la raid cu PUG? , orice raid facut cu pug = timp pierdut, era o treaba cu urban warfare sau o alta guilda de alianta...cine se ocupa cu aliantele? Suspect
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 22, 2008 2:34 pm

bethrazel wrote:
Tartaros wrote:
Deci repet....ori voi nu intelegeti .... ori e prea cald in Bucuresti si treceti prin perioda de lipsa de calciu.Organizam Raid cu lvl 80 ai nostri.....anunturi pe OOC.... pt completare ....apoi abia cand nu gasim luam si pe cei mai mici.Cu toate guildele cu care am fost nici una nu era full o quilda .... kiar daca aveau oameni care erau sub 80 ON. Daca organizam cursuri OK inteleg...cand organizam si raiduri serioase ... imi da-ti un beep si mie.
Tu zici sa mergem la raid cu PUG? , orice raid facut cu pug = timp pierdut, era o treaba cu urban warfare sau o alta guilda de alianta...cine se ocupa cu aliantele? Suspect
Nu stiu ce e aia PUG....vorbeam in general de aliati si de cunoscuti de prin jok.Bine ca nu e timp pierdut cu 1 2 insi random.....daca stiu ce inseamna STOP DPS.....e ok.
Back to top Go down
Flo13
apprentice
apprentice



Number of posts : 48
Age : 45
Location : XXX
Registration date : 2008-05-22

Ingame Character
Name: Babacloanta
Class: Herald of Xotli
Race: Stygian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 22, 2008 5:39 pm

De prin lume adunate (nici eu nu sunt in tema cu termenii astia)
PuG
Pickup Group; used commonly in WoW and other MMORPGs. Basically means a group that isn't formed by people you know; instead, it's formed up of random, possible noobs that will completely wreck whatever experience you are getting the group for.
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyTue Aug 26, 2008 8:00 am

atzi inebunit cu totii .. va e mintea numa la raiduri .

hai drak sa facem raid printr-o crashma , ca acolo eu va sunt leader Very Happy
Back to top Go down
sethdog
apprentice
apprentice



Number of posts : 25
Age : 43
Location : Timisoara
Registration date : 2008-06-13

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyTue Aug 26, 2008 9:43 am

:::Smile))
Back to top Go down
despisedicon(blackcloud)
Expert
Expert
despisedicon(blackcloud)


Number of posts : 245
Age : 41
Location : buzau
Registration date : 2008-06-22

Ingame Character
Name: despised icon
Class:
Race: barbarian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyWed Aug 27, 2008 9:11 am

de ce arme dispui donle bladeus in crasma?
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyThu Aug 28, 2008 8:10 am

hahhhah hah hao bai pasrare io n flacera

io am asah ea : ajck si daniel , am jbj , jagermerister , am votka mutla , am gin , rom , rakiu , am stai

Am sam ma tin sa fiuy treza o clipa:

Jagerrmeister
Jack Daniels
Jb
Southern Comfont
Chivas Regal
Dewars
Red Label
Black Label
Blue Label
(johnie wlaker)
Famous Grouse
Jim Beam
Canadian Club
Irish Pub
Boosthwith

asta ce imi aaduc aminte de whiskt

acuj

Baileys
Cointreau
Kahlua
Drambuie
Malibu
Archers
Martini
Cinzano
Aperol
Pernod
Pitu
Campari
Taboo
Cahnaha
Blue Curacao

bai , io sunt beat sa iti dau lista laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ce iam in cap. las ma, eu iti inventez cocktail sau shooter pe lok , si toata lumea e de akord ca fac tot timpu treaba buna , adica fac bauturi bune...

sunyt makitor , dar stiu sa le combin cand vor clientii Wink . am la activ 26 de cocktailuri pe liste in diferite cluburi / baruri in Ro si Malta si vreo 15 shootere ,, .. own traj mark

ma mandresck in vistrku masii
Back to top Go down
Tex
Officer
Tex


Number of posts : 178
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Judah
Class: Demonologist
Race: Stygian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 29, 2008 11:31 am

bethrazel wrote:
Eu organizez raiduri pentru ca altii nu o fac, am zis ca nu ma intereseaza sa fiu ofiter, dar atat timp cat altul nu se ocupa si eu vreau sa merg la ele imi pare firesc sa ma implic...

Oricine organizeaza orice (chiar si ca tine evidenta materialelor) este Officer si are un cuvant de spus.
Dece?.. pentru ca omul respectiv vrea sa ajute echipa cum poate si cuvantul lui cantareste mai mult.
Back to top Go down
despisedicon(blackcloud)
Expert
Expert
despisedicon(blackcloud)


Number of posts : 245
Age : 41
Location : buzau
Registration date : 2008-06-22

Ingame Character
Name: despised icon
Class:
Race: barbarian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 29, 2008 11:53 am

zau ca nam inteles decat 10% din cea zis bladeus si procentele alea is din poze
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM EmptyFri Aug 29, 2008 10:47 pm

M-am uitat si eu la postul meu de betiv . Si la mine alea sunt doar 10% din bauturile care le stiu / folosesc / beau Wink
Back to top Go down
Sponsored content





DKP SYSTEM Empty
PostSubject: Re: DKP SYSTEM   DKP SYSTEM Empty

Back to top Go down
 
DKP SYSTEM
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» The Fugitive System
» PVP SYSTEM UPDATE- info!
» AOC Cerinte Hardware - System Requirements

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Brainstorming-
Jump to: