S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?

Go down 
+6
Tex
Bladeus
despisedicon(blackcloud)
Kronus
Majester
kulok
10 posters
AuthorMessage
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 9:06 am

Salut,

In primu rand vreau sa zic ca aseara am iesit datorita faptului ca majoritatea playerilor de 80 s'au apucat sa faca alt's (rangers) seara la ora 9 cand majoritatea dintre noi sunt online!! Mie unu mi se pare o prostie asta pt ca atunci ar trebui sa existe organizare de raid/party pt a putea sa ne ducem guilda mai sus! Daca vreti fratilor sa cresteti alturi ... faceti''o cand nu aveti ce face si cu cine face ceva!

Plus ca erau 4 de lvl 80 care strigau disperatii dupa Geanina si inca unu sa vina sa'i ajute la Onyx Chamber, si erau de 77-79 lvl le trebuia 80, si ei cresteau alt-urii cu Tartaros in frunte! Twisted Evil

Acuma nu stiu cum vreti voi sa fiti dar in ritmul asta nu o sa fim prea sus.

PS: Rangerul e bun doar la gankat, dar in siege nu o sa ai ce face cu ei ( mai bine faci Guardian), iar in raid mai multi de 4 nu poti aduce si sincer mai bine lasi pe unu care e main decat pe unu care are ALT!.
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 9:44 am

noi am facut rangeri pt a putea face spike pe un raid intreg din alte guilzi. Din pacate suntem destui de putin in guilda in comparatie cu SUN MEH si alti...iar din pacate eu cat si tartoru ca sa nu te pun si pe tine la socoteala ne luam 1 shot de la un guardian pe polearm. Asa ca eu nu vad ce rost mai are sa joc cu demologistu pana nu fixeaza astia clasa. Iti recomand sa iti faci si tu un ranger si o sa vezi ce fun o sa fie. Tin sa mai amintesc ca eu inca mai am q in onix chamber si q de destyni inca nu l-am facut. Cei care treb sa se faca lvl 80 le recomand sa se duc si sa grinduiasca singuri la hiene in alta parte in Keshata exact asa cum faceam si eu; si uite ca pana la urma sunt viu si sanatos si nici nu sunt bolnav cu nervii din cauza unora care m-au gankuit. Comparand dps/dmg la casteri sunt foarte debalansati ca clasa...imi pare rau sa spun asta ..ori o fi faptul ca nu prea am eu gear pe mine ...insa datorita faptului ca nu sunt inca fixate toate staturile si tot sistemul de gear craftat ma face sa fiu nesigur pe anumite lucruri in ceeace priveste un template.
Si inca o chestie ....din aia vechi care s-au facut 80 doar cativa mai joaca asa ca nu are rost sa stau si sa ma omor pt fiecare player care vrea sa se faca 80 sa il ajut. Pt. ca din 10 insi care ajung 80 doar 3 or sa joace constant.
Sunt super bucuros ca am gasit aici o gasca de nebuni cu care pot sa ma distrez ....o sa ne apucam sa ne facem si orasu avem mainuri 80 ...prieteni cu care sa mergem la raid din cand in cand ..si asta e o sa am fun. Credema ca sa fac fapte mari sunt dispus dar din pacate momentan nu avem cu cine ...treb sa mai vina lume pt ca suntem cam putini.

P.S. inca ceva ...sunt playeri care la lvl 40 din keshata city sau oasis nu pot ajunge singuri la cai! ...iar noi deja ii luam la crescut ....iar eu unu personal mie si rusine sa apelez la unu si la altu sa ma ia si pe mine la crescut.
Principala problema e ca eu , tartoru si inca cativa din guilda daca nu jucam pervers cu hoardele din celelalte guilzi nu prea avem sanse imptriva lor ...asa ca tot ce ne ramane de facut e sa urmam regulile sistemului si nu sa incercam noi cat de buni suntem ...solutie?=>ranger
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 10:02 am

bah kulok ...te bate si pe tine gandu sa faci ranger....ca mie asa mi se pare Smile
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 11:08 am

hehe sincer ma bate ... dar ... rangerul e one shot ca si casterul deci nu stiu la ce ar fi bun bom
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 11:10 am

Dar sincer parca asi dori sa imi imbrac main'ul in epice in loc sa cresc alta clasa + ca sunt instante deci pvp inca o sa fie crapy rau de tot. si e simplu nu iti place instanta x ca te gankeaza pleca in alta, pt ca cu x rangeri nu o sa faci curatenie oricum pt ca mor dintr'un singur combo too:|

Sincer imi placea mai mult cum era in L2, stiam clar ca daca ala are A nu are rost sa ma iau de el Neutral


AOC sux big time la asta!
Back to top Go down
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 11:12 am

Problema mare este ca in clipa de fata foarte multa lume este plecata prin concedii si este normal pentru luna august. E greu sa tii oamenii sa nu fuga peste weekend la mare sau sa iasa la un gratar. Intrebarea mea este: Kulok ai iesit din guilda? Nu mi s-ar parea normal sa faci lucrul acesta. In orice MMORPG ai fi luna august este luna moarta din toate punctele de vedere. Nu prea reusesti sa organizezi nimic. Nu trebuie sa o iei personal daca lumea mai creste un alt pana cand se mai intorc restul din concedii.
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 11:17 am

Kronus wrote:
Problema mare este ca in clipa de fata foarte multa lume este plecata prin concedii si este normal pentru luna august. E greu sa tii oamenii sa nu fuga peste weekend la mare sau sa iasa la un gratar. Intrebarea mea este: Kulok ai iesit din guilda? Nu mi s-ar parea normal sa faci lucrul acesta. In orice MMORPG ai fi luna august este luna moarta din toate punctele de vedere. Nu prea reusesti sa organizezi nimic. Nu trebuie sa o iei personal daca lumea mai creste un alt pana cand se mai intorc restul din concedii.


Nu am iesit si nici nu o sa ies:P

La cat de roial sunt eu voi fi probabil ultimul care iese: lol!

Ideea este ca acuma inteleg ... aseara eram futut de la munca, iar dimineatza eram somnoros:P

Cred ca ma apuc si eu de un ranger... barim sa avem fun Smile
Back to top Go down
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 11:19 am

Parerea mes este sa ne tinem de cele 2 raiduri saptamanale cu Urban Warfare, cel de joi si cel de duminica. Daca tot ne-au oferit oamenii aia sansa sa luam niste epice eu zic sa nu o ratam.
Back to top Go down
despisedicon(blackcloud)
Expert
Expert
despisedicon(blackcloud)


Number of posts : 245
Age : 41
Location : buzau
Registration date : 2008-06-22

Ingame Character
Name: despised icon
Class:
Race: barbarian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 11:26 am

nu mi se pare o idee prea stralucita ca juma d ghilda sa si faca ranger....parerea mea e ca este un timp pierdut care nu ne ajuta cu nimik!!!
ce vreti sa incepem sa facem raiduri p la alte ghilde cu 20 d rangeri ? O_0
parerea mea
Back to top Go down
despisedicon(blackcloud)
Expert
Expert
despisedicon(blackcloud)


Number of posts : 245
Age : 41
Location : buzau
Registration date : 2008-06-22

Ingame Character
Name: despised icon
Class:
Race: barbarian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 11:32 am

oarecum pastia de lvl 80 ii inteleg....au jucat oamenii si so r fi plictisit de acelasi caracter mereu si printre picaturi mai se distreaza....!!dar restu care nau ajuns 80 si au cate 3 4 caractere.....
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 12:01 pm

sau mai bine uitati ca vreau alt character... mi'am mancat cu unu destui nervi:D eu voi fi doar Necro pana cand moare serverul sau eu Very Happy
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 1:00 pm

bai kuloh ...eu zic sa te alaturi clubului Sinucigasa Smile......vb cu Bladeus ca iti explica el ce si cum.

PS: cum o sa il cheme pe rangeru tau ca sa te trecem pe lista Smile
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 1:44 pm

hehehe.

Acum serios vorbind , cand am venit cu ideea "Sinucigasa" cum au ras Majester si Tartoru de mine , e venit de la ideea de burst de dmg , si in principiu gank for fun.

Nu avem de gand sa renuntam la caracterele principale , si in continuare vom fi ingame cu ele.

Dar in timp liber , atunci cand nu este nevoie speciala , si cand suntem super plictisiti , am zis sa intram (astia care suntem de 80 de ceva vreme) ca o gasca de rangeri , sa crestem toti la un loc , dar binenteles pentru distractia de a face spike'uri si a zapaci ce prindem.

p.s. : aseara in white sands in tortage mureau playeri cu 5-8lvl mai mari ca noi (si conteaza la naibii la inceput) Very Happy
Back to top Go down
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 2:45 pm

Pai ziceti mah asa ca ma bag si eu la un ranger daca e Razz
Back to top Go down
Tex
Officer
Tex


Number of posts : 178
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Judah
Class: Demonologist
Race: Stygian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 2:52 pm

Or sa fie nerfuiti si alte clase boosted.
Ce faci cand or sa echilibreze? O sa stai pe ranger ca ai gear (care-l iei cu greu ca or sa fie mai multi rangeri in general) versus alta clasa care o imbraci mult mai repede (demonologist pentru ca sunt putin de ex).
Uitati-va la clase per ansamblu, va place ranged + mele, caster, tanker, buffer, AOE etc.. alegeti din generalitati, nu or sa fie pentru foreved asa cume ste acum.

Fiti baieti isteti, uitati-va in viitor.
Back to top Go down
BellCross
noob
noob



Number of posts : 24
Age : 36
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-10

Ingame Character
Name: BellCross
Class: Assasin
Race: 0727842948

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 3:16 pm

Asta zic si eu ... Ziceti-mi si mie voi un party de rangeri ce o sa faceti cand o sa vina un party cu healer si Guardian pe polearm la voi ..... Mai este si faza cum a zis texu cu echipamentul ca o sa fiti 10 oameni pe o pereche de opinci.... Nu va faeti grija cu Guardianul pe polearm ca va da one-shoot ca o sa fie si el nurfuit peste putin timp sa numai vb de echipamentul de crafting....
Back to top Go down
Tex
Officer
Tex


Number of posts : 178
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Judah
Class: Demonologist
Race: Stygian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 3:19 pm

Kronus wrote:
Pai ziceti mah asa ca ma bag si eu la un ranger daca e Razz
Tocmai ma miram cum de rezisti lol!
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 3:22 pm

Si sa adaug si rangerul e one shot ... si nu cred ca o sa rezistati mai mult decat un party normal cu clasa diferite... dar hai sa lasam copii sa'si faca pofta:)

PS: sa nu uitam ca nu suntem in L2 unde un party de ranger chiar ca curata mult pana sa vina o guilda sa'i dea jos! dar deobicei ieseam noi cand se magarea treaba:)
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 4:39 pm

BellCross wrote:
Asta zic si eu ... Ziceti-mi si mie voi un party de rangeri ce o sa faceti cand o sa vina un party cu healer si Guardian pe polearm la voi ..... Mai este si faza cum a zis texu cu echipamentul ca o sa fiti 10 oameni pe o pereche de opinci.... Nu va faeti grija cu Guardianul pe polearm ca va da one-shoot ca o sa fie si el nurfuit peste putin timp sa numai vb de echipamentul de crafting....
Loool......prietene....deci aseara 5 rangeri 9 si 10 .....am batut tot ce misca kiar si lvl 21. Au venit si cu healer si tot erau pe jos....sincer a fost super fun.DAR......cand e nevoie de noi....pe main char .....spuneti fratilor ca suntem pe ventrilo nu facem ca zapauca ....nu ne stie nimeni caracterul si nu intram pe ventrilo.Noi ii facem in vazul lumii. Si va rog eu,care e pricepu in ale computerelor,faceti si voi o reclama din aia de recruitment cum au astia....cica in php se face sau cum dracu ii zice.O puneti aici....o dowloadam toti si tot postam pe OOC....sa mai adunam oameni.
Back to top Go down
niraco79
curios
curios
niraco79


Number of posts : 94
Age : 44
Location : Fury
Registration date : 2008-05-29

Ingame Character
Name: Niraco
Class: Assasin
Race: Aquilonian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyThu Aug 07, 2008 7:05 pm

La ora actuala sunt destui jucatori buni pe fiecare clasa care sa demonstreze ca se pot face lucruri bune....sunt intradevar cateva clase prenerfuite in pvp one vs one-aici as accentua demonologistu`. dar in grup desi rata de mortalitate la casteri e mai mare decat la un guardian as spune ca lipsa nu este in clasa ci in tactica. Am vazut necro asezandu-se numai unde nu poti face charge cu rangeri punand trap langa casterii lor sa ii protejeze sunt nenumarate tactici pe cate le putem invata si perfecta prin exercitiu.

Noi nu avem pvp raid leaderi care sa strige targeturi constant, nu avem o ordine a CC-urilor in batalie.

Plus asa cum am zis o sa rad cu lacrimi cand va veti lua bataie de la primul grup mix cu 2 healeri si 2 barbari/hox/soldiers...

Acum nu zic noi ducem lipsa de rangeri buni iar in grup pvp unul 2 pot face diferenta mai ales dak sunt gemuiti la maxim

Dar in the end conteaza fun-ul..pentru asta jucam.

si sunt de acord ca in afara de guardieni cei mai multi nu ar trebui crescuti decat intre level 55-60 si 75-80 unde questurile sunt putine si mai mult de grup.

Restl trebuie sa isi invete clasa, sa aiba experienta si perseverenta.
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyFri Aug 08, 2008 4:25 pm

bai ... voi stiti ceva ...

cica marmota invelea ciocolata in staniol .


CE FAZA ...
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptyFri Aug 08, 2008 5:18 pm

ala nu e staniol ma....stiu pt ca si pe mine m-au pacalit mai demult cu faza asta
Back to top Go down
Rassa
Expert
Expert
Rassa


Number of posts : 210
Age : 37
Location : Craiova
Registration date : 2008-07-22

Ingame Character
Name: Rassa
Class: Barbarian
Race: Aquilian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptySat Aug 09, 2008 9:04 am

KULOK CE AVATAR FRATE AI PUS PREA TARE Arrow
Back to top Go down
niraco79
curios
curios
niraco79


Number of posts : 94
Age : 44
Location : Fury
Registration date : 2008-05-29

Ingame Character
Name: Niraco
Class: Assasin
Race: Aquilonian

vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? EmptySat Aug 09, 2008 9:42 am

Rassa wrote:
KULOK CE AVATAR FRATE AI PUS PREA TARE Arrow

te rugam sa verifici cafeneaua..

multumim
Back to top Go down
Sponsored content





vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty
PostSubject: Re: vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?   vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem? Empty

Back to top Go down
 
vrem sa ducem guilda sus sau nu vrem?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» GUILDA si CARCOTASII
» Tank in Guilda
» jucatori straini in guilda ???

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Brainstorming-
Jump to: