S.P.Q.R.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
S.P.Q.R.

Biggest Age of Conan Romanian Guild - Fury server
 
HomeHome  Portal S.P.Q.R.Portal S.P.Q.R.  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Cum sa jucam cu mainurile noastre

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Majester
Officer



Number of posts : 117
Age : 44
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-05-31

Ingame Character
Name: Bulanje
Class: Elevu Barbarului BETIV
Race: Cimmerian

Cum sa jucam cu mainurile noastre Empty
PostSubject: Cum sa jucam cu mainurile noastre   Cum sa jucam cu mainurile noastre EmptyMon Jul 07, 2008 12:07 pm

Salut....in primul rand vreau sa ii felicit pe toti cei care au ajuns lvl 80 si care vor ajunge in curand. Deschid acest thread pt. ca sunt la munca si sincer nu pot sa ma concentrez la treaba pt ca ma gandesc la AOC, la toshi care m-au batut si care l-au facut pe Biro sa se certe cu Antros din cauza punctului pe guilda:). Asa...acum sa trecem la lucruri mai serioase. Parerea mea, e ca jocul e destul de balansat ...tot ce e mai impoartant este SA ITI CUNOSTI CARACTERUL SI SA STI SA IL JOCI(sa cunosti celelalte clase==>ca pt fiecare clasa cu care te bati se aplica o strategie diferita)...si binenteles sa fi echipat destul de bine. Ca sa aduc niste argumente in ceeace am zis va dau urmatoarele exemple: eu jucam cu barb 34 si un tip din guilda cu barb 31...eu ii dadeam primu knokback si la sfarsitul luptei eu eram mort iar el era cu 60%+ viata; la lvl 80 ma batut un tos de mai multe ori si mereu il lasam cu 20%viata dupa care muream fara drept de apel...(bine-nteles ca eram super indignat ca toshi sunt op si nu am nici o sansa) dar dupa ce am stat si m-am gandit putin mai bine mi-am dat seama ca am jucat destul de prost si multe altele. Alt exemplu ar fi ca ma duelam cu Antors (pom lvl 77 iar eu demo lvl 80) iar cand ne duelam el avea nu stiu ce chesti de heal sau cc (nu mai stiu exact) up pe care le dadea 1 data la 3 min sau ceva de genu; si cand ma duelam cu el ma batea tot asa fara drept de apel ( binenteles ziceam ca pom e op si no chance impotriva unui pom ); ==> gandire gresita; Solutii....daca cunosti cat de cat clasa de pom tot ce treb sa fac dupa ce isi dadea el alea si era cu viata full era sa fug de el in timp ce eu mai aveam 35%viata, pana im refaceam viata, moment in care nu mai avea nimic spell up ...dupa care il faceam .
In concluzie, daca cunosti clasele iti dai sema cand ele au unele feats up si ii fac destul de puternici si treb sa constientizezi momentul cand treb sa fugi...iti refaci viata si cand ei sunt mai vulnerabil si esti si tu cu hp full atunci ataci. Propun ca in curand sa incepem si sa ne duelam intre noi si sa invatam cat de cat despre celelalte clase.
In ceeace priveste raidurile pvp lucrurile stau cu totul altfel.
Daca aveti alta parere in ceeace am zis eu va rog sa spuneti fara nici o probl...cine stie ..poate mie imi scapa ceva, si nu imi dau seama.
Cand vine Elena din Palma Smile ...ar fi super sa incepem sa facem raiduri pt echipamente (un element foarte important in dezvoltarea charului), eu intre timp incerc sa im cresc un guardian de backup....si va propun si voua acelasi lucru (ca sa ne ajutam uni pe altii)

P.S. : daca vrei sa inveti sa joci indiferent de clasa treb sa incepi prin a lua in calcul momentul cel mai nefavorabil tie si anume:(cand ai toate feats down)...daca reusesti si supravietuiesti de faza asta , cand o sa le ai up o sa fi singur un castigator
Back to top Go down
Bladeus
Champ
Champ
Bladeus


Number of posts : 255
Age : 41
Location : Malta-Tel:+35699492880
Registration date : 2008-05-30

Ingame Character
Name: Bladeus
Class: Barbar BETIV
Race: Cimmerian

Cum sa jucam cu mainurile noastre Empty
PostSubject: Re: Cum sa jucam cu mainurile noastre   Cum sa jucam cu mainurile noastre EmptyTue Jul 08, 2008 6:13 pm

ioi Smile
Back to top Go down
 
Cum sa jucam cu mainurile noastre
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Aia cu care jucam noi :P

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.P.Q.R.  :: Romanian :: Brainstorming-
Jump to: