S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Regulile Ghildei cu privire la gatering

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Regulile Ghildei cu privire la gatering Empty
PostSubject: Regulile Ghildei cu privire la gatering   Regulile Ghildei cu privire la gatering EmptyThu Jul 10, 2008 3:22 pm

1.Pana la lvl 50 toti trebuie sa aiba facute Questurile de gatering
2.Lvl 50 - 70 - trebuie sa aduca in ghilda cate 150 din materalele necesare orasului / saptamana
3.Lvl +70 - trebuie sa aduca cate 200 din materialele necesare orasului / saptamana

Toate resursele vor fi stranse in bulk - uri de cate 100 si respectiv 50 si trimise MAIL unuia dintre ofiteri Iskander , Razvan , Tartaros sau Uncas aka Tembohabe. Acestia vor face lista la sfarsitul saptamanii cu cei ce au contribuit la guida. Nerespectarea acestei reguli timp de 2 saptamani consecutiv duce la excluderea din S.P.Q.R. Fac exceptiie concediile,plecarile sau motivele intemeiate.

IMPORTANT : Trebuie sa intelegeti ca aceste lucruri NU LE FACETI PENTRU CEI CE CONDUC GHILDA ci le faceti pentru voi. Este foarte important sa ajungem repede la Tier 2 si sa avem pregatite materialele pentru Tier 3 sa putem incepem sa jucam adevarat(siegeuri etc).
Daca cineva nu se simte in stare sau crede ca e prea mult pentru el sa urmeze regulile ghildei il rugam se ne comunice si sa ne paraseasca NU DORIM sa ajungem sa ne certam pt un jok. Putem ramane amici si in afara S.P.Q.R.

Multumim
Back to top Go down
kulok
Officer
kulok


Number of posts : 351
Age : 38
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-13

Ingame Character
Name: Kulok
Class: Necromancer
Race: Stygian

Regulile Ghildei cu privire la gatering Empty
PostSubject: Re: Regulile Ghildei cu privire la gatering   Regulile Ghildei cu privire la gatering EmptySun Jul 13, 2008 2:00 pm

Oky deci ca sa inteleg si eu ...

trebuie 200 din fiecare adica : 200 Yew, 200 Iron, 200 Granit, 200 Electrum / saptamana?
sau pur si simplu 200 per total pe saptamana?
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Regulile Ghildei cu privire la gatering Empty
PostSubject: Re: Regulile Ghildei cu privire la gatering   Regulile Ghildei cu privire la gatering EmptySun Jul 13, 2008 3:04 pm

kulok wrote:
Oky deci ca sa inteleg si eu ...

trebuie 200 din fiecare adica : 200 Yew, 200 Iron, 200 Granit, 200 Electrum / saptamana?
sau pur si simplu 200 per total pe saptamana?
Da de fiecare......DAR.....fiecare trebuincioase clanului de ex......acu electrum avem....au mai ramas 3
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

Regulile Ghildei cu privire la gatering Empty
PostSubject: Re: Regulile Ghildei cu privire la gatering   Regulile Ghildei cu privire la gatering EmptyFri Jul 18, 2008 12:35 pm

Eu consider ca ar treb sa se aduca cel putin 100 din cele mai prioritare materiale (granit)/zi de catre fiecare lvl 80 pana se termina construirea la toate cladirile lvl 3. Dupa care sa tragem iar tare sa sa il facem lvl 4 dupa care gata, putem respira usurati.
As vrea ca ofiteri guildei sa acorde un pic de mai multa atentie asupra conditiilor de recrutare...si anume:
1) Ar trebui sa incercam sa recrutam incepand cu +18 ani pt ca sincer tipi astia adolescenti nu au familie si servici deci in concluzie pot juca mai mult decat unu ca mine sau caprioara sau eu stiu oricine alticineva cu obligatii. Si sincer daca mai pun o intrebare sau ceva mi se pare normal sa o faca pt ca nici eu nu am fost perfect la inceput si sunt sigur ca nimeni nu sa nascut destept. In cazul in care sunt obraznici si nu respecta ...ban de pe forum si pe ventrilo si cu asta basta....simplu si la obiect.
2)Sa incepem sa facem partyuri de crescut si in afara de guardieni toti cei pe care ii crestem panana la lvl 78 sa isi inceapa meseriile de gathering si cand ajung la tear 4 si se prezinta cu cate 1k din cele necesare clanului pe moment sau daca nu o sa fie nevoie sa aduca ceva ce stabilesc arhitectii din materiale prioritare de rezerva pot sa isi continue lvl. Vreau sa mentionez ca prin aceasta metoda cred ca se poate face si o selectie printre noi intre cei cu stilul rambo si cei care vor sa joace in guilda si in team; (no offense, respect si inteleg amandoua stilurile de joc). Propun acest lucru pt ca in loc sa stau sa fac ceva pt mine personal sau pt guilda stau sa le fac lor lvl si pe urma la lvl 80 oameni poate vor sa faca teste cand noua ne arde curu ....si nu prea mi se pare normal.
CONCLUZIE: Urmand aceste principii o sa avem mai multi oameni in guilda, si in cel mai scurt timp (timp nedeterminat) o sa avem si oameni cu care sa facem raiduri. Din nefericire nu sutem asa multi lvl 80 in clan ca sa ne putem baza sa facem un raid, in primul rand pt ca nu sutem destui iar in al 2 lea rand oamneni joaca de fun pt ca au servici, familie, si alte probl si nu te poti baza ca pot sta pana mai tarziu sau sa vina la raid seara sau in week end .
VIZIUNE PERSONALA. Nu stiu ce parere aveti voi dar vreau sa va spun ca cu romani se face super treaba buna...totul depinde de atitudine si managment. Eu imi dedic tot timpul meu liber jocurilor iar in momentul de fata jocului AOC. Tinand cont de aceste lucruri eu consider ca nu prea e normal ca guilda noastra sa stea si sa astepte sa faca bulangii aia din rus corp sau camelot sau alte guilzi, raiduri si sa ia si de la noi cativa ca sa isi umple raidu.
Faza e ca uni ne-au luato inaitne si asta ar treb sa ne dea de gandit. Cum vam zis va mai zic odata ...totul este posibil si tine de managment

P.S: treb sa le amintim noilor recruti sa foloseasca ventrilo, si sa le oferim tot suportul in cazul in care au probl de incompatibilitate...si anume sa ii determinam sa....C:>/format c:


Last edited by Majester on Fri Jul 18, 2008 5:10 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Regulile Ghildei cu privire la gatering Empty
PostSubject: Re: Regulile Ghildei cu privire la gatering   Regulile Ghildei cu privire la gatering EmptyFri Jul 18, 2008 1:25 pm

Corect !! .... Ai drepturi ca si un ofiter geanina in guilda dupa cum ai vazut....deci poti sa te implici linistit ai tot suportul si ajutorul nostru.
Back to top Go down
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

Regulile Ghildei cu privire la gatering Empty
PostSubject: Re: Regulile Ghildei cu privire la gatering   Regulile Ghildei cu privire la gatering EmptyFri Jul 18, 2008 4:41 pm

ok ....Perfect ....cam ce am zis in acel post sunt parerile mele...astept in cel mai scurt timp sa va expuneti si voi parerea in legatura cu bunul mers al SPQR dupa care tragem linie si incercam sa gasim o cale optima spre "S.P.Q.R. rulles on furry Razz "
Back to top Go down
bethrazel
Expert
Expert
bethrazel


Number of posts : 202
Age : 42
Location : bucuresti
Registration date : 2008-06-09

Ingame Character
Name: Bethrazel
Class: Bear Shaman
Race: Cimmerian

Regulile Ghildei cu privire la gatering Empty
PostSubject: Re: Regulile Ghildei cu privire la gatering   Regulile Ghildei cu privire la gatering EmptyFri Jul 18, 2008 5:16 pm

Majester wrote:
ok ....Perfect ....cam ce am zis in acel post sunt parerile mele...astept in cel mai scurt timp sa va expuneti si voi parerea in legatura cu bunul mers al SPQR dupa care tragem linie si incercam sa gasim o cale optima spre "S.P.Q.R. rulles on furry Razz "
zic sa importam cativa "no life-eri" de pe la ruscorp si ajungem rapid pe primu loc lol!
Back to top Go down
Tartaros
GM



Number of posts : 287
Age : 54
Location : Suceava
Registration date : 2008-04-21

Ingame Character
Name: tartaros
Class: necromancer
Race: stygian

Regulile Ghildei cu privire la gatering Empty
PostSubject: Re: Regulile Ghildei cu privire la gatering   Regulile Ghildei cu privire la gatering EmptyFri Jul 18, 2008 6:52 pm

Cam ajunge cu parerile...treaba a inceput bine ... prioritar e cresterea gardienilor si granit in acest moment. Tembohabe daca ajunge azi 74 - 75 e bine ... acum e 72 cu ajutorul meu si a lui Monco o parte din timp. Granit mai trebuie cam 1000 ceea ce nu e greu pana maine.
Back to top Go down
Sponsored content





Regulile Ghildei cu privire la gatering Empty
PostSubject: Re: Regulile Ghildei cu privire la gatering   Regulile Ghildei cu privire la gatering Empty

Back to top Go down
 
Regulile Ghildei cu privire la gatering
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» REGULILE GHILDEI
» OFITERII GHILDEI
» Calea / Stilul Ghildei.
» TRADE - intre membri ghildei

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Guild City-
Jump to: