S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Cine vrea sa fie ofiter?

Go down 
+4
kulok
Tartaros
Uncas
Tex
8 posters
AuthorMessage
Tex
Officer
Tex


Number of posts : 178
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Judah
Class: Demonologist
Race: Stygian

Cine vrea sa fie ofiter? Empty
PostSubject: Cine vrea sa fie ofiter?   Cine vrea sa fie ofiter? EmptyWed May 14, 2008 12:51 pm

Mai lume.

(daca aveti rabdare cititi, daca nu, sariti aceasta introducere.. imi place sa cred ca cititi asta si ca bagati la cap)

Sa va explic cum sta treaba sa intelegeti mai bine cum stau lucrurile:

Ghilda care o construim este/va fi, o ghilda de oameni maturi.
Tinand cont ca majoritatea avem loc de munca, imi place sa cred ca stiti ce inseamna organizare a mai multor oameni.
Acest lucru se face fooarte greu, n-ai cum sa-i impaci pe toti si este inevitabil sa apara discutii (mai ales ca aici nu exista salariu sa ii tina uniti).

Ce vreau sa spun cu aceste lucruri... trebuie sa existe oameni care se ocupa de organizarea anumitor lucruri care vor aparea de-a lungul timpului.

Acesti oameni (ofiterii):
-trebuie sa fie cu capul pe umeri si sa se gandeasca la binele tuturor din mai multe puncte de vedere.
-sa stie ca nu sunt nici ei de capul lor in luarea deciziilor si sa accepte/asculte parerile celorlalti.

Scopul Ofiterilor nu este acela de Bully (baietasi cu orgoliu cat casa poporului).
Unele persoane au in sange rabdarea de a asculta lumea si de a se uita la joc cu alti ochi decat acela de item/performanta in joc.

Toti ofiterii actuali, sunt oameni care indeplinesc cele spuse mai sus.

Aceasta este o ocazie unica de a va testa (voi ca oameni) abilitatile sociale, care le aveti in societate in general.
Nu este doar un joc (pentru cei care organizeaza), este o dezvoltare a egoului fiecaruia. Sa stie daca este instare sa organizeze o masa de oameni, fiecare cu diferite conceptiiile lui.

Asa veti putea vedea cu adevarat daca aveti stofa de lider (in viata) sau daca va place sa fiti condusi. Indiferent de variante, aveti de invatat din ele.

Inca un lucru important este ca majoritatea memrilor (dupa cum vedeti) sunt oameni maturi. Se apropie muult mai mult de viata reala decat v-ati imagina.

Rezumat:

Ofiterii trebuie sa:
-aiba respect fata de ceilalti. Nu este el smecherul care se incapataneaza pe ceva fara argumente.
-in caz de nervi, se retrage din discutii fara sa-i prostdispuna pe restul si ia o pauza, lasand pe alt ofiter sa rezolve problema. Nu suntem aici sa ne spargem capetele. (foarte important lucrul acesta)

Vrei sa-ti demonstrezi ca poti? Vorbim
Back to top Go down
Uncas
Officer
Uncas


Number of posts : 47
Age : 54
Location : Vicovu de Jos/Suceava
Registration date : 2008-04-22

Ingame Character
Name: Tembohabe
Class: Guardian
Race: Cimmerian

Cine vrea sa fie ofiter? Empty
PostSubject: Re: Cine vrea sa fie ofiter?   Cine vrea sa fie ofiter? EmptyWed May 14, 2008 12:55 pm

DA ....io vreau ofiter....decamdata sunt subofiter da nu vor sa ma faca astia Suspect
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Cine vrea sa fie ofiter? Empty
PostSubject: Re: Cine vrea sa fie ofiter?   Cine vrea sa fie ofiter? EmptyWed May 14, 2008 12:55 pm

OMG ..... Tex ..... daca ti-ai folosi limbarnitza asta si la femei....ai fi cu Angelina Jolie
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Cine vrea sa fie ofiter? Empty
PostSubject: Re: Cine vrea sa fie ofiter?   Cine vrea sa fie ofiter? EmptyWed May 14, 2008 1:02 pm

ce rank-uri mai sunt ? - eu unu vreau sa incerc dar va spun de pe acuma .... depinde de natura jocului evolutia fiecaruia... si aici intra multe!
Back to top Go down
Kronus
GM



Number of posts : 100
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Iskander
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Cine vrea sa fie ofiter? Empty
PostSubject: Re: Cine vrea sa fie ofiter?   Cine vrea sa fie ofiter? EmptyWed May 14, 2008 1:11 pm

Pana acum s-au discutat doar rankurile de conducere. In momentul lansarii vom vedea ce rankuri sunt disponibile (posibile) si vom lua o decizie referitor la structura ierarhica.
Back to top Go down
Rolly
apprentice
apprentice



Number of posts : 47
Age : 50
Location : Timisoara
Registration date : 2008-05-10

Ingame Character
Name: Rolly
Class: Herald of Xotli
Race: Stygian

Cine vrea sa fie ofiter? Empty
PostSubject: Re: Cine vrea sa fie ofiter?   Cine vrea sa fie ofiter? EmptyWed May 14, 2008 2:23 pm

Eu am fost ofiter 3 ani in WoW, si pot spune ca majoritatea "nervilor" in jocu' ala (si fo 3 tastaturi schimbate) de acolo mi s-a tras.

Cit despre cine/ce/cum/care, parerea mea e sa fie facut dupa (ca acu' incepem, si nu se stie ce si cum, daca unii selecteaza alta clasa etc).
Asa ca zic sa asteptam pina la lvl 40, si om vedea .
Back to top Go down
Tex
Officer
Tex


Number of posts : 178
Age : 42
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: Judah
Class: Demonologist
Race: Stygian

Cine vrea sa fie ofiter? Empty
PostSubject: Re: Cine vrea sa fie ofiter?   Cine vrea sa fie ofiter? EmptyWed May 14, 2008 2:58 pm

Si asta este adevarat.
Oricum,, topicul ramane valabil si pana dupa lvl 40.
Back to top Go down
Shanker
noob
noob
Shanker


Number of posts : 22
Age : 41
Location : Deva
Registration date : 2008-04-27

Cine vrea sa fie ofiter? Empty
PostSubject: Re: Cine vrea sa fie ofiter?   Cine vrea sa fie ofiter? EmptySat May 17, 2008 8:49 am

am creat si intretinut o guilda de top pe serverul de wow pe care am jucat - era internationala a fost deci mai usor sa impaci orgoliile decat ar fi aici intre romanashi, dar ca ofiter presupun ca ne vom ocupa de anumite clase in parte - daca aveti nevoie sunt dipus sa ajut cu ce pot (am destul free time pt asta)

PS - in RL o sa fie mai greu sa sar la ofiteri asa ca ... Crying or Very sad
Back to top Go down
Thellesta
curios
curios
Thellesta


Number of posts : 99
Age : 40
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-21

Ingame Character
Name: Dinna
Class: Dark Templar
Race: Aquilonian

Cine vrea sa fie ofiter? Empty
PostSubject: Re: Cine vrea sa fie ofiter?   Cine vrea sa fie ofiter? EmptyThu May 22, 2008 3:56 pm

- oficer pentru 3 ani in guilda pe server original WoW ,
- oficer pentru 1 an GW ( mai mult nu am jucat GW )
- restul mmorpg-urilor jucate am fost mai mult consiler

daca pot ajuta cu ceva doar spuneti
Back to top Go down
Sponsored content





Cine vrea sa fie ofiter? Empty
PostSubject: Re: Cine vrea sa fie ofiter?   Cine vrea sa fie ofiter? Empty

Back to top Go down
 
Cine vrea sa fie ofiter?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Tare as vrea sa vad ce felii avetzi in real life
» Ce inseamna S.P.Q.R. si cine suntem (de citit in conditii de plictiseala acuta)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Brainstorming-
Jump to: